Strona 14 z 48 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 471

Temat: 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale z tego co czytałem to nie kwestia wyważenia wału z tłokami tylko jakichś harmonicznych drgań czy coś.

    @imtm a które to łożyska co warto wymienić?
    No ale ja nie czytalem o harmonicznych, za to wywazylem caly uklad wal, korby + dynamicznie z zamachem i sprzeglem.

    i nic nie telepie, trzesie, czy drga.... no chyba ze obroty spadna za nisko.
    jak juz podchodzimy do sprawy performansowo..... to zeby was przekonac... same walki bez rolek waza prawie 5 kg

    W

  2. #132
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak, na jałowych obrotach - około 700-800-900 , trudno mówić żeby wcześniej był komfort w tej mojej puszce , ale po ich odłączeniu drżą jak mówiłem wskazówki , pojawiły się brzęczenia z rezonansu pewnie tu i tam - nie żeby nie było wcześniej ale inne, kierownica drży itd. Może to być jak pisłałem po części tymi twardszymi poduszkami silnika spowodowane (?)
    Na obrotach nie ma czasu aby na to patrzeć, i staje się bez znaczenia, ale jak auto ma jeździć na co dzień, stać w korkach itd. to może być wkurzające. Jak ma zwykłę fotele , tapicerkę to te 5kg to bez znaczenia jest.

    Poniżej artykuł za pozostawieniem ich w aucie codziennym czy tylko-czasem-torowym.
    W tylko torowym to co innego. Ale imtm chyba ma inne priorytety.
    Ja akurat, jak pisałem mam odpięte, a w kolejnym silniku będą wyjęte. Ale mi na komforcie nie zależy.

    Tu cytat z artykułu sugerującego pozostawianie wałków :

    What balance shafts do is something terribly important. They drastically reduce engine crankshaft harmonics. Excessive harmonics can cause the following problems:

    • Clutch drag at high RPM
    • Clutch failure
    • Buzzy engine
    • Engine main bearing fretting and fatigue
    • Crankshaft failure
    • Buzzy interior and exterior parts


    http://www.jackstransmissions.com/pa...balance-shafts

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    No ale ja nie czytalem o harmonicznych, za to wywazylem caly uklad wal, korby + dynamicznie z zamachem i sprzeglem.

    i nic nie telepie, trzesie, czy drga.... no chyba ze obroty spadna za nisko.
    jak juz podchodzimy do sprawy performansowo..... to zeby was przekonac... same walki bez rolek waza prawie 5 kg

    W
    Suzumushi, wyważenie układu korbowo-tłokowego, koła ze sprzęgłem nie załatwi drugiej harmonicznej. Stąd przez długi czas uważano że limit rzędowej czwórki to dwa litry, właśnie ze względu na wibrację które pochodzącą od m.in. korbowodów które jak sam wiesz nie poruszają się w ruchu obrotowym. Poza tym, silnika nie wyważa się na 100%. Stąd zaczęto stosować wałki wyrównoważające.
    Zależy kto ma jaką wrażliwość na wibracje Widzę że jeździsz Ducati a ja mam VTR wiec co nieco o wibracjach wiemy W samochodzie chcę mieć spokój. Wystarczy że VTRa trzęsie się jak wściekła.
    Wygłuszenie samochodu matami STP pewnie dołożyło więcej do samochodu niż 5kg. Myślę, że jak wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, to 5 czy 10kg zupełnie nie będzie miało znaczenia.

    Nie mam zamiaru zrobić z tego samochodu wyczynówki. Ma być szybko ale komfortowo.
    I nie będę odchudzał koła zamachowego. Teraz mam koło o masie 5kg (materiał zdjęty z największych średnic koła). O ile wcześniej przed turbo miało to jakieś znaczenie, tak teraz wróciłbym do normalnego koła.
    Ostatnio edytowane przez imtm ; 02-08-2016 o 19:36

  4. #134
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    wyślij silnik do dziak do lublina, cuda działają wyważają do 18k rpm, też myślałem, że za dużo, ale na boxerze w subaru da się pisaka postawić...

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Siewcu, wyważenie nie załatwia tematów które załatwiają wałki wyrównoważające. Poza tym silnik przeciwsobny ma prościej - z natury jest lepiej wyważony.

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    Suzumushi, wyważenie układu korbowo-tłokowego, koła ze sprzęgłem nie załatwi drugiej harmonicznej. Stąd przez długi czas uważano że limit rzędowej czwórki to dwa litry, właśnie ze względu na wibrację które pochodzącą od m.in. korbowodów które jak sam wiesz nie poruszają się w ruchu obrotowym. Poza tym, silnika nie wyważa się na 100%. Stąd zaczęto stosować wałki wyrównoważające.
    Zależy kto ma jaką wrażliwość na wibracje Widzę że jeździsz Ducati a ja mam VTR wiec co nieco o wibracjach wiemy W samochodzie chcę mieć spokój. Wystarczy że VTRa trzęsie się jak wściekła.
    Wygłuszenie samochodu matami STP pewnie dołożyło więcej do samochodu niż 5kg. Myślę, że jak wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, to 5 czy 10kg zupełnie nie będzie miało znaczenia.

    Nie mam zamiaru zrobić z tego samochodu wyczynówki. Ma być szybko ale komfortowo.
    I nie będę odchudzał koła zamachowego. Teraz mam koło o masie 5kg (materiał zdjęty z największych średnic koła). O ile wcześniej przed turbo miało to jakieś znaczenie, tak teraz wróciłbym do normalnego koła.

    Mamy inne wstępne założenia, ja grzebanym autem nie jeżdżę na codzień, może dlatego inaczej myślę

    a co do duca.... ona trzesie tylko na jałowym potem nie mam czasu na odczucia wibracyjne bo tak jedzie ze cala uwage musze skupić na drodze i to nie tylko przez motor ale tez kierowników w puszkach mnie otaczających....
    niestety jak wiesz jazda na motorze wymaga myslenia i przewidywania za wszystkich dookoła

    w

  7. #137
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    To VTR podczas przyspieszania wali tak, jakby ktoś młotem tłukł w ramę. Dopiero powyżej 7000 jest w miarę OK. Jakiś czas temu wsiadłem na rzędową czwórkę 600 i miałem wrażenie że coś się zepsuło
    No właśnie mój samochód ma być tak wygrzebany żeby można nim było jeździć codziennie. Gdybym miał zamiar wrócić do ścigania się to jednak wróciłbym do 4WD...

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Wtryski i regulator 3.5 bara. Wciąż nie ma tłoków. Wossner chyba kopie rudę na aluminium....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160926_15_00_16_Pro.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	211560

  9. #139
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    Wtryski i regulator 3.5 bara. Wciąż nie ma tłoków. Wossner chyba kopie rudę na aluminium....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160926_15_00_16_Pro.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	211560
    470 tki ile chcesz nadmuchac ??? Bo widzę że zapas będzie na trochę

    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

  10. #140
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    280 może ciut więcej jak ciśnienie pójdzie na 4 bary.

Podobne wątki

  1. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  2. Turbo do 156
    Utworzone przez bastersebek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 19:56
  3. Gaz w 2.0 V6 TURBO?
    Utworzone przez jarzit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 17:06
  4. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory