Strona 141 z 175 PierwszyPierwszy ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,401 do 1,410 z 1746

Temat: Chip tuning - Mapy

  1. #1401
    Redaktor Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Volvo S80 D5 2008
    Postów
    1

    Domyślnie

    Niedługo i tam nadrobię

    W poszukiwaniach mam 166 lub 159, także niedługo się pochwalę

  2. #1402
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Rzuci ktos okiem na to
    Attached Files Attached Files

  3. #1403
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rain91
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 JTD 10V
    Postów
    1

    Domyślnie [langtitle=en]2.4 jtd chip[/langtitle]

    [lang=en]Hi Guys,

    im new on Alfaholicy, and doenst speak your lang.

    I see, its a great topic to remap, and i have a question:

    can you link good remapped files to 2.4 JTD 10v 140hp, [notranslate]Alfa[/notranslate] 156? Thanks.[/lang]

  4. #1404
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v
    Postów
    7

    Domyślnie

    koledzy szukam program, nie koniecznie do robienia map do tuningu a takie rzeczy jak usuwanie właśnie klap wirowych, usuwanie programowe egr (po zaślepieniu fizycznym). czy taki mmps(chyba ma opcje edycji niż tylko r/w?) albo winols sobie z tym poradzi ? dodam że chciałbym pokopać nie tylko w alfach ale mam też kilka renówek i chętnie bym się niektórych ekologii sam pozbył niż płacił tysiące. Do modyfikacji mocy silnika się nie przymierzam jeśli chodzi o coś bardziej user-friendly to widziałem Kess i KTOOL ale ciężko znaleźć o tym więcej opinii
    Ostatnio edytowane przez Gracko3000 ; 15-09-2017 o 17:37

  5. #1405
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    szczerze? będąc na takim etapie to Ty lepiej płać komuś te tysiące. nawet nie wiesz czym są winols, mpps, kess...

  6. #1406
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    To podpowiedz jak możesz od czego zacząć - co poczytać, gdzie zasięgnąć języka. Sam byłem tym tematem zainteresowany, ale ciężko coś znaleźć...

    Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  7. #1407
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Internet, internet i jeszcze raz internet. Mi tej wiedzy co mam nikt nie sprzedał - sam wykopałem. Nawet czytając fora i mając nazwy idzie się dowiedzieć nawet co do czego służy - powpisuj nazwy w google, to podpowie. Ale jak już padło hasło r/w to raczej czytał coś o tym sprzęcie... Tyle że jest jeszcze jeden drobny szczegół - wiedzy nt obróbki wsadów nikt nie sprzeda. Właśnie z tego są pieniądze w tej branży...

  8. #1408
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Internet, internet i jeszcze raz internet. Mi tej wiedzy co mam nikt nie sprzedał - sam wykopałem. Nawet czytając fora i mając nazwy idzie się dowiedzieć nawet co do czego służy - powpisuj nazwy w google, to podpowie. Ale jak już padło hasło r/w to raczej czytał coś o tym sprzęcie... Tyle że jest jeszcze jeden drobny szczegół - wiedzy nt obróbki wsadów nikt nie sprzeda. Właśnie z tego są pieniądze w tej branży...
    padło r/w bo zajmuje się informatyką, rozumiem jak ma działać grzebanie w mapach, co do wypowiedzi powyżej to nie potrzebuje czyichś wsadów, sam sobie je będę robił tak jak mówiłem nie znam się aż tyle na mechanice żeby grzebać w ciśnieniach turbo, podawaniu paliwa itp więc to by było niebezpieczne. Chciałbym tylko pogrzebać w rubryczkach dotyczących włączenia/ wyłączenie komputerowo egr, dpf (tutaj już chyba więcej komplikacji?) z tego co się do tej pory dowiedziałem to mpps'em sciąga się mapę przez obd na komputer a winolsem się ją edytuje i potem znowu wrzuca przez mpps do komputera samochodu. kess najprawdopodobniej działa w ten sam sposób tylko jest bardziej user friendly (czyli zapewne zmniejsza możliwości) ale chciałbym żeby ktoś mi to potwierdził, jeśli tak to zacznę szukać kostek i kabli wrzuce sobie XP na lapka i zaczne kopać po forach w poszukiwaniu które rubryczki odpowiadają za które parametry w samochodzie. winols jest za free a kostka do kessa kosztuje 600zł dlatego jestem pytam na forum

  9. #1409
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    winols za free? kess za 600 zł? gdzie Ty masz takie ceny? to kosztuje grube tysiące, zresztą ani kess ani mpps nie ogarną sterownika na stole. a na forach wiedzy odnośnie szukania map w sofcie w konkretnych sterownikach nie znajdziesz, także możesz sobie odpuścić - znajdziesz co najwyżej czym się sugerować i jak mniej więcej szukać a dpf i egr nie wyłączysz programowym switchem. są magiczne programy typu ecusafe, ale to robi taki burdel, że szkoda gadać - np przez wycięcie sporej części tablicy błędów. taka wiedza kosztuje i nikt jej za darmo nie odda...

    ps. nie skomentuję korelacji między obsługą programu a jego możliwościami.

  10. #1410
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    winols za free? kess za 600 zł? gdzie Ty masz takie ceny? to kosztuje grube tysiące, zresztą ani kess ani mpps nie ogarną sterownika na stole. a na forach wiedzy odnośnie szukania map w sofcie w konkretnych sterownikach nie znajdziesz, także możesz sobie odpuścić - znajdziesz co najwyżej czym się sugerować i jak mniej więcej szukać a dpf i egr nie wyłączysz programowym switchem. są magiczne programy typu ecusafe, ale to robi taki burdel, że szkoda gadać - np przez wycięcie sporej części tablicy błędów. taka wiedza kosztuje i nikt jej za darmo nie odda...

    ps. nie skomentuję korelacji między obsługą programu a jego możliwościami.
    Taa ciągle tylko gadacie że taka wiedza kosztuje i nic poza tym się na tym forum nie dowiedziałem.. Czas poszukać u ruskich dzięki panowie

Podobne wątki

  1. Chip Tuning/MAPY ok. Wrocław/Poznań ktoś poleci ?
    Utworzone przez KaaC w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 17:42
  2. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  3. Chip tuning
    Utworzone przez domino281 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:08
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory