Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Temat: Chip w Poznaniu... gdzie ? Przygotowanie auta do chipa ?

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Cytat Napisał TuneFORCE Zobacz post
    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Nie ograniczaj się tylko do swojej miejscowości jeśli chcesz mieć coś dobrze zrobione.
    nie przesadzaj, alfa to nie jest jakiś kosmos, który tylko ogarnie jedna osoba w PL
    Pewnie każdy to zrobi, tylko jak. Ja tylko widzę jedną osobę co ogarnia dobrze JTD i poświęca temu masowe ilości czasu.
    Ostatnio edytowane przez Kolin ; 08-03-2012 o 09:53

  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Pewnie każdy to zrobi, tylko jak. Ja tylko widzę jedną osobę co ogarnia dobrze JTD i poświęca temu masowe ilości czasu.
    ale jak ktoś chce najtaniej i najszybciej to faktycznie nie musi się ograniczać do osób z renomą i sprawdzanych co chwilę przez forumowiczów

    kwestia tylko kto czego chce
    ...








  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Jeden lubi czekoladę, drugi jak mu śmierdzą stopy Niektórzy wiedzą że są za biedni na oszczędzanie. Reszta się dowie dopiero
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  4. #14
    takitam
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Pewnie każdy to zrobi, tylko jak. Ja tylko widzę jedną osobę co ogarnia dobrze JTD i poświęca temu masowe ilości czasu.
    robicie jeden wielki pijar , są dobrzy tunerzy i są dobrzy tuynerzy wylansowani przez dane forum, przecierz jak do waszego boga cinka przyjedzie np. klient z audi to co nie zrobi mu? zrobi !!! chyba wszyscy dobrzy tunerzy mają z sobą kontakt i wymieniają się wiedzą,

    oczywiście są też tacy co kupili kabelek i oprogramowanie z ciągli z neta , ale o tych chyba nie mówimy.

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W takim razie dlaczego jeszcze nikt nie polecił kogoś w wielkopolsce? No dalej panowie skoro tyle tych dobrych tunerów to ja również czekam na propozycje bo też jestem z wlkp. Od razu mówię, ze nie chce samego softu wgranego na seryjne graty jak to większość "tunerów" proponuje...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    2.0T 356Hp
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ale nie jest to też tdi przy którym grzebie ( i to dobrze i z wiedzą i doświadczeniem ) co trzeci heniek w stodole
    ale to też nie jest porsche, które można naprawiać i modyfikować tylko w jednym miejscu w PL

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Cytat Napisał takitam Zobacz post
    robicie jeden wielki pijar , są dobrzy tunerzy i są dobrzy tuynerzy wylansowani przez dane forum, przecierz jak do waszego boga cinka przyjedzie np. klient z audi to co nie zrobi mu? zrobi !!!
    Zrobi ale jego fachem jest JTD i do tego zmierzam bo o to w temacie chodzi.


    Cytat Napisał TuneFORCE Zobacz post
    ale to też nie jest porsche, które można naprawiać i modyfikować tylko w jednym miejscu w PL
    Tylko że TDI to ulubiony silnik każdego tunera, szlaki przetarte, recepta na dłoni w JTD niestety nie. Niewielu jest też co naprawdę zgłębia wiedzę na temat tej jednostki. Dla mnie liczy się też kontakt z osobą co mi robi auto, sam klimat jaki stwarza strojąc auto. Pomoc jaką oferuje po sofcie, jest kontakt w razie jakiś wątpliwości, awarii. Po prosty chwytam za telefon dzwonię i moje wątpliwości są rozwiane. To się ceni, stąd się bierze to wszystko. Są firmy co lubią TDI, TDCI i mase innych zetorów.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Żeby trochę wrócić do wątku przewodniego napiszę, że skoro masz 8V tak jak ja, to myślę, że - przygotowując auto do remapu jednostki - przede wszystkim zamontować nowy frontowy IC. Jako, że przy wysokich temp. zewnętrznych w lecie seryjny - mało wydajny - IC po wzmocnieniu jednostki nie będzie nadążał z wychładzaniem powietrza. To raz - taka poważniejsza rzecz. Ale przede wszystkim na początek warto sprawdzić stan techniczny auta, wymienić filtry, olej, sprawdzić stan rozrządu, co jest dość istotne. Jeśli dawno już był nie wymieniany rozrząd to wypadało by to zrobić. Ponadto zaślepić w 8V całkowicie EGR, tuner programowo go i tak najpewniej odetnie podczas strojenia. Sprawdzić stan (szczelność, luzy na osi) turbiny. Coś co ja nie zdążyłem przed strojeniem - w 8V warto, a wręcz należy wyregulować luzy zaworowe, tym bardziej jeśli nie było to robione. Dopiero jak to wszystko się ogarnie i przygotuje to jak wspomniałem na początku - warto zrobić IC. Jak się dobrze pomyśli i samemu zrobi to koszty nie powinny być bardzo duże. Warto pomyśleć dodatkowo wcześniej na temat sprzęgła i dwumasu. Czy było zmieniane, kiedy jak, w jakim stanie itd. Bo nierzadko finalnie okaże się, że motor zdrowy z potencjałem a będzie trzeba przydusić celowo moment, z powodu uślizgującego się sprzęgła. I dopiero wtedy bym się wybrał na strojenie do sprawdzonej osoby. Ja sam nie zrobiłem wszystkiego w tej kolejności, ale tak jest na pewno najkorzystniej. Również polecam kolegę Marcina z forum czyli cinka - nie dlatego, że jak ktoś tu napisał uważamy go za boga czy nie wiadomo kogo, tylko dlatego, że ewidentnie ma wiedzę, profesjonalne podejście i każdy z wizyty u niego był zadowolony. Sam byłem, więc wiem co mówie Nie ma możliwości, żebyś narzekał. Jeśli ktoś Ci poleci bliżej kogoś porządnego to czemu nie.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    A tak zbaczajac, idzie sprawdzić czy był robiony remap, czy bez hamownii się nie obejdzie?

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    mysle ze normalnie da rade zobaczyc co w sofcie siedzi
    ..... powered by www.cinsoft.pl

Podobne wątki

  1. Gdzie na kanał w Poznaniu
    Utworzone przez Yannkes w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-12-2021, 03:31
  2. Gdzie tankować w Poznaniu?
    Utworzone przez K.O. w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 16:46
  3. Czy polecacie zakup auta uzywanegoz Pol-car w Poznaniu?
    Utworzone przez nethan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 10:48
  4. [159] JTDm przygotowanie do chipa
    Utworzone przez Drizzt666 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:03
  5. [75] przygotowanie auta do sportu
    Utworzone przez bimsky w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory