Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 147 mapa - przygotowanie + radio

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie Alfa 147 mapa - przygotowanie + radio

    Cześć,

    Przejrzałem na forum podobne tematy jednak nie na wszystkie moje pytania są tutaj odpowiedzi. Widziałem, że są tutaj na forum ludzie którzy zarówno potrzebowali nowej mapy do swojej 147 jak i tacy którzy się tym zajmują.
    Posiadam Alfę Romeo 147 2005 1.9 JTD 85kW 115hp z bogatym wyposażeniem i do po zakupie ładnych felg do pełni szczęścia brakuje mi dwóch rzeczy. Pierwsza to mapa z 115 hp na więcej... ? Druga rzecz to radio z wysuwanym wyświetlaczem. Co do radia to mam tak w sumie jedno pytanie - czy jest jakies radio z wysuwanym wyświetlaczem które w alfie 147 idealnie pasuje? Widziałem jakiś filmik na youtube i tam koleś miał to brzydko zrobione.

    Teraz ważniejsza kwestia, moja alfa jest świeżo po przeglądach wszystkich i po przedłużeniu ubezpieczenia, czy jeśli będę chciał wgrać mape na większą moc, np 140 hp to po poinformowaniu ubezpieczyciela może być jakiś problem, czy po prostu przeanalizuje to i będą naniesione jakieś zmiany na ubezpieczenie? Zapewne będzie też zabawa przy rejestracji pojazdu ale tego dowiem się od wujka google.

    Najważniejszym moim pytaniem jest, na jaką mapę może pozwolić sobie mój silnik i co najważniejsze podzespoły alfy 147 montowane razem z 1.9 115 konnym (bez dpfa i bez koła dwumasowego).
    Czy 140 to nie będzie za dużo? Uważam, że tyle mi wystarczy do odczuwania większej przyjemności z jazdy ale nie wiem na ile to bezpieczne dla tego silnika. Czy ktoś z was może opisać doświadczenia po wgraniu mapy w alfie 147? Czy znacznie zmienił się stopień zużywania części eksploatacyjnych, zużycie paliwa, czy też nic poza mocą się nie zmieniło? Dodam, że dbam o auto i wszystko jest robione na czas

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Witaj, problemu nie bedziesz miał z zadnym z ubezpieczycieli, gdyz nigdy ubezpieczyciel nie bedzie wnikał ile masz koników. A zadnej zabawy przy rejestracji nie bedzie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    kazda alfa jtd miala dwumase seryjna
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Witaj, problemu nie bedziesz miał z zadnym z ubezpieczycieli, gdyz nigdy ubezpieczyciel nie bedzie wnikał ile masz koników. A zadnej zabawy przy rejestracji nie bedzie.
    Nie będę miał problemów - masz na myśli, że nie będzie problemu z wypłaceniem ewentualnego odszkodowania?


    Co do chip tuningu to zapytałem w dwóch serwisach tego typu w moim mieście, profesjonalna diagnostyka, hamownia oraz dopasowanie mapy do auta to koszt od 1000-1200 złotych w zależności w którym serwisie. W obu przypadkach powiedziano mi, że osiągnięcie dodatkowych 25 koni, czyli do 140 + trochę momentu jest jak najbardziej osiągalne (+50). Dodatkowo lekko zasugerowano mi, że spalanie nie wzrośnie a nawet prawdopodobnie nieznacznie zmaleje. Czy to jest w ogóle możliwe? Ugrać z seryjnego silnika 25 koni i 50 momentu + jednoczesnie zmniejszone spalanie?

    Jeśli tak to jaką cenę poniosą inne podzespoły auta? Co może się szybciej zużywać, jeśli już założymy że żywotność samego silnika nie spadnie?

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jest mozliwe mniejsze spalanie - potwierdzam ( 150 vs 199.9 alfa GT 1.9 16V )

    - - - Updated - - -

    co się może? jak będziesz gonił na każdych światłach itp to pewnie sprzegło , dwumas , klocki i tarcze - bo przeciez jak szybko pojedziesz to i zatrzymac sie bedziesz musiał z wyzszej predkosci :-) ) a tak serio ? jak uzywane z głową to w sumie nic ( seria sprzegło na 199.9 i ostatni przelot jaki pamiętam to +70kkm )








Podobne wątki

  1. [Brera] Przygotowanie auta do zimy.
    Utworzone przez Statyczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-11-2016, 14:54
  2. [GTV Spider] Przygotowanie do sezony...
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 09:22
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 17:17
  4. [159] JTDm przygotowanie do chipa
    Utworzone przez Drizzt666 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:03
  5. [75] przygotowanie auta do sportu
    Utworzone przez bimsky w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory