Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Montaż rury zamiast rezonatora dolotu +stożek. AR147 GTA

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie Montaż rury zamiast rezonatora dolotu +stożek. AR147 GTA

    Panowie potrzebuję porady. Chcę zastąpić rezonator dolotu rurą z nierdzewki (główny powód to wygląd) plus montaż filtra stożkowego w celu uzyskania dźwięku silnika który po prostu podoba mi się bardziej niż dźwięk ze standardowym filtrem i dolotem. Nie liczę na żadne przyrosty mocy czy momentu a nawet podejrzewam że mogę nieco stracić. Chciałbym to jednak zrobić tak aby stracić jak najmniej kosztem uzyskania dźwięku który mnie zadowoli. Pytanie do osób które mają zrobiony taki dolot lub po prostu się na tym znają.
    Jaka długość dolotu w sensie gdzie najlepiej zamontować stożek.
    Jakiej marki stożek-podobno nie powinienem montować bawełnianego .
    W którym miejscu najlepiej zamocować przepływomierz.
    Plus dodatkowe sugestie takie jak odseparowanie stożka od komory silnika,doprowadzenie zimnego powietrza do filtra.
    Pozdrawiam.
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Montaż stożka w komorze V6 nie jest zbyt dobrym pomysłem. Musiał byś go dobrze osłonić termicznie. Poza tym taki skrócony dolot lubi szybko kończyć przepływki.
    Jeśli już chcesz założyć to kup K&N z płynem do jego czyszczenia i olejkiem. Inaczej nie ma to sensu, choć i tak, jak sam piszesz nie uzyskasz nic poza lepszym dźwiękiem. Ja bym poszedł w sportowy wkład filtra i rurę z nierdzewki.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to się specjaliści nazbierali... nie chce mi się cytować, więc:
    1) Belfer, co ma długość dolotu do psucia przepływki?
    2) Belfer, masz pojęcie jakie efekty powodu bawełniany filtr k&n?
    3) sołtys - masz jakiekolwiek pojęcie o tym co chcesz zrobić?

    a bardziej w temacie, do autora: pobaw się w liczenie pojemności dolotu, na pewno mu nie zaszkodzisz czymś takim a raczej pomożesz. każda zmiana w dolocie/wydechu pogarsza znacznie osiągi, chyba że trafisz przypadkiem o odpowiednią długość i średnicę rury. jedyne co ma jako taki sens, to kupno gotowego zestawu od jakiegoś renomowanego producenta, np novitec.

    [ot]jak można do gta włożyć diesla?[/ot]

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Mam stożek w swojej, zrobiłem długość maxymalnie zbliżoną do orginału. Nie przesadzaj ze średnicą, przepływka gdzie wygodnie u mnie akurat w połowie. Filtr suchy fujity (dobre opinie i w jakiś tam znalezionych testach nieźle filtruje) umieszczony przed chłodnicą wspomagania, miałem tam sporo miejsca, osłonięty ze wszystkich stron osłonami i nie jest tam ciepło. Osiągi się nie pogorszyły, na ćwiartkę wykręciłem w tym roku 14,779 i na ubiegłorocznym zlocie byłem ciut szybszy od Gtv-ki Tomiego.
    Dźwięk a raczej ryk fajny aczkolwiek szanuje gusta i nie każdemu może pasować, sporo ludzi z forum słyszało na żywo.
    Na busso za dzwięk drugie miejsce razem z Tytusem, za Lukasza GT, a na ogólnopolskim oczywiście też drugie za Gtv kolegi z Wrocławia. Zawsze drugi... ;(
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jak twierdzisz, że osiągi te same, to pojedź na hamownię, zrób 2-3 luźne pomiary na jednym dolocie, kolejny będzie wiarygodny do porównania, załóż drugi dolot na rolkach i shamuj. ciekawe czy będzie tyle samo mocy...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    To luźna rozmowa o poprawie dzwięku a nie wyciskaniu niutków. Napisałem że się nie pogorszyły, bo ujeżdżam V6 tki alfy od 9 lat więc uzurpuje sobie prawo do bycia tego pewnym. Na ćwiartkę też jestem częstym gościem bo.... lubię i to fajniejsza hamownia.
    Pewnie można liczyć, dobierać, hamować, stroić tylko po co ? Większości z nas to wystarcza. Byleby nie przeginać ze średnicami, długościami i badziewnymi filtrami.

    P.S. dwie hamownie w poznaniu zlały mnie totalnie, wolą czipować diesle i moje pieniądze są im nie potrzebne. Więc się zraziłem i póki nie będę musiał korzystać przy okazji poważniejszych zmian i strojenia to sobie daruję.
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 31-12-2015 o 16:55
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Sołtys, zrób sobie coś najbliższego oryginału i będzie najlepiej, przepływka może być tam gdzie Ci najwygodniej pasuje. Powszechnie znany jest news że doloty AR są dobre i każda mała zmiana z reguły działa negatywnie więc trzymaj się ori jako wzoru i będzie git.
    Jak chcesz to najlepiej odseparować to kup airboxa, ja tak zrobiłem i będę montował to właśnie z jak najlepszym odwzorowaniem oryginału, szczególnie w długości bo to daje dobry "dół" a ścigać się nie będę.
    I czatuj na okazje, ja wyrwałem CDA za mniej niż 1/3 ceny, oczywiście nówkę. Może jak będę miał czas i wenę to przy okazji przepływki się pozbędę bo to u mnie wąskie gardło.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to się specjaliści nazbierali... nie chce mi się cytować, więc:
    1) Belfer, co ma długość dolotu do psucia przepływki?
    2) Belfer, masz pojęcie jakie efekty powodu bawełniany filtr k&n?
    3) sołtys - masz jakiekolwiek pojęcie o tym co chcesz zrobić?

    a bardziej w temacie, do autora: pobaw się w liczenie pojemności dolotu, na pewno mu nie zaszkodzisz czymś takim a raczej pomożesz. każda zmiana w dolocie/wydechu pogarsza znacznie osiągi, chyba że trafisz przypadkiem o odpowiednią długość i średnicę rury. jedyne co ma jako taki sens, to kupno gotowego zestawu od jakiegoś renomowanego producenta, np novitec.

    [ot]jak można do gta włożyć diesla?[/ot]
    Panie specjalisto... Jak masz krótki dolot to np wilgoć szybciej się zbiera przy przepływomierzu, potem osadzają się na nim wszelakie drobiny i zaraz masz płytkę mniej czułą i pomiary gorsze. Ja wiem co powodują filtry bawełniane. Dlatego napisałem, że jeśli sołtys chce zakładać, to niech już założy jakiś renomowany a nie chińczyka z papki papierowej...

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    fajne teorie tworzysz... ciekawe dlaczego w autach z krótkimi dolotami przepływki żyją, za to zdychają po chwili przy mokrych filtrach... przeczą w takim razie prawom fizyki wszyscy, a nowe prawa fizyki utworzył Belfer. dobrze wiedzieć, na przyszłość będzie.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a nowe prawa fizyki utworzył Belfer.
    Utwórz w końcu swoje. Nie znam cię osobiście, może jakiś fachman z Ciebie i do tego fajny gość. Ale śledząc Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie że strasznie na fachowca pozujesz i sęk w tym że "tylko pozujesz". Zawsze zero konkretów, zero rozwiązań, zero pomocy. Wszędzie na zasadzie - nie znacie się bando specjalistów, jest tak jak ja wiem ale nie powiem. Napisz co wiesz może autor weźmie to pod uwagę może nie ale nie sądź że masz monopol na WIEDZE. Twoje czepianie się słówek, drwiny rozkładają każdy temat w którym się pojawisz, wyluzuj, napij się drinka, weź poprawkę że są tu różni ludzie nie rób z Siebie buca na każdym kroku. Pisz jak GrzesiekK np - merytorycznie, pomocnie i nie z "góry" lub wcale. Wtedy zyskasz poważanie i szacun, jak kolega wzmiankowany. Zawsze się cieszę jak widzę jego nick bo wiem że dowiem się ciekawych rzeczy. Zrób Mi przyjemność i nie pisz.
    Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana rury dolotu 1.4 TS
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 15:24
  2. Pomysl na naprawe plastikowej rury dolotu?
    Utworzone przez lisek10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 11:43
  3. Rury dolotu turbina - intercooler; intercooler - kolektor ssący
    Utworzone przez Gereme w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 08:05
  4. sztywne rury dolotu
    Utworzone przez kinol156 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 16:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory