Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: alu rura/kwasowka zamiast oryginanej gumy. 156 1.9 8v

  1. #1
    BareNoize
    Gość

    Domyślnie alu rura/kwasowka zamiast oryginanej gumy. 156 1.9 8v

    Czytalem wiele o pekajacych gumowo-plastikowych rurach w tym silniku. Na forum widzialem tez pare zdj z zamiana takowej rury na alu/kwasowke (np dolot od IC -by Qki). I Tu przyszedl czas na pytanie. Czy ktorys z Was rozrysowywal to sobie moze na planie albo zna parametry. Chodzi mi o kąty/dlugosci/srednice, a takze gdzie najlepiej to wszystko zamowic/dostac. Moja bella przechodzi aktualnie remont zawieszenia wiec nie mam nawet mozliwosci zeby to sprawdzic. Wiem jedynie ze napewno kolanko silikonowe 90' (zeby wygluszyc drgania z silnika ->intercooler)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Ogólnie to najlepiej jak sam zobaczysz jak ta rura idzie u Ciebie, zrobisz sobie w głowie wizualizację jak ją puścić prościej tj. bez tysięcy zagięć tylko minimalizując zgięcia, kupisz odpowiednie materiały "na oko" i spróbujesz dopasować docinając, przesuwając, kombinując albo w ostateczności jak nie wyjdzie to chociaż będziesz wiedział jaki jeszcze element dokupić żeby to grało. Jak ktoś robił dolot idealnie w Twoim silniku to może pomoże (Mazowsze? ) a jak nie to niestety musisz zrobić jak pisałem.

    Alu + silikony dają Ci możliwość zrobienia dolotu całkowicie samemu, jak kupisz kwasówkę i nie masz spawarki to niestety musisz to zlecić komuś i do tego podstawić swój samochód do przymiarek - sądzę że Cie ładnie policzy za takie kombinacje i czas jaki na tym straci.


  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał BareNoize Zobacz post
    Czytalem wiele o pekajacych gumowo-plastikowych rurach w tym silniku. Na forum widzialem tez pare zdj z zamiana takowej rury na alu/kwasowke (np dolot od IC -by Qki). I Tu przyszedl czas na pytanie. Czy ktorys z Was rozrysowywal to sobie moze na planie albo zna parametry. Chodzi mi o kąty/dlugosci/srednice, a takze gdzie najlepiej to wszystko zamowic/dostac. Moja bella przechodzi aktualnie remont zawieszenia wiec nie mam nawet mozliwosci zeby to sprawdzic. Wiem jedynie ze napewno kolanko silikonowe 90' (zeby wygluszyc drgania z silnika ->intercooler)
    zostajesz przy oryginalnym Intercoolerze ?
    Po co Ci kolanko 90 stopni ?
    miedzy turbo a intercoolerem masz lekko zagięty wąż gumowy długości może 70cm.

    Co do rury z kwasówki.. napisz do użytkownika wojtekml On kiedyś miał takie rury turbo-ic. do montażu potrzebujesz 25cm przewodu silikonowego 55mm i 4 obejmy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Dajesz starą rure na wzór i gną nową, żaden problem dla dobrego zakładu.

  5. #5
    BareNoize
    Gość

    Domyślnie

    A i wlasnie o tego Gościa mi chodzilo . Do Wojtka napisze, jestem ciekaw czy ma do tego gdzies juz gotowy plan co bym juz na tych przymiarkach zaoszczedzil albo moze on by to (nawet za dobra oplata) zalatwil. dzieki Omen. i dzieki Qki wlasnie o to mi chodzilo czy to planowales czy robiłeś tak jak napisałeś. Tylko jeszcze jedno pytanie- czy zmniejszenie/zwiekszenie objetosci w dolocie może mieś jakieś pozytywne/negatywne efekty? chce wiedziec po prostu czy nie będzie różnicy jeśli zamienie rure 60mm na np 76mm (bo takich jest duzo w ofercie)+2 laczniki silikonowe 60/76.

Podobne wątki

  1. rura dolot -ic,ic- turbo,beda chetnia,polerowana kwasowka
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Usługi
    Odpowiedzi: 1102
    Ostatni post / autor: 26-08-2019, 08:35
  2. Rura dolot IC,kwasowka polerowana
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-02-2019, 11:59
  3. Srodkowa rura zamiast tlumika
    Utworzone przez Pierre w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 05:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory