Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: [GTV] 2.0 V6 TB co warto zrobić, gdzie, plany na przyszłość

  1. #1
    punkt
    Gość

    Domyślnie [GTV] 2.0 V6 TB co warto zrobić, gdzie, plany na przyszłość

    Cześć,
    tak się zastanawiałem ostatnio czy można bezpiecznie podnieść ciśnienie doładowania w mojej GTV 2.0 V6 TB (1999).
    Na początku zaznaczę, że autko jest w pełni seryjne i zadbane (nic się nie sypie).
    Pewnie czeka mnie wymiana wydechu - i teraz pytanie - może się szarpnąć na coś nieseryjnego ? Ale jeśli tak to co ? Jak już poleci wydech to może ... no właśnie.
    Z góry piszę, że nie jestem biegły w sprawach tuningu - ogólne zasady znam (skrzętnie wytłumaczone mi przez Pana Jacka Chojnackiego) i nie oczekuję wielkiej mocy bo chcę aby samochód nadal był dla mnie użytkowy a nie wyczynowy.
    Co warto zrobić w belli ?
    Czy nowa mapa albo chip ma sens ?
    Czy seryjna turbina jest w stanie wytrzymać jakieś zmiany czy lepiej jej nie ruszać (lub zamienić na inną?).
    Doradźcie za co można się zabrać, od czego zacząć, gdzie jeśli już to robić takie rzeczy (nie oddam auta jakiemuś 'tjunerowi').

    Z góry dzięki za jakiekolwiek opinie

    punkt

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    ja też jestem zainteresowany tematem bo jak obecnej GTV nie sprzedam to na pewno będę chciał mody robić, chip to ciężka sprawa niektórzy mówią że podniesienie mocy nie wymaga wymiany gratów a inni że turbo pracuje juz na maxa, w co wierzy nie wiem,
    Zacznij od hamowni może ciebie czekać mała niespodzianka, u mnie była Wazny w tym samochodzie jest układ zapłonowy (jak w każdej benzynie turbo) proponuje też zadbać o dobre świece, NGK zalecane przez serwis to pomyłka. Nie montuj też blow off w tym aucie to lipa co się w sumie okaże u mnie 12 marca na hamowni.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  3. #3
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    blow off montowany dla picu jest dla mnie czymś ... hmm.. powiedzmy, że poniżej 300KM jest zbędnym gadżetem mówiąc delikatnie.
    Zacznę rzecz jasna od hamowni - jednak co dalej ?
    Chip + wydech
    a może sama mapa + wydech
    o świece się nie martw, o auto dbam bardziej niż o siebie (olej co 10k km, przeglądy i wszystko robione na bieżąco).

    Wydaje mi się, że taki silnik ma spore możliwości tylko w żadnym wypadku nie chciałbym skracać jego żywotności :/

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Na początek standard,czyli hamownia.duży IC na przód,wydech i strojenie,powinno co nie co dać.Jestem ciekaw ile faktycznie ten silnik potrafi znieść.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar mar222
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 164
    Postów
    149

    Domyślnie

    a jakimi funduszami dysponujesz?

  6. #6
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    +/- 4 tys na początek.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    pytanie tylko jedno gdzie to wszystko zrobić, orientowałem sprawę większego IC ale nic na forach nie ma, nikt nic nie modził w tych silnikach z tego co czytam.
    Kiedyś wyczytałem że ktoś robił chipa na 240 km i na tym sie kontakt urwał, podobno udało się i na cwierć mili uzyskał czas 14,XX więc super czas, niestety nic się dowiedzieć nie mogę co gdzie i za ile.

    Był kiedyś projekt na allegro miał turbo x 2 to mogło dopiero dawać radę,

    Jak sam chip zrobisz to pewnie w 220 km można celować pytanie ile ma Twoja seria, bo niestety można się zdziwić, w teksty typu moja na pewno ma serie bo dobrze idzie to lipa, moja szła dobrze a miała 160 km nawet przy takiej mocy objedziesz większość normalnych samochodów.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Z IC jest tak,że będzie kombinacja żeby pasował i zderzaka nie trzeba było psuć.zrobić trzeba też orurowania z dolotem,wydech i strojenie.Najlepiej zdjąć zderzak,pomierzyć i zlecić zrobienie IC,a po taniości standardowo Iveco,choć coraz trudniej dostać.

  9. #9
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    no dobra a kto mi zrobi chipa bezpiecznie ? Kto się zna na tyle, żeby dotknąć się do benzyny...
    Też szukałem, czytełem o IC i nic nie znalazłem, trzeba by samemu rzeźbić

    Druga turbina... myślę, że to już przesada, jeśli bym chciał wielkich przyrostów mocy to był zaminił na 3.0 albo 3.2
    Ja właśnie szukam rozwiązania które da mi +/- 20-30 KM więcej, chociaż bardziej zależy mi na momencie.

    Nie wiem czy jest tu na forum - warszawska żółta GTV TB ponoć zrobiona na 300KM, kute tłoki, blow off, turbina, szpera...
    szkoda tylko, że widziałem ją w każdym serwisie w jakim byłem w Warszawie i każdy prawie serwis o niej słyszał.
    Na arkuszowej była do sprzedania za jakieś 35k, słyszałem tylko lament mechaników a dzwoniąc do mojego obecnego serwisu tylko usłyszałem "ale to nie ta żółta obniżona? Uf, do dobrze".
    Po co tak się męczyć, zrobić swap albo zmienić samochód Trochę ideologii trzeba w tym mieć.

    Ponadto, zmiana samego IC będzie myślę korzystna dla samego silnika, bez hardkorowych modów na zasadzie +100KM i problemy z przeniesieniem mocy.
    Oj się rozpisałem.

    Dodam tylko, że trochę się tego chipa boję - nie mam zaufania do 'specjalistów'. Polecacie kogoś ?

    ---------- Post added at 12:04 ---------- Previous post was at 11:12 ----------

    UPDATE :
    ATC nie podejmie się niczego. (ani IC i w ogóle z ironią podeszli do samego auta).
    Wydechy jakie znalazłem to :
    Sebring końcówka - 1750 zł
    Supersprint - końcówka - 1700 lub ATC mi zaproponowało od katalizatora (niebagatela) 3100...
    Remus chyba nic nie robi do naszej wersji silnikowej (TB) - można by kombinować od 3.0 V6 RAGAZZON - środkowy za 1600 + końcowe od 1600
    Słyszeliście coś o wydechach CSC ?

    Bajki nie ma, szczególnie, że trzeba by porzeźbić z kolektorem...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    W warszawie jest tylko jeden guru od turbo.Który też nie będzie się bał silnika z turbo.Co do wydechu to rób przelot 2,5 cala,a ostatni tłumik to już jaki ci się podoba zakładasz.Jest w Konstancinie firma która robi programy,może by to ogarneli.I tak więcej jak 240 koni,to nie ma co rzezbić,raczej popracować nad mamentem.Takie moje skromne zdanie.

Podobne wątki

  1. Nowe modele i plany na przyszłość
    Utworzone przez dewos w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 09:37
  2. [159] Zdieżność gdzie zrobić w Warszawie
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 11:49
  3. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  4. Co warto zrobić przed zimą?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:41
  5. Pytanie gdzie gdzie i u kogo zrobić rozrząd w Wielkopolsce
    Utworzone przez redzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory