Strona 35 z 44 PierwszyPierwszy ... 2526272829303132333435363738394041424344 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 437

Temat: www.cinsoft.pl

  1. #341
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    A ja nie zgadzam się z Wami moi drodzy. Co do chłodnicy spalin to fakt, mogła być nieszczelna i wymiana pomogła. Ja jednak zauważam u siebie małe bąki po wciśnięciu do oporu pedału gazu choć u mnie chłodniczka spalin nie jest używana bo mam wycięty i zaślepiony egr. Autko (silnik) sprawne, po modzie u Cinka.
    Bąki diesel zawsze będzie puszczał po wciśnięciu pedału do oporu bo jak ktoś już tutaj wspomniał moc i niuton sam z siebie się nie bierze.

  2. #342
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    gdyby chłodnica była nieszczelna to:
    spaliny przedostawały by sie do ukladu chłodzenia,
    lub wydostawały by sie na zewnatrz do komory silnika,
    druga ewentualnosc zdiagnozuje slepy na jedno oko i głuchy na jedno ucho

    pzd.

  3. #343
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    U mnie też bąka puści na postoju i podczas agresywnej jazdy przy nagłym wciśnięciu pedału do oporu później jest czysto. To normalne>. Jest podlane dużo ropy i boost za nim narośnie gdzieś to ropsko musi iść. Co innego gdyby auto cały czas waliło sadzą. Proponuję popatrzeć na wszystkie TDCI, TDI po chipie jak walą z kominów przy pełnym laczku.

  4. #344
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Brak tzw. "bąka" to chyba tylko w autach z DPF.U mnie również jest odkurz jak pedał w podłodze się znajdzie,ale fakt ,że i paliwa jest mocno podlane.Ogólnie to jak się zauważa,każdy diesel puszcza bączki mniejsze lub większe.Z obserwacji to JTD moim zdaniem ,akurat puszcza najmniejsze.Kto nie chce kopcić ,niech kupuje benzynę.Trzeba się z tym pogodzić.

    Z innej beczki: Cinek jak sprawa wtrysków do 1,9 16 ??

  5. #345
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    W C8 nie zakodujesz wtrysków z C39 przy pomocy diagnozy (examiner itd). Działac działają ale...
    Obecnie testuję w moim wynalazku jtd -> mjtd -> c39 sposób na obejście powyższego

    Pozdro
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  6. #346
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    Panowie - u mnie w GT też bąka zobaczycie - w końcu jest po koksie u Cinka i z czegoś ten dodatkowy power się bierze. Fakt - wcześniej w Belgi ją tak podrasowano, że nie puszczała bąków, tylko waliła dymem jak Kamaz z węglem. Ale cinek ją trochę pogłaskał, zmienił soft itp i jest już dobrze.
    Nie prawdą jest że dobry diesel nie kopci - bzdura. Po pierwsze najmniej kopcą te diesle, które mają orginalną moc, czyli nieruszany soft - ale i tak są sytuacje na drodze, gdzie dym widać jak nic - tylko kierowca go nie widzi, bo przecież oczy ma z przodu a nie w d... no nie? Ja też myślałem, że mój opelek Combo nic nie kopci, dopóki za nim nie pojechałem - oj, ździwiłem się, jak potrafił czasem z pod świateł czarnym pojechać z rury - a mówimy tu o mocy 70KM, a nie 180KM, jak w GT - więc cudów nie ma. Znam kolesi, co kłócili się, że ich diesel nic nie kopci - byli po prostu nie świadomi i tyle.
    Przypominam, że mówimy o delikatnym bąku czy dymku, a nie o czarnej chmurze.
    Tak naprawdę diesle nie kopcą w ogóle jak mają DPFa albo FAPa. Faktycznie zero dymu a rura jest czystsza jak w benzynie. Mam takie jedno auto i potwierdzam. Cokolwiek bym nie robił, dymy nie ma wcale.

    Słuchajcie - ostatnio znajoma chciała pokazać mi, jak jej Merc chodzi - C220 CDI z 2004r - po prostu nie wierzyłem, co zobaczyłem - z rury poszedł nie dym, ale eksplozja dymu jak z Etnej i to przez cały czas kiedy gaz był w podłodze. Musiałem poczekać, jak bieg będzie zmieniać, żeby wykorzystać ten moment i ją wyprzedzić bez większego trudu i bez zadymy. Naprawdę szok, a gdy jej powiedziałem o dymie, to bardzo się ździwiła - przeżyłem kolejny szok. Ale zgoda - to mercedes... jemu wszystko wolno, bo to mercedes, on się nie psuje, nie rdzewieje, nie kopci - to Fiaty są takie awaryjne, rdzewieją na prospektach i kopcą... Ach te stereotypy...

    Pozdrawiam wszystkich właścicieli grzechotników

  7. #347
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Nie ma dymu to nie jedzie

  8. #348
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    tak jest, diesel musi dymic
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  9. #349
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quattro
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    SZY/GBY
    Auto
    Maserati GranTurismo S, Seat Leon 5F Cupra
    Postów
    476

    Domyślnie

    Dołączam się do kolejnego zadowolonego klienta w CINSOFT. Wiedza na temat AR i softów stoi na najwyższym poziomie. Tak jak kultura osobista i ogromna cierpliwość do moich e-mail’i. Diagnoza trafna bez oglądania samochodu (zza klawiatury)-wielka sprawa.



    Wszystkim polecam, a jak będę jeszcze coś potrzebował to na pewno wrócę do Marcina.
    Było: Fiat Uno 1.1 60S, Fiat Punto II 1.2 8v, AR 145 Edizione Sportiva, AR 147 Q2 Ducati Corse, Fiat Stilo Abarth, Alfa Romeo 145 2.0 16v 155KM Quadrifoglio
    Jest: Maserati GranTurismo 4.7 S, Seat Leon 5F Cupra, Toyota Yaris IV

  10. #350
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    to zrób to co masz zrobić i dopisuj się do listy - bydziesz mioł tani
    mosz pw na AC








Podobne wątki

  1. Chiptuning - cinsoft
    Utworzone przez Maydrax w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 22:22
  2. Moja przygoda z CINSOFT
    Utworzone przez KULI w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory