Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 113

Temat: tłumik dual 147

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    147 TS 1.6 (105KM) 5D '08r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    adriano1987 - po to są robione tłumiki dedykowane w poważnych firmach do danego rodzaju silnika i marki aby tłumik był efektywny a nie tylko efektowny

    Oczywiście mówimy o takich tłumikach gdzie normy produkcji są surowo zachowane i kolega jak się przejedzie do sąsiadów z za naszej granicy to nie dostanie mandatu za "ustrojstwo pierdząco -buczące"

    Dodatkowo jadąc gdzieś dalej niż do sklepu nie będzie czuł się jakby ktoś uderzył go tępym narzędziem w głowę, a tak się można czuć po przejechaniu np. 300km z jakąś rynną spawaną przy zderzaku.

    Czesiek i puszki + golf to syndrom polskiej zgrozy wiejskiego tunningu w mojej definicji widzianej na codzień na drogach.

    PS. A co wy chcecie od Mugena ? toż to nadworny tuner Hondy który ma ciekawe zabawki, szkoda że dla Alfy nie robią
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50.0040.06.jpg
Wyświetleń:	844
Rozmiar:	18.2 KB
ID:	64090  
    Ostatnio edytowane przez alfaowner ; 31-07-2012 o 01:01

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adriano1987
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    147 TI '08r
    Postów
    34

    Domyślnie

    Wiem o co chodzi z Cześkiem ,ale chciałem zobaczyć twoja interpretacje tlumaczenia co do mugena to chodzi mi o to ,że spotkałem sie z mugenem kilka razy i jak dla mnie dzwiek jest zbyt intensywny i donośny.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    Na "zachodzie" bardzo popularny temat co do tłumików DUAL czy DUPLEX w 147 itp.




















    Oczywiście nawet tam na 100% nie wszyscy zakładają Noviteca, Ragazzona itp. Sądzę że jest to mniejszość a większość jest "wydłubana" przez kogoś od wydechów. Oczywiście nikt się nie musi z tym zgadzać

    Poza tym nie wszyscy (szczególnie w JTD) potrzebują coś MEGA efektywnego a jedynie polują na smaczki efektownie wyglądające. Ile ludzi tyle opinii.

    W każdym bądź razie nie powinno się kogoś "skreślać" dlatego że woli zrobić wydech dual/duplex np. w firmie zajmującej się wydechami a nie kupuje wydech renomowanej marki za grubą kasę..

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Całkiem niedawno rozpocząłem niemal identyczny temat tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/gt/7...wydech_gt.html
    Nie zamierzam wydawać kupy kasy na Ragazzona, tylko podjechać do kilku tłumikarzy oblatanych w temacie i przedyskutuję własnoręczną przeróbkę, tj. wpinkę do puszki. Zobaczymy czy to możliwe. Na razie problem mam tylko z doborem takiej samej końcówki.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    147 TS 1.6 (105KM) 5D '08r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Amadi – ciężko rozpoznać firmę tłumika patrząc w tak małej rozdzielczości na zdjęcie z ozdobną końcówką wydechu.
    Tłumiki dedykowane np. Supersprinta mają kilka różnych wariantów do jednego silnika.

    Maciey – każdy robi co uważa za stosowne. Tłumik to nie tylko ozdobna końcówka to odpowiednie parametry osiągane tylko w warunkach produkcyjnych a to się wiąże z badaniami i testami. Często taki tłumik potrafi również przeżyć samochód bez konieczności wymiany.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    puszki nie zmieścicie tam.
    Musicie puścić rurę z końcówką z tłumika i tyle.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adriano1987
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    147 TI '08r
    Postów
    34

    Domyślnie

    Omen możesz dokładniej? czy ktoś coś takiego ma juz w swojej 147??

  8. #18

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    W dieslu o tyle mniejsze ryzyko ,że "pierdziec" nie będzie tak jak ma to miejsce w benie...Ja też kombinuje w swojej 156 przerobić wydech na duplex...Co do wypowiedzi kolegów odnośnie markowych tłumiorów to zgadzam się ,że markowe są cośtam przeliczone itd. ale różnice na tylnym przelocie robionym przez superextra markową firme a np. KM za 200pln ( bo tyle dałem za nierdzewkę w polerze która po 3 latach nawet nalotu niema i łądnie brzęczy ) można odczuć na torze w aucie które ma cały wydech przebudowany itd. a nie w serii . Przecież przelot tylny tylko odelży silnik troszkę bo ma jeszcze kata i srodkowy nie??? Jedyny problem by nie zrobić jak wspomniałem z beny pierdziawki....Co do Mugen-ów to kupiłem żonie na debiut Bravo z takim ustrojstwem i o ile u kumpla w Hondzie nawet to brzęczy tak we fiacie porażka ( może własnie problem leży w prędkości obrotowej silnika a co za tym idzie wylotowej spalin )...Wracając do tematu to obczaj kilka rozwiązań budowy tłumików dostępnych na alledrogo ( gdzie co wspawane ) bo przelot to przelot - puszka z wygłuszeniem co by nie brzęczała i tyle..

    - - - Updated - - -

    A jak chcesz by było cicho to moim zdaniem najlepiej przerobić ori tłumik...Na mój rozum jak wyprowadzisz z tylnej częsci ( chodzi mi o najbliższą wylotowi spalin ) rurę na końcówkę 2 to nie pominiesz wtedy tłumika ( jako bebechów tłumiących ) i powinno być cicho...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc08661.jpg
Wyświetleń:	716
Rozmiar:	61.3 KB
ID:	64300

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Panowie i Panie z tego co widzę, to zderzak w 147fl jest przystosowany do dwustronnego wydechu. Jak się ma sprawa z 147 przed fl? Czy trzeba wycinać kawałek zderzaka?

Podobne wątki

  1. [33] 1,7 16v dual gaźnik
    Utworzone przez Tikal w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 21:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory