Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wydajniejsze wtryski 1.9 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie Wydajniejsze wtryski 1.9 jtdm

    Witam, posiadam Alfę 147 1.9 JTDM 150 CF4 i niestety po podłączeniu do kompa wyszło, że mam wtryski do regeneracji co strasznie pokrzyżowało mi plany bo już byłem umówiony na wgranie nowego softa na ok 200 koni. Stąd moje pytanie, czy są jakieś wydajniejsze wtryski do mojego modelu? Ewentualnie gdzie można dostać, ile kosztują. Bo z tego co słyszałem to najsłabszym ogniwem tego silnika jeśli chodzi o dalsze modyfikacje są wtryski i turbina, a turbo mam świeże po regeneracji.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ale z czego wnioskujesz, że masz je do regeneracji? Po korektach? Może dla pewności daj je do sprawdzenia w jakimś zakładzie, na stole probierczym.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Kolega mechanik mi tak powiedział, że mu na kompie wyszło, że strasznie duże rozbieżności wyników mają.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ale wiesz, że korekty najlepiej zobaczyć na rozgrzanym silniku w czasie jazdy. Na zimnym silniku możesz mieć wyniki mocno rozbieżne. No i rozbieżność wcale nie musi oznaczać, że masz wszystkie wtryski do roboty. Jeśli jeden będzie mocno zatkany i będzie miał korektę powiedzmy +4, no na innych może być +0.2, -0,7, -3,5 , bo sterownik silnika będzie dążył do wyrównania ilości wtryskiwanego paliwa - już masz spore różnice, a winowajcą jest jeden wtrysk. Najlepiej, żebyś się dowiedział jakie te korekty były i w jakich warunkach. Dodatkowo, jeśli okaże się, że masz mocne korekty na plus (czyli sterownik podaje więcej paliwa, żeby przebić się przez zatkany wtrysk), to zamiast regeneracji mogą pomóc dodatki do paliwa na własnie przytkane wtryski. Ale jeśli samochód odpala bez zarzutu, nie dławi się, nie dymi (niekoniecznie na czarno, może tez dymić na siwo niedopalonym paliwem, jeśli wtryski leją) to wtryski powinny być w porządku. Dla pewności ja bym je zawiózł do jakiegoś sprawdzonego zakładu na stół probierczy. Tylko do sprawdzonego, bo są i takie, że każdy wtrysk zakwalifikują jako do regeneracji, bo dla nich do forsa .

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Co do korekt to póki wtryski w samochodzie, trzeba sprawdzić czy nie ma luźnych pinów w kostkach do wtrysków. Warto też wykonać względny pomiar kompresji.
    Rozpylacze można dobrać po formule typu od czego mocniejszego (ma się zgadzać kąt strugi). Tyle że po zamontowaniu wydajniejszych rozpylaczy możesz zapomnieć o kodach IMA. Stół nie nada kodów jeśli dawka VL (inne można w miarę ogarnąć) będzie odbiegała zbyt mocno od wartości zadanej.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Ale wiesz, że korekty najlepiej zobaczyć na rozgrzanym silniku w czasie jazdy. Na zimnym silniku możesz mieć wyniki mocno rozbieżne. No i rozbieżność wcale nie musi oznaczać, że masz wszystkie wtryski do roboty. Jeśli jeden będzie mocno zatkany i będzie miał korektę powiedzmy +4, no na innych może być +0.2, -0,7, -3,5 , bo sterownik silnika będzie dążył do wyrównania ilości wtryskiwanego paliwa - już masz spore różnice, a winowajcą jest jeden wtrysk. Najlepiej, żebyś się dowiedział jakie te korekty były i w jakich warunkach. Dodatkowo, jeśli okaże się, że masz mocne korekty na plus (czyli sterownik podaje więcej paliwa, żeby przebić się przez zatkany wtrysk), to zamiast regeneracji mogą pomóc dodatki do paliwa na własnie przytkane wtryski. Ale jeśli samochód odpala bez zarzutu, nie dławi się, nie dymi (niekoniecznie na czarno, może tez dymić na siwo niedopalonym paliwem, jeśli wtryski leją) to wtryski powinny być w porządku. Dla pewności ja bym je zawiózł do jakiegoś sprawdzonego zakładu na stół probierczy. Tylko do sprawdzonego, bo są i takie, że każdy wtrysk zakwalifikują jako do regeneracji, bo dla nich do forsa .
    Dziękuje bardzo kolego, o taką poradę mi chodziło Silnik był rozgrzany ale pomiar był robiony na postoju. Właśnie jeden miał ok. +2,3 dwa miały - 0,2 i 0,4 bodajże a 4 już nie pamiętam ale mechanik powiedział, że to bardzo dużo. Rozumiem no własnie jestem zielony w tych sprawach. Jeden albo maksymalnie dwa wtryski były na plus. Wcześniej jak odpalałem na zimnym silniku to silnik pracował nie równo, szarpał i kopcił na biało przez jakieś 20 sekund. Jak był ciepły nic się takiego nie działo. Ale po zaślepieniu EGR, klap wirowych, założeniu nowego coolera i wymiany świec żarowych te objawy zniknęły, odpala bardzo dobrze i pracuje równo. Tak zrobię, zawiozę do sprawdzenia, jeszcze raz dzięki, pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    Co do korekt to póki wtryski w samochodzie, trzeba sprawdzić czy nie ma luźnych pinów w kostkach do wtrysków. Warto też wykonać względny pomiar kompresji.
    Rozpylacze można dobrać po formule typu od czego mocniejszego (ma się zgadzać kąt strugi). Tyle że po zamontowaniu wydajniejszych rozpylaczy możesz zapomnieć o kodach IMA. Stół nie nada kodów jeśli dawka VL (inne można w miarę ogarnąć) będzie odbiegała zbyt mocno od wartości zadanej.
    Okej dzięki za podpowiedź bo już miałem je wyciągać z auta Na razie jednak zostanę przy dokładnym sprawdzeniu tych, a później ewentualnie będę myślał o mocniejszych.

Podobne wątki

  1. [159] wtryski ar 159 1.9 jtdm
    Utworzone przez Pajoszka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 22:54
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 08:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory