Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Temat: JTD 8v turbo

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Dobrze prawisz Pływak.Koszta mozna znacząco zmniejszyć poprzez swój wkład.Ja podałem orentacyjno-optymistyczne ceny u tunera na gotowo,bez naszego wkładu.
    Imo żadna przyjemność oddać auto zapłacić kupe kasy i odebrać mocniejsze to tak jak by na starcie wyłożyć te kilka tysięcy na coś mocniejszego. Cały fun w tym, że coś sam pogrzebałeś no ale co kto lubi jedni lubią pogrzebać inni się boją smaru

    Ori sprzegło valeo zniesie moment do 400Nm odpowiednio rozłożonych.
    Podobno jest spora różnica między Valeo w opakowaniu Ricambi, a valeo kupione w opakowaniu valeo. Po za tym zależy jak kto jeździ wole mieć mniej NM i nie musieć się stresować niż mieć moment na granicy wytrzymałości układu przeniesienia i się zastanawiać przy każdym ostrym starcie...

    Jesli turbo to tylko nowe tymbardziej do takich modyfikacji.
    Znam sporo osób z modowanymi dieslami i żadna nie kupiła nowej turbosprężarki tylko dlatego, ze jest nowa. Z takim podejściem trzeba by kupować nowe auta Wiadomo z używką jest ryzyko dlatego dobra alternatywą jest używka po regeneracji z gwarancją...

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Powinno byc 150/340.
    Do takiej mocy musiał juz byś wrzucić IC na froncie bo latem auto Ci po prostu spuchnie z seryjnym IC. Kolejna sprawa z takim momentem sprzęgło musi być w bardzo dobre kondycji inaczej będziesz musiał je bardzo oszczędzać...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-02-2011 o 14:56

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Imo żadna przyjemność oddać auto zapłacić kupe kasy i odebrać mocniejsze to tak jak by na starcie wyłożyć te kilka tysięcy na coś mocniejszego. Cały fun w tym, że coś sam pogrzebałeś no ale co kto lubi jedni lubią pogrzebać inni się boją smaru

    Znam sporo osób z modowanymi dieslami i żadna nie kupiła nowej turbosprężarki tylko dlatego, ze jest nowa. Z takim podejściem trzeba by kupować nowe auta Wiadomo z używką jest ryzyko dlatego dobra alternatywą jest używka po regeneracji z gwarancją...

    Przyjemność pomniejszona o własną satysfkajcę ze swojego
    wkładu to pewne,ale nie każdy ma umiejętności,dostęp do specjalistycznych nażędzi no i czas.

    Sam jesli mam wymieniać turbo ,to tylko na nowe,takie jest moje zdanie,ale tylko moje,Każdego indywidualna sprawa jakie turbo sobie zażyczy,ja poprostu pokładam wiarę w nowe podzespoły.

    Nie ma jeszce na dzień dzisiejszy patentu na mocne sprzegło w JTD ,które by się nie rozleciało zbyt szybko przy startach załóżmy 1/4 mili.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 19-02-2011 o 16:38

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Do pływak: Nie znam sie az tak na tym ale widzialem kilka wykresów cinka jtd115 i na seryjnych wszystkich gratach robil nawet 160/360. A jego rekordem w stilo jest 167km bo ostatnio z nim mowilem przez tel. Ale to jyuz lekka przesada i to bylo auto jego kumpla i temu mu zrobil taka moc. Jesli chcesz to wejdz na italiantunedcars i zobacz bo tam jest post cinka co potrafi zrobic ze 115. Jest tam kilka przykladów. Tak jak mowie bede u niego za 2 tyg to wiele sie okaze. Narazie program. Zobaczymy jak to bedzie sie jezdzilo. Mnie nie interesuje 1/4 mili tylko auto na codzien a czasami tylko na weekend bo jestem kierowca zawodowym i czasem tylko w weekendy mam czas by jezdzic swoim wozem a tak to zona jezdzi.

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zobacz sobie na wykres na każdym masz podana temp powietrza na tych co widziałem np. Stilo 115 na 151KM tem 9*C kolejny Alfa 156 zrobiona na 152KM temp 12*C chyba nie muszę tłumaczyć, że przy upale latem będzie różnica. Nie mówię, ze się nie da zrobić softu na seryjnym IC na 150KM ale będzie odczuwalna różnica przy butowaniu latem między serią, a FMIC więc warto chociazby dopasować jakiś większy od innego auta i wrzucić na przód...

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    No ja nie mowie ze nie bedzie roznicy. Ale napisales ze ciezko bedzie osiagnąć takie paramety na seryjnych gratach a jednak sie da. Zobaczymy jak bedzie. Moze pozniej zrobie wiekszy ic. U cinka to jakies 1500-1800zl

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Ale napisales ze ciezko bedzie osiagnąć takie paramety na seryjnych gratach
    W którym miejscu tak napisałem? Napisałem, ze musiał byś wrzucić FMIC jeśli nie chcesz spadków latem bo w tem. poniżej 10*C to i seryjny IC da rade gorzej jak będziesz miał latem 20 stopni więcej...

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Na seryjnym IC u siebie po programie we wrzesniu wieczorową porą ( jakieś 15 stopni) po 2,3 ostrych startach auto poprostu juz nie miało tej siły napędowej niestety.Czuć było jak konie uciekały dosłownie,nawet jadąc do Wawki S8 z prędkościami 180km/h potem na swiatłach to już nie było to.Racją jest ,że Big IC to bardzo porządany mod w naszych autach.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Koszt 180km w 1,9 8v

    turbo -3000

    dwumas i sprzęgło heavy duty -3000

    FMIC -2000

    wydech-2000

    chłodnica oleju (choc nie wiem czy jest w serii,ale nawet jeśli to pewnie za mało wydajna) -800

    Strojenie ,według tunera, pewnie okolice 1500 w zwyż bo to będzie już wydumka

    Do tego hebel i zawas -3000 ,bo nie da rady tym jeździć w miare bezpiecznie na serii.

    Jak sam widzisz koszt nieco większy niż 10 tyś ( oczywiście zaleznie od mocy w jaką chciałbyś iść),a ceny z rodzaju tych w miare optymistycznych,ale działaj.Są już w PL 1,9 8V zrobione na +180 i +190km,ale stilo.Trzymam kciuki za determinację.Jednakoż Kolin ma rację,140/150 wyjdzie ci lepiej.

    PS: Jesli turbo to obstawiałbym GT20.Masz przykład na wydumce Cinka.
    Litości, ładowanie 10000zł w klekota, wartego mniej więcej tyle samo, ma sens?? Za tą kasę można kupić V6 w rozsądnym stanie i jeszcze zostanie sporo gotówki na etylinę, której to zapach odrzuca chyba miłośników jtd...

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz biorąc tuning, pod względem kosztów, nie ma głębszego sensu zarówno po stronie benzyny jak i diesla,ale posiadanie auta jedynego w swoim rodzaju,a przynajmniej wyrózniającego się już tak.

    Ja tam nic nie mam do etyliny,zwłaszcza w V8 .Może kiedys ...

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur76 Zobacz post
    Litości, ładowanie 10000zł w klekota, wartego mniej więcej tyle samo, ma sens?? Za tą kasę można kupić V6 w rozsądnym stanie i jeszcze zostanie sporo gotówki na etylinę, której to zapach odrzuca chyba miłośników jtd...
    Każdy jeździ i robi tym co lubi, wiec nie można tak do tego podchodzić.

    Połowa oceniających diesle nie jechała dobrze zmodzonym dieslem, 3/4 to jakieś chipy które po deptaniu ma dosyć, bo fura puchnie.

Podobne wątki

  1. 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo
    Utworzone przez imtm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 470
    Ostatni post / autor: 16-06-2021, 19:00
  2. [156] turbo
    Utworzone przez dareme89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 19:23
  3. waz do turbo
    Utworzone przez wojti322 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 13:37
  4. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  5. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory