Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Modyfikacja seryjnego wydechu w GTA - opinie i wsparcie

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Obliczenia są robione. Póki co zakończyłem pierwszy etap modu. Czyli kolektory od 2.5 V6 do tego dorobione flansze (dzięki Grześkowi) i portki z kwasówki 50mm.

    Efekt - moment w dolnych obrotach minimalnie mniejszy (odczucie, albo dawno nią nie jeździłem) za to moc sporo do góry. Pewnie podjadę na hamownie co by wiedzieć gdzie jestem, ale max. moment mocno przesunięty w górę. Przy 5.5tyś dostaje takie walnięcie, które nie gaśnie aż do odcięcia. Tego przedtem nie było.

    Co do dźwięku to niestety jednym by się to może spodobało bo zrobiła się szlifierka, mnie to nie odpowiada. Stąd dalej idą modyfikacje.

    Dalej w sekcji środkowej planowane są dwa katalizatory sportowe i potem zobaczymy co wyjdzie. Będzie dalej za głośno to pójdą dodatkowo tłumiki.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Odczucie co do zmiany charakterystyki silnika jak najbardziej prawidłowe, co do pracy wydechu, na równych portkach tak będzie, to V6 tak ma ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Dobra. Zakończyłem przebudowę. Trochę czasu zeszło, ale się wstępnie podzielę informacjami. Może się komuś przyda.

    Kolektory wydechowe od 2.5 V6 + nowe flansze na dwie sruby bo niestety nie są plug&play do portek.
    Nowe portki z kwasówki 50mm plus dwa gniazda na sondy( ze względu na to iż mam dolną rozpórkę musiałem je puścić mniej więcej jak seria). Nie są równe.
    Całe kolektory i portki zostały owinięte taśmą termoizolacyjną.
    Plecionki fabryczne.
    Cała dwururka została przerobiona. Zastosowałem kwasówkę 2x60mm i po katalizatorze magnaflow 99655HM. Sondy dla świętego spokoju na tulejach. Zejście do serii czyli 65mm
    Dalej środkowy tłumik stock i końcowy również.

    Tu nadmienię, że przez moment jeździłem bez katów pod autem i Alfa się zrobiła mniej momentowa i dużo więcej mocy. Łapała moment tak około 5.5obr i ciąg był do odcięcia. Efekt mi się bardzo podobał, niestety ciężko to znosił końcowy tłumik, który darł się tak, że wstyd było tym jeździć.

    Teraz po zakończeniu z katami dźwięk jest bardziej seryjny, ale słychać taki zawalisty świst od silnika.

    Ile to ma teraz mocy nie wiem, wybieram się na hamownię. Ile było bez katów też nie wiem, bo jak pojechałem zmierzyć to się okazało, że mają hamownię wyłączoną na dwa tygodnie, a nie mogłem czekać.

    Nie długo się wybiorę to wrzucę wykres.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Tak reasumując kolego to jakie odczucia z jazdy w porównaniu do serii ???
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Ja bym poswiecil dolna rozporke na koszt rownych portek bez dyskusji ;] a kata bym wsadzil 100 cpsi.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    BamBosZek:Ja bym poswiecil dolna rozporke na koszt rownych portek bez dyskusji.

    Mocno się nad tym zastanawiałem, jednak wolę zwartą budę.

    Kat 100cpsi. Widzisz chwilę się zastanawiałem po jeździe bez katów co tu wsadzić, żeby jeździć tym cywilnie. Bardziej od ułamków sekund zależało mi na powrocie do pięknego dźwięku wydechu i to osiągnąłem.

    Jak bym chciał szlifierkę to wariant pod autem to zejście do 60mm, tłumik rozprężny i dalej seria. Po co wsadzać katy nawet sportowe? Check engine i tak nie wywala jak są sondy na tulejach.

    Andy odczucia akustyczne - dla mnie 10/10. Na zimno lekko tłumik jeszcze brzęknie, ale po 2 minutach jest już przepięknie. Dźwięk soczysty jak to w GTA. Dół basowy góra rządzi już V6.

    Z subiektywnego odczucia po włożeniu katów lagodniej idzie w górnej partii. Bez katów było takie fajne walnięcie gdzieś przy 5.5tyś i szła do odcinki. Teraz jakby niżej zszedł moment.

    Wiesz ja już bardzo długo nie jeździłęm serią. Generalnie na patroszeniu katów powiem tyle, że moc i moment spadał po kolejnych dłubaniach dlatego się tym wreszcie zająłem.
    Dużą robotę wykonały kolektory bez katalizatorów. Tutaj odczucie przyrostu mocy było wręcz imponujące.


    Coś więcej napiszę jak ją zhamuję. Będzie do dupy to zrobię strojenie i będzie git.
    Ostatnio edytowane przez Niski ; 17-07-2012 o 20:09

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Niski: spadła Ci temperatura silnika po wywaleniu tych nieszczęsnych katów, które generują olbrzymią ilość ciepła?
    na alfaowner są przypadki, że przez katy można ugotować gniazda zaworów - szczególnie w tej głowicy od grodzi.
    btw. to chyba pozdrowienia z DK4 w okolicach Brzeska 14.08. ja na wschód, a chyba wy (więcej alf było) na zachód

    i ma ktoś jakąś alternatywę na środkowy tłumik? mój oryginalny już daje o sobie znać i nie wiem za bardzo w która stronę iść - czy szukać stockowego, czy robić z nierdzewki
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    A to Ciebie mijaliśmy! Tak mi się wydawało, że dwie GTA SW się spotkały. Tak jechaliśmy trzema Alfami na zlot.

    Co do temperatury to jakoś po silniku i oleju tego nie widzę, żeby temp spadła. Na pewno jest bezzpiecznie jak są kolektory i portki owinięte.


    Zależy co chcesz w przyszłości z wydechem kombinować. Mnie od kliku koni bardziej zależało na charakterystycznym brzmieniu, stąd mam stockowy tłumik środkowy i końcowy.

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Ano rzadko mają okazję się spotkać dwie GTA SW, a już szczególnie na drodzę.

    Jak na razie udało mi się zacerować mało nieszczelność, ale wygląda on już niestety słabo.

    Tak do wiadomości ogólnej - środkowy w ASO ~1000 PLN
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    E tam kupuj przez taniego fiata (Aso fiata w Suwałkach) ja dałem 700zł za ten tlumik w tamtym roku. Jak chcesz namiary pisz na priv. Mam jeszcze inny kontakt. Ogólnie to ogarnięcie tego kosztuje kilka klocków.

    Btw jakie ty masz blachy (priv)

Podobne wątki

  1. [146] Modyfikacja wydechu dla lepszego brzmienia
    Utworzone przez Koksolaj w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 20:56
  2. Modyfikacja wydechu JTD
    Utworzone przez cuma_borek w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 10:43
  3. [75] Modyfikacja wydechu V6
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 12:08
  4. [156] modyfikacja wydechu i przyrost mocy ?
    Utworzone przez banita w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory