Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: 1.6 TS 105km

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Skrzynię sprzedam za 200PLN To jakieś 5% ceny gwintowanego zawieszenia.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie na przepływkę tylko na moc - ujemny wpływ jak będzie bez pomysłu położony. Widziałem niedawno taki u mechanika w 147ce złom edition, ale stożek miała - zaraz za chłodnicą, super

    Raczej takie coś - wkładka do oryginalnej puszki bo akurat dolot w TS jest całkiem sensowny fabrycznie.

    http://www.rallyshop.pl/images/aukcj...30CF249090.jpg

    Na przepływkę podobno jak się przesadzi z olejkiem do psikania filtra to są legendy że może być zły wpływ. Ale ktoś tak miał ?
    Ja ostatnio patrzyłem (mam powyższą wkładkę psikaną olejkiem) i przepływka suchutka, nie robię przebiegów dużych ale to już kilka tys km czysto torowej jazdy więc cośby już było widać czy czuć pod palcem na plastiku wokół czujników, a nie ma.

    Ja mowa o swap'ie , to chyba najprościej to zmienić auto, żeby jakiś konkretny efekt był. Temat przewija się od kiedy fora różnie Alf śledzę , czyli jeszcze przed Alfaholikami. I teraz dopiero PIERWSZY chya imtm coś konkretnego i działającego zrobił. Były jakieś kompresory, turba ale dziwnym trafem ślad po nich zaginął , jakieś tłoki z pourywanymi pólkami czy potopione itd. Nie znam się, ale widzę że to nie jest żadne hop siup. Ze swap'ami to samo , jak ktoś sam się tym zajmuje to pokazywały się przypadki udanych . Ale zleć mechanikowi, powodzenia.. pół roku jak nie więcej bez auta a później powroty na poprawki i dopracowywanie. Łatwo się mówi "swap". A gdzie zawias, hamulce , skrzynia...
    Ma wpływ na przepływke.
    Olejek osadza sie na czujniku i ten zaczyna świrować. Mi mokry stożek załatwił przepływke ( dokładnie czyjnik temp. ) w 5000km.

    Stożek zaraz za chłodnicą był m.in w zestawie Noviteca.



    Jakakolwiek modyfikacja dolotu czy wydechu w silniku wolnossącym musi być zakończona na rolkach i powtórnym strojeniu inaczej samochód będzie słabszy. Wszyscy mówią, ze nic to nie daje bo nie stroją potem tylko tak zostawiają ewentualnie sprawdzają moc. A nie tak byc powinno.
    Tutaj sie zgodze, ze [MENTION=59338]imtm[/MENTION] ze najwieksza różnice zrobi krotsza skrzynia bo bedzie taniej, nie trzeba nic stroić a rożnica bedzie odczuwalna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    I jeszcze nad kolektorem wydechowym, chyba też nie bardzo.
    Co do przepływki - być może zalanie zbyt obfite filtra olejkiem , nie wiem, ja powtarzam mam ze 4tys km czysto torowego użytku więc powietrze gna na wysokich obrotach wciąż i przepywka suchutka , wiem że te czujniki na drucikach są tam narażone. Na taką okoliczność są MAF-cleanery, czy IPA a może i benzyna extrakcyjna. Zawsze jest coś za coś.
    Choć niedawno gdzies widziałem test filtrów i faktycznie jeden rodzaj suchego nie dość że najlepiej filtrował to jeszcze najwięcej powietrza przepuszczał. Najgorzej wypadał filtr gąbkowy w formie grzybka, jak znajdę to wkleję.
    A co do dźwięku to może do tego taki zestaw Noviteca służy właśnie ?

    o znalazłem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	testf.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	168.2 KB
ID:	233446

    Nie wiem tylko czy te APEXi można dostać jako wkład .
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 19-08-2017 o 19:38

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    To bede sprawdzał za jakis czas. Najpierw chce z w/w powodu owinąć cały przód wydechu bandażami aż do złącza elastycznego. Przy okazji olej w misce nie będzie się tak grzał od wydechu.
    Druga sprawa, ze na tym zdjęciu nie ma rury dolotowej która wsadza się w przód filtra.
    Wtedy owinięcie i ta rura załatwia sprawę temp. powietrza w dolocie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Z tego co widuję to w zastosowaniach sportowych jak jest filtr bez puszki to osłonami termicznymi poosłaniany od wszystkiego w komorze silnika. Puszka w TS jest nisko, osłania , jest owiewana powietrzem po co ją poprawiać ? No można jedno - dostęp do filtra w tej puszcze to tak.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Ma wpływ na przepływke.
    Olejek osadza sie na czujniku i ten zaczyna świrować. Mi mokry stożek załatwił przepływke ( dokładnie czyjnik temp. ) w 5000km.

    Stożek zaraz za chłodnicą był m.in w zestawie Noviteca.


    Uuuu, ten filtr Noviteca to słabe rozwiązanie. Podczas jazdy w tym miejscu jest piekło. Dźwięk będzie ale mocy raczej nie. Przy takiej temperaturze powietrza na dolocie, sterownik będzie zdrowo cofał zapłon

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Ile taka skrzynia może dodać? 5km czy nawet nie?

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Ona nie dodaje koni a poprawia osiągi.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Otwarte stożki to głupota ... cały poważny świat moto używa zamkniętych boxów i czerpni łapiących powietrze spoza komory silnikowej.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Novitec z tamtych czasów, to generalnie zbiór dziwnych i tak naprawdę nielogicznych rozwiązań.

    W zestawie z kompresorem do 3.2, na rurze przed kolektorem ssącym, były dołożone dwa wtryskiwacze podające dodatkowe paliwo do tego kolektora, efekt był taki, że pierwszy od tej strony tłok, przestawał istnieć po mocno intensywnej jeździe.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 00:09
  2. [156] 1.9 105KM. V-MAX 140 ? oO
    Utworzone przez Alfonzo w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 19:14
  3. Ar 147 1.6 105km
    Utworzone przez lkoz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 21:16
  4. [145] 1.9 jtd 105km
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 01:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory