Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Temat: TURBO hybryda GT18/20 czy GT17/20 1,9JTD 16v 150KM

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Czyli nie takie złe te hybrydy...

    Głównie to chodzi o to żeby pękło 200 i 400-420 to mnie w zupełności zadowala. U kogo to robiłeś tzn Turbo, polecasz kogoś ?

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Nie chodzi o to, zeby 200 peklo, tylko zeby kreski byly dobre. Bo jak kreski beda slabe, to i 190 konna z dobra kreska objedzie nawet o 20 KM mocniejsza, slabo wystrojona/slaba hybryde. Hybrydy nie maja powtarzalnosci, ja trafilem niezla, ale to nie oznacza, ze druga z tej samej reki bedzie identyczna. Robilem w Auto Karambol.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Wiem że auto nie jedzie cyferkami. Tylko ogólnie chciałbym mieć takie parametry jak pisałem z ładnymi kreskami. Tak właśnie myślałem że u Karambola robiłeś. Będę musiał przedzwonić i pogadać.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Jesli chcesz miec parametry jak pisales, to najlepszym wyborem bedzie sprezarka z 2.0 mJTD - duzo Nm i KM w mozliwie szerokim zakresie obrotów, da sie zrobic nawet 400 Nm od 2000 rpm.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Przy obecnym setupie przy 2000obr/ 350NM 4000obr/ 310NM

    Dół mógłby zostać i gdzieś tam w okolicach 2400/2600 wejść na te 400 do 420 ( obecnie jest w tym zakresie 374,4 ) i finalnie przy 4000 mieć te 340/350.
    Moc obecnie trzyma mi do 4300/4400. Przy obecnym setupie bardzo miło i fajnie jeździ jak na te cyferki, ale czuje niedosyt bo auto jest przygotowane na więcej. Celem było jak pisałem wyżej zrobione z głową żeby dobrze jeździło.

  6. #16
    knopfler
    Gość

    Domyślnie

    dużo trzeba modyfikować aby zamontować takie turbo z 2.0 jtdm???
    Ostatnio edytowane przez knopfler ; 29-04-2011 o 21:50

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Nie wiem, czy w ogole wejdzie, zobacz jak to wyglada: http://allegro.pl/turbina-turbosprez...562358204.html

    Zreszta niech Cinek sie wypowie.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Lepszym rozwiązaniem jest coś z gtb20
    Też ta kuważam,ale i koszta inne ( robiąc wszystko na nowych gratach) pytanie tylko jedno; kto to ogarnie ?? ( mowa o przystosowaniu gtb2056v oraz potem rozwiązaniu problemów z układem wtryskowym-cis.reil) bo jak rozmawiam z różnymi tunerami to jakoś nikt zbytnio nie ma chęci przeprowadzenia takiej operacji,deklarując że "spróbujemy".Rozumiem ,że auto było by królikiem doświadczalnym,ale chciałbym posłuchać jakichś konkretów.

    Cinek słowo do ciebie-podołałbyś ?? I mam tu na mysli kompleksowe rozwiązanie typu mocniejszy dwumas,oczujnikowanie,montaż gtb2056v z 2,4 210km,wystrojenie tego tak,by mogło to jeździć bezawaryjnie na imprezach 1/4,ale przede wszystkim na trasie ( oczywiście nie mówię o gwarancji na sprzęgło,bo to jak wiadomo ostra eksploatacja zmęczy raczej szybko).Oczywiście mowa o nowych podzespołach.Swoistą granicą jest czas,bo na więcej niż 2 tygodnie nie mógłbym zostawić auta.Jasne jest ,że jestem świadom kosztów,ale też i chciałbym mieć auto zrobione kompleksowo i konkretnie.


    Co do hybrydy-ludzie mówią ,że to loteria,tak jak produkty samego Karambola,jednak przyznać trzeba ,że takie auta ( mowa o TDI) jeżdżą jakos,pytanie czy to auta na codzień ,czy nie.Napewno zaleta hybrydy to jej koszt,prostrzy montaż,pytanie jak wydajność i efektywność.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 30-04-2011 o 08:05

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Jak dzwoniłem orientacyjne do ECUProject to sobie zażyczyli 5,5 tys zł za wsadzenie tego w całość i poskładanie z wystrojeniem żeby jeździło.

    Chcesz zapakować GTB do 1,9 to przerabiasz kolektor, wyjścia, mocniejszy rozrząd, dwumas/sprzęgło i jaka dalej filozofia ? Marcin już zapakował do 8v GTB więc co stoi na przeszkodzie do 16v ? Chyba nie wiedza i brak umiejętności innych superTunerów jaką posiada Marcin ;]

    Marcin mi napisał dokładnie co potrzeba zrobić żeby zapakować GTB, żeby to jeździło jedynym ograniczeniem jakie są na obecną chwilę to fundusze które zbieram, bo nie jest to tania zabawa. A jak robić coś to tylko na nowych gratach.

    Co do hybrydy to wiadomo że nie będą one sobie równe na SR niektórzy też się wypowiadają że Hybryda to zło a stroili auto u Janka w szopie i spodziewali się cudów. Później się okazuję że w całości zabrakło profesjonalnego wystrojenia auta. Czasami mam wrażenie że im więcej czyta się SR to człowiek robi się głupszy... Bo co drugi to mądrzejszy
    Ostatnio edytowane przez Kolin ; 30-04-2011 o 08:39

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Mowa o takich firmach jak compsport,unitronic, i jeszcze kilku innych.Fakt ,że JTD to w PL dziewica niestety.

    Co do filozofii - mieć te 220-230Km z dołem w okolicach 350nm przy 2000/300Nm przy 1800 i dobrym przebiegiem czyt.jak najbardziej płaskim i tak by mozna było zkręcić autko do tych 4500obr bez odczuwalnego spadku mocy,ale ponad to wszystko,mieć auto do jazdy na codzień.

    W takim razie jest nas dwóch i bardzo bym prosił Cinka o kosztorys wraz z wstępnym określeniem czasu na przeróbki i możemy zaczynać zabawę.


    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Czasami mam wrażenie że im więcej czyta się SR to człowiek robi się głupszy... Bo co drugi to mądrzejszy
    Co prawda to prawda.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 30-04-2011 o 09:01

Podobne wątki

  1. Czy turbo kwalifikuje sie do regeneracji 1.9 JTD 150km
    Utworzone przez arquadiusy w dziale 147
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 20:53
  2. Ar gt 1.9jtd 150km
    Utworzone przez bazylisz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 15:54
  3. Czy turbo z 2,4 150KM pasuje do 2,4 136KM?
    Utworzone przez pawellike w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory