Strona 98 z 112 PierwszyPierwszy ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #971
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    To co to za tuner? Takiego lepiej nie polecać, skoro bierze się za modzenie w niesprawnym aucie.
    Jestem w trakcie intensywnych działań w celu rozwiązania problemu, więc nie chciałbym wypowiadać się personalnie. Chciałbym najpierw doprowadzić do szczęśliwego finału.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #972
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    A powinieneś. Tuner który robi w aucie, które jest niesprawne nie powinien się zabierać za żadne auto.

  3. #973
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Powiem na razie tylko tyle, że jest to przedstawiciel grupy V-tech. Zakladam że jest to wiodąca firma jeśli chodzi o Chiptunning. I jadąc do niego chciałem wygładzenia charakterystyki mojego silnika, bo myślałem, że taka jest rola tunera. Zgodnie z teorią powinno się wyregulować ilość powietrza, dawki paliwa by silnik dobrze ciągnął . Jak widać teoria niewiele ma wspólnego z praktyką...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #974
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    A) chiptuning, nie chiptunning
    B) skąd założenie, że wiodąca?
    C) skąd założenie, że taki wykres powinien być z fabryki?
    D) auto miało przeprowadzoną pełną diagnostykę przed grzebaniem w kompie czy założyli, że jest sprawne?
    E) skąd pewność, że te fale na wykresie nie są winą hamowni lub błędu przy pomiarze, a nie niesprawnego auta? nie wpadło Ci do głowy, że skoro są przed i po modzie(po to nawet dużo większe) to może problem leży w czymś innym?

  5. #975
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Przykro mi siewcu, ale Twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu. Odpowiem na ostatnie pytanie - tak jestem głupi i nie wpadłem na to że to może być .... No właśnie co?? Każdy fachowiec wymieniłby co innego. Wymieniliby wszystko po kolei a na początku olej, świece, cewki [emoji38]sami fachowcy-teoretycy. Na początku trzeba ocenić prace innych. Jak w budowlance - przychodzi fachowiec do poprawki z tekstem - "kto to panu tak spieprzyl" Za stary jestem na takie gadki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #976
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Na wykresie fale dunaju po modzie ale specjalista dobry powodzenia życzę z takim podejściem.

    ps. każdy fachowiec przeprowadziłby rzetelną diagnostykę przed wymianami wszystkiego jak leci i, przede wszystkim, przed modem. a "fachowiec" będzie po prostu robił moda, bo jest kasa do zarobienia. i bym się nie zdziwił, gdyby za jakieś pół roku ktoś przyjechał Twoim autem na innych blachach i po pomiarze było by pytanie "kto panu to tak spieprzył".

  7. #977
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Ja miałem podobne fale na wykresie po usunięciu trąbki/tubki z filtra powietrza. No ale to w 156. Na jazdę bez wpływu, choć ze 3 nieodczuwalne konie doszły

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...powietrza.html

    Więc może coś w dolocie też ?

  8. #978
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Panowie - żeby było jasne. Nikogo nie bronię i ta sytuacja nie jest mi na rękę. Oddałem auto do strojenia wydawało mi się fachowcom. Jak widać wybrałem źle. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Facet chce mi zwrócić kasę za strojenie, ale ja cenie pracę innych, nawet jak nie jest przeprowadzona dobrze. To w końcu tylko pare stówek i to tylko samochód. Też bym życzył sobie dokładnej diagnostyki i sprecyzowania problemu z obrotami. Po to oddałem sprzęt według mnie w ręce specjalisty. Porady w stylu "dokładna diagnostyka" albo że auto jest niesprawne nic nie wnoszą. Prędzej czy później dowiem się co było przyczyną. Super byłoby wytypować to teraz. Jak przychodzi do niestandardowego problemu to większość fachowców się jak widać wykłada. Dziękuję wszystkim chcącym pomóc a nie tylko oceniać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #979
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    ar 156 2.4 10v 150km ->
    208,7 km i 416,4 Nm



    jeszcze bez korekty softu tylko fmic i rail lekko podniesiony, liczę na troszkę więcej Nm tym bardziej ze parę modyfikacji w dolocie jeszcze chce zrobić, i dopiero po tym będzie finalne strojenie
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  10. #980
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Uważasz ze warto to pokazywać? 2000-3000 chwilunia i lecimy w dół...

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory