Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: 1.6 TS 105km

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Turbo http://allegro.pl/turbosprezarka-for...1.html#thumb/5 900PLN .Nową da się kupić za 1400PLN
    Cooler 250-350
    Silikony 250
    Używane wtryski 50-80PLN
    Filtr powietrza Mondeo z nowym wkładem 60PLN
    Kolektor od 1.9jtd 20PLN
    Flansza do turbo 120PLN

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [MENTION=59338]imtm[/MENTION] : jak tak prosto, to czemu tylko Mechanik Roku ma odwagę to robić ? Musi być haczyk - wiedza/umiejętności/warsztat/strojenie jakieś? - to się też wycenia. A i rewizja silnika przed wszystkim ? (słowo krótkie i łatwe, ale jego realizacja dobra już raczej nie taka łatwa i krótka)

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    Turbo http://allegro.pl/turbosprezarka-for...1.html#thumb/5 900PLN .Nową da się kupić za 1400PLN
    Cooler 250-350
    Silikony 250
    Używane wtryski 50-80PLN
    Filtr powietrza Mondeo z nowym wkładem 60PLN
    Kolektor od 1.9jtd 20PLN
    Flansza do turbo 120PLN
    mhm, a wystroi się samo za 300 zł.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Plik na start mogę udostępnić za przysłowiową dużą pizzę No, może dwie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    [MENTION=59338]imtm[/MENTION] : jak tak prosto, to czemu tylko Mechanik Roku ma odwagę to robić ? Musi być haczyk - wiedza/umiejętności/warsztat/strojenie jakieś? - to się też wycenia. A i rewizja silnika przed wszystkim ? (słowo krótkie i łatwe, ale jego realizacja dobra już raczej nie taka łatwa i krótka)
    Andrzej, bo musi się znaleźć taki człowiek który nie wie że to takie proste i szybkie i to zrobi

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    To standardowy problem mechaników im więcej ma doświadczenia, tym rzadziej widzi najprostsze rozwiązania... Ba, sam się na tym złapałem - zamiast sprawdzić kabelki we wtyczce, zacząłem od targania ECU, żeby sprawdzić czy jest przejście między wtyczką MAP sensora(bo akurat o niego chodziło) a wtyczką ECU. A okazało się, że kabelek jest urwany przy samej wtyczce...

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Szczerze, gdybym już miał wrzucać tutaj turbo (którego sam nie wrzucę, czyli dochodzą koszty robocizny) to wolałbym chyba swap na 2.0t lub jakieś busso dołożyłbym stożek dla choćby samego dźwięku, ale są komentarze, że może mieć zły wpływ na przepływkę... co Wy na to?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Wsadz suchy stozek i nie bedzie problemu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie na przepływkę tylko na moc - ujemny wpływ jak będzie bez pomysłu położony. Widziałem niedawno taki u mechanika w 147ce złom edition, ale stożek miała - zaraz za chłodnicą, super

    Raczej takie coś - wkładka do oryginalnej puszki bo akurat dolot w TS jest całkiem sensowny fabrycznie.

    http://www.rallyshop.pl/images/aukcj...30CF249090.jpg

    Na przepływkę podobno jak się przesadzi z olejkiem do psikania filtra to są legendy że może być zły wpływ. Ale ktoś tak miał ?
    Ja ostatnio patrzyłem (mam powyższą wkładkę psikaną olejkiem) i przepływka suchutka, nie robię przebiegów dużych ale to już kilka tys km czysto torowej jazdy więc cośby już było widać czy czuć pod palcem na plastiku wokół czujników, a nie ma.

    Ja mowa o swap'ie , to chyba najprościej to zmienić auto, żeby jakiś konkretny efekt był. Temat przewija się od kiedy fora różnie Alf śledzę , czyli jeszcze przed Alfaholikami. I teraz dopiero PIERWSZY chya imtm coś konkretnego i działającego zrobił. Były jakieś kompresory, turba ale dziwnym trafem ślad po nich zaginął , jakieś tłoki z pourywanymi pólkami czy potopione itd. Nie znam się, ale widzę że to nie jest żadne hop siup. Ze swap'ami to samo , jak ktoś sam się tym zajmuje to pokazywały się przypadki udanych . Ale zleć mechanikowi, powodzenia.. pół roku jak nie więcej bez auta a później powroty na poprawki i dopracowywanie. Łatwo się mówi "swap". A gdzie zawias, hamulce , skrzynia...

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Szczerze, gdybym już miał wrzucać tutaj turbo (którego sam nie wrzucę, czyli dochodzą koszty robocizny) to wolałbym chyba swap na 2.0t lub jakieś busso dołożyłbym stożek dla choćby samego dźwięku, ale są komentarze, że może mieć zły wpływ na przepływkę... co Wy na to?
    W cenie stożka masz krótszą skrzynię od 1.6 120KM. To bardziej poprawi osiągi niż stożek. W przyszłym tygodniu będę wywalał silnik ze skrzynią ze swojej 147. Miałem tam krótszą skrzynię i mogę ją sprzedać bo do 2.0T wkładam inną.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie na przepływkę tylko na moc - ujemny wpływ jak będzie bez pomysłu położony. Widziałem niedawno taki u mechanika w 147ce złom edition, ale stożek miała - zaraz za chłodnicą, super

    Raczej takie coś - wkładka do oryginalnej puszki bo akurat dolot w TS jest całkiem sensowny fabrycznie.

    http://www.rallyshop.pl/images/aukcj...30CF249090.jpg

    Na przepływkę podobno jak się przesadzi z olejkiem do psikania filtra to są legendy że może być zły wpływ. Ale ktoś tak miał ?
    Ja ostatnio patrzyłem (mam powyższą wkładkę psikaną olejkiem) i przepływka suchutka, nie robię przebiegów dużych ale to już kilka tys km czysto torowej jazdy więc cośby już było widać czy czuć pod palcem na plastiku wokół czujników, a nie ma.

    Ja mowa o swap'ie , to chyba najprościej to zmienić auto, żeby jakiś konkretny efekt był. Temat przewija się od kiedy fora różnie Alf śledzę , czyli jeszcze przed Alfaholikami. I teraz dopiero PIERWSZY chya imtm coś konkretnego i działającego zrobił. Były jakieś kompresory, turba ale dziwnym trafem ślad po nich zaginął , jakieś tłoki z pourywanymi pólkami czy potopione itd. Nie znam się, ale widzę że to nie jest żadne hop siup. Ze swap'ami to samo , jak ktoś sam się tym zajmuje to pokazywały się przypadki udanych . Ale zleć mechanikowi, powodzenia.. pół roku jak nie więcej bez auta a później powroty na poprawki i dopracowywanie. Łatwo się mówi "swap". A gdzie zawias, hamulce , skrzynia...
    Dlatego mówię, że gdyby. Wiem, że takie coś rozsądnie patrząc nie ma sensu i lepiej zmienić auto. Stąd pierwsze pytanie jakie z mojej strony padło, czy dałoby się zmienić cokolwiek choćby dla dźwięku oprócz wydechu. Rozumiem, że dobrze założony stożek może poprawić dźwięk i mocy nie stracę, a jednocześnie nie nadwyręży silnika.

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    W cenie stożka masz krótszą skrzynię od 1.6 120KM. To bardziej poprawi osiągi niż stożek. W przyszłym tygodniu będę wywalał silnik ze skrzynią ze swojej 147. Miałem tam krótszą skrzynię i mogę ją sprzedać bo do 2.0T wkładam inną.
    Dzięki, ale raz, że raczej nie chcę iść w tym kierunku, a dwa gdybym miał w tej chwili wolne środki to pakuję gwint pytanie raczej przyszłościowe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 00:09
  2. [156] 1.9 105KM. V-MAX 140 ? oO
    Utworzone przez Alfonzo w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 19:14
  3. Ar 147 1.6 105km
    Utworzone przez lkoz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 21:16
  4. [145] 1.9 jtd 105km
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 01:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory