Strona 61 z 175 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1746

Temat: Chip tuning - Mapy

  1. #601
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    no i tak właśnie dałem się nacignąć :/ jeśli możesz podeślę Ci mapke może byś lukną mam 3 płyty dvd mapek do różnych samochodów jedną wgrałem do swojej alfy różnica kolosalna daj maila
    a może masz coś pod mój sterownik ?

    http://wyslijto.pl/plik/00ki8ou7dh
    po tej mapce samochód miał niezłego kopa i zaczą pracować bardzo cichutko
    Ostatnio edytowane przez viruskill ; 29-12-2011 o 23:02

  2. #602
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał viruskill Zobacz post
    no i tak właśnie dałem się nacignąć :/ jeśli możesz podeślę Ci mapke może byś lukną mam 3 płyty dvd mapek do różnych samochodów jedną wgrałem do swojej alfy różnica kolosalna daj maila
    a może masz coś pod mój sterownik ?

    http://wyslijto.pl/plik/00ki8ou7dh
    po tej mapce samochód miał niezłego kopa i zaczą pracować bardzo cichutko
    to jest zwykly chinczyk dodawany do galetto, kwp2000 czy mppsa.
    w nich zazwyczaj wszystkie mapy sa w bardzo dziwny sposob podciagane.
    gotowych mapek innych jak chinczyki nie mam, bo na razie robiłem rekreacyjnie tylko pod mój sterownik (166 2,4 jtd CF3 EDC15C7 - HW:340, SW:085) i dla Alfa_mark pod jego sterownik (156 2,4 jtd CF2 EDC15C5 - HW:022, SW:786 - z tego co pamiętam, bo nie mam jej na tym kompie), ale te mapy nie są aż tak "mocne" jak Ey

  3. #603
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    jesli chcesz mam do stilo 1.9 jtd cf3 115 KM mapke zrobiona profesjonalnie kolega zaplacil sporo za nia zrobil juz 50 kilka tys km i nic jeszcze sie nie zepsulo a kopyto ma jesli cos ogarniasz to dobra do zeby sie czegos nauczyc.
    a jak bedziesz mial chwilke to moze dla nauki zrobisz cos pod moj steownik a jak bede w rzeszowie to moze sie spotkamy na browarka jestem zazwyczaj raz w miesiacu na weekend

  4. #604
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bielany - Małopolskie
    Auto
    Fiat Bravo 1,9 JTD 105km CF3, 2001r.
    Postów
    3

    Domyślnie

    Panowie mam pewny problem, czytam Wasze forum od pewnego czasu a z racji, że mój samochód to nie Alfa tylko Fiat to się zastanawiałem czy w ogóle prosić Was o pomoc, bo może trochę nie wypada, tymbardziej z takiej racji, że każdy w dzisiejszych czasach chciałby mieć wszystko na tacy.. dobra do rzeczy
    Przeczytałem calusieńki temat, wiele się dowiedziałem, choć co to jest być 2 dni w temacie chip-tuningu. Z forum dowiedziałem się o programach FiatEcuScan, KWP2000 czy Galetto. Trochę się zainteresowałem, tzn. bardzo, bo około 2 lata temu kupiłem rzekomy interfejs diagnostyczny do Opli. Dałem za to prawie 200zł i przyszedł interfejs na OBDII i podłączany do kompa przez USB. Do tego nagrana płytka za 2zł z darmowymi programami OP-COM i Opel tech 2. 3 dni siedziałem na googlach w poszukiwaniu sterowników do tego cuda, dzwoniłem do gościa i wszystko robiłem na bieżąco na dwóch komputerach ( jeden z win7 64bit, drugi win XP ). Udało się to uruchomić - programy działały, ale żaden z nich nie połączył się z ECU w samochodzie.
    Testowałem na Astrze II i I i nic. Od tej pory leżało w szufladzie i parę razy miałem to wywalić.

    Co ciekawe, pobrałem darmową wersję FES 3,3. Włączam, podpinam do mojego fiata, oczywiście z ECU się nie połączy. Przestawiłem tylko czas opóźnienia ( latency time ) w ustawieniach portu USB do którego mam podłączony interfejs na 1 ( było 16 ). Cud ! Działa. Mogę się połączyć, sprawdzać co chcę, wywaliłem 5 błędów, naprawiłem sobie EGR bo kostka nie łączyła a nawet o tym nie wiedziałem.
    Przeczytałem cały temat Chip Tuning - mapy. Pościągałem programy KWP2000 i Galetto 1260 ( wolne od trojana ). Dowiedziałem się o numerach ECU, posprawdzałem, przygotowałem co trzeba. Odczytałem resztę danych z FES'a. I chciałem zgrać moją mapę, albo chociaż się połączyć z ECU za pomocą tych programów. Nie da rady. Siedziałęm dzisiaj z laptopem przy aucie 5 godzin, przewaliłem wszystkie tematy wyszukane przez google, elektroda, afaholicy, nawet wideo z youtube o problemach z tym związanych.
    W KWP2000+ i KWP2000new wywala " kick not found " - sądzę, że nie widzi w ogóle interfejsu, ściągłem najnowsze sterowniki FTDI ze strony www.obd2.pl poleconej w tym temacie zdaje się, także nic. A w galetto nie może odczytać danych z ECU.


    Proszę Was o pomoc, co mogę zrobić z tym, ECU ma końcówkę numeru 341, a ten w ramce to 810. Nie znalazlem takich numerów w tym temacie, więc trochę szkoda, bo nie ma drugiego takiego samego ECU na potwierdzenie, że da się z nim coś zrobić. EDC15C7 mam tak na marginesie. Robiłem na różne sposoby, z włączonym zapłonem, wyłączonym, wypinałem, wpinałem. Prędkości w ustawieniach portu COM ( menedżer urządzeń ) ustawiałem różne. Nic. Jedną rzecz mam inną niż w jednym poradniku widziałem, tam mieli to ustawione na COM1 ja mam na COM2 bo tylko ten jest wolny z przedziału 1-4. Głównie mnie interesuje fakt, czy z tym ECU nie da rady się połączyć ( bo wiadomo, nie zawsze się uda i z tym też się liczę że może się nie udać ) czy to jest wina ustawień. Interfejs działa na pewno no bo działa program Fiat Ecu Scan. pozdrawiam

  5. #605
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    do kwp2000 jest potrzebny interface kwp2000, a do galletto potrzeba galetto - dlatego Ci się nie łączy, nie obskoczysz wszystkiego VAG KKLem (a wyglada ze takiego wlasnie masz po tym co piszesz) :>

  6. #606
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bielany - Małopolskie
    Auto
    Fiat Bravo 1,9 JTD 105km CF3, 2001r.
    Postów
    3

    Domyślnie

    Czyli musi być coś takiego ( albo podobnego ) jak to http://allegro.pl/listing.php/search...string=galetto
    No bo tutaj też podpisał se gościu, że galetto, a ja mam identyczny tyle że niebieski - http://allegro.pl/galetto-galletto-1...011052176.html
    No cóż dzięki, jak nie da rady tym, no to nie ma co cudować.

  7. #607
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Akurat wersja obudowy ma tu najmniejsze znaczenie. Najważniejsza jest jej zawartość.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #608
    Użytkownik Ogier Avatar Bolec-scnm
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    156 2.4 jtd 136KM 1998r
    Postów
    189

    Domyślnie

    Przed zainstalowaniem sterownika interfejsu proponuję użyć programu "FTClean", wyczyści on system z poprzednich sterowników żeby konfliktów nie było. Minus jest kaki, że przed ponownym użyciem KKL-a będzie trzeba ponownie go zainstalować.

  9. #609
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    A jesli mozna to ja zapytam tak - ktory bedzie lepszy? Galletto czy KWP.
    Czy to w przypadku Alfy 159 nie ma znaczenia?
    Chcialbym kupic ale nie chce wyrzucic pieniedzy wiec wole wczesniej zapytac ...

  10. #610
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    kwp2000 odpadabo 159 to edc16, wiec zostaje galletto, mpps, edc16 flasher lub bdm

Podobne wątki

  1. Chip Tuning/MAPY ok. Wrocław/Poznań ktoś poleci ?
    Utworzone przez KaaC w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 17:42
  2. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  3. Chip tuning
    Utworzone przez domino281 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:08
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory