Strona 38 z 44 PierwszyPierwszy ... 2829303132333435363738394041424344 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 437

Temat: www.cinsoft.pl

  1. #371
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Dzieki cinek za odpowiedz. Zrobie cooler i przyjade na strojenie. Rybak byc moze takie bylo zalozenie zeby nie robic koksu z dolu zeby sprzeglo nie powiedzialo zbyt szybko papa

  2. #372
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post

    Wykres konkret,ale mega dołu spowodowanego jednostronnym IC nie widac,raczej standard.Moim zdaniem,w tych jednostkach nie ma co kombinować z jednostronnym coolerem,bo na dwustronnym również mozna zrobić ładny dół.

    Co kto lubi.
    Specjalnie jest zdjete z dolu. Spod swiatel nie startuje ( do ścigania są auta wyścigowe, a nie cywile) i trochę w roku z lawetą na zawody jeżdże.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  3. #373
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    No mnie wykres tez sie podoba. Moze sie ktos wypowiedziec jaka jest roznica miedzy silnikiem 1.9 16v 140 a 150km?
    Z istotniejszych - inny kolektor ssący - przynajmniej w 147-kach i GT tak jest.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #374
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam co sensownego można zrobić z motorem 2.4 JTDm 20V?
    Jak można go poprawić i co można uzyskać? Bez żadnego rzeźbienia.
    Dobrze chyba byłoby pozbyć się EGRa? Czy są jakieś negatywne skutki tegoż? Wszyscy skupiają się na pozytywach i ciężko znaleźć jakieś wiarygodne informacje.
    Jaki przyrost mocy i momentu można zrobić bezpiecznie? Nie obciążając zbytnio sprzęgła i innych podzespołów? Zależy mi na bezawaryjnej pracy silnika i osprzętu
    Czy modyfikacja softu daje jeszcze jakieś bonusy oprócz przyrostu KM/Nm? Np. lepsza kultura pracy silnika, mniejsze spalanie itd.?

  5. #375
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mask Zobacz post
    Ja się zastanawiam co sensownego można zrobić z motorem 2.4 JTDm 20V?
    Jak można go poprawić i co można uzyskać? Bez żadnego rzeźbienia.
    Dobrze chyba byłoby pozbyć się EGRa? Czy są jakieś negatywne skutki tegoż? Wszyscy skupiają się na pozytywach i ciężko znaleźć jakieś wiarygodne informacje.
    Jaki przyrost mocy i momentu można zrobić bezpiecznie? Nie obciążając zbytnio sprzęgła i innych podzespołów? Zależy mi na bezawaryjnej pracy silnika i osprzętu
    Czy modyfikacja softu daje jeszcze jakieś bonusy oprócz przyrostu KM/Nm? Np. lepsza kultura pracy silnika, mniejsze spalanie itd.?
    Zobaczy kolega niebawem jak auto borysa do Gliwic przyjedzie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Na pierwszy montaż idzie inny pasek rozrzadu,a poza tym mechanicznie wszystko to samo.

    Wykres konkret,ale mega dołu spowodowanego jednostronnym IC nie widac,raczej standard.Moim zdaniem,w tych jednostkach nie ma co kombinować z jednostronnym coolerem,bo na dwustronnym również mozna zrobić ładny dół.

    Co kto lubi.
    Rozrząd z rail 1600 montowałem już do 1400 i kręciłem fabryczny rail na 1650 niemniej i tak cudów nie będzie bo różnic jest więcej - wtryski, pompa rail z nastawnikiem itd itd

    A i ad charakterystyki - samochód celowo jest tak wystrojony. Po cholerę orgia niutona z dołu degradująca przeniesienie napędu itd - 300nm przy 2k jest wystarczające szczególnie gdy ma się umiejętności i jeździ tak jak właściciel tego auta - gonienie tym autem to i tak korzystanie z zakresu górnego a tam jest niutona aż nadto - przy 4k jeszcze 340nm a 190ps przez ponad 600obr
    Ostatnio edytowane przez cinek_ ; 10-06-2012 o 21:27
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  6. #376
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Zobaczy kolega niebawem jak auto borysa do Gliwic przyjedzie
    Ano zobaczę Każdy ma zapewne jednak inne wymagania i priorytety, niektórzy pewnie wolą zrobić 230++ KM nie patrząc na żywotność całości.

    A odnośnie reszty moich pytań i wątpliwości dałbyś coś radę napisać?

  7. #377
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mask Zobacz post
    Ano zobaczę Każdy ma zapewne jednak inne wymagania i priorytety, niektórzy pewnie wolą zrobić 230++ KM nie patrząc na żywotność całości.

    A odnośnie reszty moich pytań i wątpliwości dałbyś coś radę napisać?
    Co zrobic w 2.4 20v 156? Proste:
    1) cooler frontowy bo to maleństwo boczne to śmiech
    2) egr - napiszę brutalnie: niech kolega zje grochówkę, po kilku godzinach napierdzi do reklamówki a następnie spróbuje tym oddychać
    A na poważnie plusy to:
    - reakcja na gaz oraz brak jakichkolwiek problemów z wahaniami mocy w dole, kopceniem itd (oczywiscie gdy reszta wozu jest sprawna)
    - brak dalszego zabrudzania kolektora ssącego i kanałów w głowicy (niestety to co juz jest przed wywaleniem EGR w dolocie najlepiej byłoby wyczyścić - demontaż kolektora)
    - w przypadku innych aut jak 156 a wyposażonych w dpf mniejsza degradacja DPFu

    Z minusów - jedynie co jest minimalnie zauważalne i to nie w każdym przypadku - nagrzewanie auta niemniej tu zawsze mówię - jtd/mjtd MUSI mieć sprawny układ chłodniczy a tu głównie termostat; polecam też montaż dogrzewacza na przewody z nagrzewnicy - koszt śmieszny rzędu kilkuset pln a komfort ogromny. Jakiekolwiek bzdury o większym EGT itd to bzdura - jak ktoś pomyśli o zasadzie działania tych silników a następnie poczyni odpowiednie diagnostyki dynamiczne okazę się, że i EGT w stresie dla obrotów kiedy EGR ma w teorii działać jest mniejsze...

    Pozdro
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  8. #378
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    O, właśnie takiej odpowiedzi konkretnej oczekiwałem.
    W związku z tym kolejne pytania się nasuwają
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, jakiekolwiek modyfikację trzeba zacząć od wymiany IC? Jest to konieczne, żeby cokolwiek podłubać i nie bać się jakichś problemów?

    EGR więc będzie musiał być wywalony. A czy czyszczenie dolotu też robicie w komplecie?

    Odnośnie dogrzewacza. To faktycznie byłoby to chyba coś przydatnego, bo najczęstsze moje dystanse, które robię to 5-7 km, i nawet teraz w lato wskazówka przekracza 50* dopiero po przejechaniu 2-3 km (z rana, jak jeszcze jest chłodno).
    Faktycznie to takie cudowne urządzenie? Jak szybko wtedy powinien się nagrzewać? Pewnie w zimę będzie to miało większe znaczenie? No i jak mniemam przy takich krótkich odcinkach to spalanie powinno być troszkę mniejsze. Takie zabiegi też u Was wykonujecie?

  9. #379
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mask Zobacz post
    O, właśnie takiej odpowiedzi konkretnej oczekiwałem.
    W związku z tym kolejne pytania się nasuwają
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, jakiekolwiek modyfikację trzeba zacząć od wymiany IC? Jest to konieczne, żeby cokolwiek podłubać i nie bać się jakichś problemów?

    EGR więc będzie musiał być wywalony. A czy czyszczenie dolotu też robicie w komplecie?

    Odnośnie dogrzewacza. To faktycznie byłoby to chyba coś przydatnego, bo najczęstsze moje dystanse, które robię to 5-7 km, i nawet teraz w lato wskazówka przekracza 50* dopiero po przejechaniu 2-3 km (z rana, jak jeszcze jest chłodno).
    Faktycznie to takie cudowne urządzenie? Jak szybko wtedy powinien się nagrzewać? Pewnie w zimę będzie to miało większe znaczenie? No i jak mniemam przy takich krótkich odcinkach to spalanie powinno być troszkę mniejsze. Takie zabiegi też u Was wykonujecie?
    Da się zrobić w 20v i soft bez coolera ale w serii on się już gotuje.
    Wszystko się da zrobić, niemniej to kwestia finansowa oraz czasu. Przy sofcie usuwamy i zaślepiamy EGR, czyszczenie to zabawa mechaniczna trwająca >2dni.
    Układ podgrzewacza można ręcznie załączyć, termistor zaś wyłącza automatycznie po osiągnięciu 60st (w układach które robiłem sobie i na potrzeby znajomych).
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  10. #380
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    No to jeszcze chyba ostatnie pytanie:
    Dużo zabawy z montowaniem coolera jest? Sporo trzeba rzeźbić? Gdzieś coś mi się obiło o uszy, że trzeba przeciwmgłowe wywalić? Na pewno potrzebne są wtedy nowe węże, zgadza się? Jaki to jest przybliżony koszt tych operacji?
    Im dalej w las tym więcej drzew niestety, planowane koszty rosną bardzo szybko jak chce się coś zmienić

Podobne wątki

  1. Chiptuning - cinsoft
    Utworzone przez Maydrax w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 22:22
  2. Moja przygoda z CINSOFT
    Utworzone przez KULI w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory