Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: [156] Zamiana intercoolera na większy. Gdzie zrobić?

  1. #1
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie [156] Zamiana intercoolera na większy. Gdzie zrobić?

    Postanowiłem trochę zająć się mocą mojej Alfy, ale do tego konieczna jest zamiana intercoolera na większy frontowy. W profesjonalnych firmach tuningowy koszt takiego zabiegu to około 2tyś zł, ale myślę, że jest możliwość zrobienia tego taniej. Wymieniał ktoś kiedyś i ma może jakieś namiary? Najlepiej w okolicach Warszawy

    Pozdrawiam

  2. #2
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    ja właśnie to robię i koszt części i IC nie przekroczył 250 zł A wymieniam go sam-jak masz zacięcie do dłubania, to żaden problem

  3. #3
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy wymieniasz na taki uniwersalny, czy od innego samochodu? Gdzie go umieszczasz?

    Ja planuje zrobić podobne zmiany jak te:

    http://www.44tuning.pl/tuning-w-44/c...-w-dieslu.html

    Dlatego musze mieć pewność, że intercooler będzie wystarczająco wytrzymały.
    Ale nie ukrywam, że 250zł to bardzo zachęcająca kwota więc skoro można uzyskać coś dobrego za te pięniądze, to mimo iż nie mam zacięcia do dłubania to z chęcią bym spróbował

  4. #4
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    Witam was mam pytanie w sprawie intercoolera czy naprawde to coś daje zmiana na większy i ja mam TB. i interesuje mnie wymiana na większy i jaki mi proponujecie
    pozdro i dzięki

  5. #5
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnadusza89 Zobacz post
    Witam was mam pytanie w sprawie intercoolera czy naprawde to coś daje zmiana na większy i ja mam TB. i interesuje mnie wymiana na większy i jaki mi proponujecie
    pozdro i dzięki


    ogólnie jak wiadomo każdy samochód wyposażony w TB posiada już fabrycznie założony intercooler ale jego rozmiar nei zawsze będzie adekwatny do naszych potrzeb ,zasadniczo im większy intercooler tym lepiej ,inną opcją moze byc jeszcze chargecooler,juz nie bede pisal o samym wtrysku wody bądz metanolu to juz wyższa technioka jazdy ale wiekszy cooler to napewno dobra inwestycja mozna pomyślec jeszcze + udkład dolotowy nie stozek tylko(air box ewen.wewstozek) + ukł.wyd to napewno bedzie na duży PLUS

    Pozdrawiam
    [*]


  6. #6
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    ja mam IC z Iveco Daily, jest z dobre 3 razy większy niż fabryczny, wrzucę parę fotek jak będzie wyglądał u mnie, zamontowany oczywiście z przodu wraz z natryskiem wody na niego.

  7. #7
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    A czy moge podczepić intercooler od t.dizla

  8. #8
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnadusza89 Zobacz post
    A czy moge podczepić intercooler od t.dizla
    kwestia ciśnienia doładowania, w benzynach (chyba) jest większe niż w dieslach, dlatego pytanie brzmi czy IC z takowego wytrzyma.

  9. #9
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    Ale prawdopodobnie jak dam intercooler większy to ciśnienie bendzie mniejsze tak mi sie zdaje

  10. #10
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnadusza89 Zobacz post
    Ale prawdopodobnie jak dam intercooler większy to ciśnienie bendzie mniejsze tak mi sie zdaje
    spokojnie możesz wsadzić większy taki który wypełni powierzchnie z przodu ładnie podpasuje bez duzych przerobek ,za duzy IC przy małym turbo moze spowolnic reakcje na gaz przy niskich obrotach) czyli wiekszy lag i odwrotnie moze (silnikowi bedzie brakowalo powietrza) nie ma co wkladac jakiegos strasznie ogromnego (TIR) jesli mialby byc zakryty w duzej czesci zderzakem etc. trzeba dobrac mozliwosci nawiewu ,wielkosc turba ,doladowanie natomiast spadek cis (moze) bedzie powodował cooler o małym przekroju poprzecznym ( a nie za duzy )

    Pozdrawiam
    [*]


Podobne wątki

  1. Wymiana intercoolera na większy
    Utworzone przez zulek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 20:27
  2. 1,9 115KM wymiana intercoolera na większy
    Utworzone przez Kamil_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 09:15
  3. Rura wąż intercoolera, gdzie kupić?
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 22:10
  4. Gdzie zrobić rozrząd w olsztynie?
    Utworzone przez mareczek w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 14:28
  5. Pytanie gdzie gdzie i u kogo zrobić rozrząd w Wielkopolsce
    Utworzone przez redzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory