Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 2.4 jtd dobór turbo

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie 2.4 jtd dobór turbo

    Panowie mam pytanie szukam i szukam a znaleźć nie mogę, miałem robić hybrydowe turbo z gt2256 ale stwierdziłem że zabawa z tą turbina nie ma sensu. Mam silnik 2.4 cf2 i postanowiłem zrobić customowy kolektor wydechowy plus inne turbo padło na serię gtb ale pytanie jakie różnice są między gtb2260vk a gtb2260vzk? Która ma większą wydajność czy będzie problem przy którejś z ww żeby przerobić ja na sterowanie ciśnieniowe bo sporo info jest na temat vk ale vzk już nie jest tak dokładnie opisane. Jeśli ktoś ma info proszę o informację pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    A może GTD? Mają lepsze opinie niż GTB choć dalej jest ich mało...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    No właśnie problem jest z ich dostępnością, ze stanę jednak przy gtb które po prostu na rynku wtórnym są dostępne pytanie która wybrać co lepiej zbuduje boost z dolu?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Niektórzy twierdzą, że najlepiej wstaje vklr... Ale myślę, że nie będzie jakichś mega różnic.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    A jak z wydajnością tych turbosprezarek? Gdzieś doczytałem że pompuje bez problemu do 2.5 bara inne źródło podaję 2.7

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    na co ci 2.5 bara jak paliwa nie bedziesz miał nawet na te 2 bary
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Turbina gtd wystepuje z wlasnym kolektorem, przez co zajmuje sporo miejsca i trudno ja upchac. Tak jak kolega Witboy napisal...musisz zrobic taki custom w ukladzie cf2 ze powiem Ci iz bedzie to kosztowalo taka fortune ze sobie nawet nie potrafisz tego wyobrazic (zarcik) Zatem zacznij lepiej od szukania silnika z cf3 lub cf4
    Teraz to juz mi wszytsko jedno wiec powiem ile taka zabawa kosztuje:
    Wtryski-chcesz miec duzo paliwa, kup wieksze wtryski. Nie wtryski smieci...za 1000zł tylko jesli chcesz aby to chodzilo to bedziesz musial wydac troszke "wiecej"
    Pompa Rail-r80 -koszt 800-1200
    Jesli chcesz zeby auto mozna bylo normalnie zarejestrowac-tzn aby nie bylo efektu ikarusa, musisz dokonac perfekcyjnej kalibracji wtryskow-kto sie tego podejmie????
    Moje auto u obecnego wlasciciela z trudem przeszlo przeglad, wlasnie z tego powodu wiec za rok prawdopodobnie bedziesz mogl je sobie postawic pod domem i odpalac bez wyjazdu na ulice.
    To tak na osłodę

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Pompa cr r65 z cf3 175 koni jest wtryski 119 najwydajnejsze jakie siadają do cf2 fakt można jeszcze sprobowac wrzucić wtryski, 2.4 20v ale podobno jest z nimi jakiś problem ewentualnie bmw 3.0 diesel. Więc skąd pomysł ze braknie mi paliwa? Ja cały układ paliwowy będę modyfikowal więc o paliwo się nie boję, tuner z którym rozmawiałem jest w stanie to zestroic, 90 % diesli z podobnego okresu produkcji poruszających się po Łodzi dymi jak lokomotywa, więc na to też jest jakiś patent skoro jeżdżą. Panowie na seryjnym turbo cf2 robi kreski na około 200 koni, i tu pojawia się bariera ktoś chce więcej musi zmienić turbo stąd moja decyzja o wyborze gtb jeśli soft pod to będzie ładnie zrobiony auto nie dostanie bóg wie ile momentu od samego dołu to będzie to jeździć. Czy ktoś zna wydajność tych turbin? Gtbodek jesteś oblatany w temacie to jakie wtryski wsadzić?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    kolega robił hybryde na zamówienie w firmie fmic był bardzo prosty montaż

Podobne wątki

  1. Dobór części - jak?
    Utworzone przez Kolpak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2018, 10:12
  2. Dobór instalacji do 166 2.0 tb
    Utworzone przez Kuba Zakrzewski w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 11:30
  3. [147] Dobór car audio w 147
    Utworzone przez largo w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 08:38
  4. Dobór instalacji LPG 2.0 TS
    Utworzone przez maxflo14 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 15:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory