Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: [156] Alfa 2.0 TS 16V

  1. #21
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz7730
    piękna jest ale niestety nie kupię mam 2.0 TS i z nia chcę sie pobawić...powiedz mi ile szacunkowo u Grabowkiego bym zostawił jakbym chciał turbinke ?
    zadzwon popytaj , + - 11tys soft 18 zakucie ,z 2.0 250hp na turbie ,zakuwam na wiosnę :mrgreen:

    PZDr
    [*]


  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    a powiedz mi co myślisz o innych sposobach podnoszenia mocy..np ostre wałki? jest sens to robic? ile mogę zyskać mocy ak naprawdę bo różne opinie są...

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz7730
    a powiedz mi co myślisz o innych sposobach podnoszenia mocy..np ostre wałki? jest sens to robic? ile mogę zyskać mocy ak naprawdę bo różne opinie są...
    Jeśli chcesz małym nakładem pracy, czasu i pieniędzy zrobic ponad 200 koni - odpuśc sobie. Coś się tak tych wałków uczepił? Jak zmienisz wałki na ostre (wyczynowe), samochodem nie da się jeździc w normalnym ruchu, a na pewno będzie to trudniejsze. Ostatecznie i tak nie spełni to Twoich oczekiwań (+200 koni).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    nie czepiłem się, po prostu rozważam każdą możliwość...szukam po prostu możliwości i sposobów osiągnięcia mocy...nie jestem fachowcem w tej dziedzinie a niektózy zachwalają te wałki choć tak jak mowiłeś podobno gorzej się jeździ np po mieście. Podobno na ostrych wałkach auto musi chodzić na obrotach i w dolnym przedziale jest nie do zniesienia?

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    bo co jeszcze można zrobić oprócz turbiny? chyba nie ma żadnej alternatywy...a ja si uparlem i musze mieć te 200+ koni a nie chcę więkzej pojemności silnika póki co

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Kompresor - teoretycznie silnik łatwiej go zniesie, bo nie ma nagłego 'strzału' obciążenia jak w przypadku turbo. Ale minusem jest to, że mniej mocy można wydusic przy jego pomocy (kwestia napędu paskiem).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    możesz mi dokładniej opisać temat, jak pisałem dopiero początkuję w tuningu...mam 156 od niedawna a wcześniej miałem Megane 1.4 więc nie było czego tuningować teraz pojeździłem trochę Alfą i nie chcę sie z nią rozstawać przez jakiś czas, na pewno następne auto też będzie Alfa...ostatnio dałem sobie amory sachsa i czerwone sprężyny bo mam felge chrom 17 cali na oponie ty 225/45 a przód 215/45 i chciałem go usztywnić i obniżyć jednocześnie...teraz czas na silnik po prostu...ale jako, ze nie mam duzej wiedzy na ten temat chciałbym abyś sprawę mi przybliżył...da się zrobić??

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Jako że moje doświadczenie w tym konkretnym temacie jest bardzo znikome, nie jestem w stanie się wypowiedziec fachowo. Da się. Wszystko to i tak kwestia kasy i samozaparcia. www.racingforum.pl - tam jest dużo na ten temat, może nie samej włoszczyzny, ale szeroko pojętej motoryzacji samochodowej.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory