Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: [156] V6 pipe - co i jak

  1. #11
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    No to ja mam inne wrażenia.
    Barwa dzwięku się zmieniła,
    a jeśli chodzi o wchodzenie na obroty to raczej bez różnicy.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    csscss,
    Barwa dzwięku się zmieniła,
    MOze ja gluchy jestem ale nie zauwazylem :/ Zmienila sie na jaka ?? Bardziej rasowa ? basowa ??

    a jeśli chodzi o wchodzenie na obroty to raczej bez różnicy.
    Ja widze tu wyrazna roznice Moze nie tyle we wchodzeniu na obroty co w elastycznosci Autku latwiej zbiera sie z niskich obrotow


    Dla dociekliwych

    Tak wyglada oryginalny chwyt powietrza w silniku 1.8 TS 140 KM 2002 rok - Spore bydle i w dodatku dosc ciezkie




  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Poważnie widzisz różnice w elastyczności? Ja kurcze jakoś nie mogę jej zauważyć...
    Barwa dźwięku zmieniła się na bardziej rasowy dźwięk, troszkę głośniejszy, ale nie jest to jakiś bas, o to musi się postarać tłumik

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Poważnie widzisz różnice w elastyczności? Ja kurcze jakoś nie mogę jej zauważyć...
    No inaczej bym tego nie pisal Przed zalozeniem dolotu od 2,5 v6 autko przy obrotach rzedu 1,5-2,5 tys obr zbieralo sie mozolnie Teraz mam wrazenie ze idzie mu to duzo lepiej Nawet gazu dodaje mnie podczas ruszania ze swiatel

    Moze to autosugestia :/ :/ Teraz to juz sam zaczynam watpic

  5. #15
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Ja wlasnie jutro szykuje sie o montazu Dzieki chlopaki za wszystkie wskazowki, zobaczymy co ta rurka zdziala 8)

  6. #16
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    No i pipka zamontowana. Nie obeszlo sie bez laciny, podczas wyjmowania tlumika szmerów. Cholernie malo miejsca, potrzebna byla mala ekwilibrystyka
    To do odczuc - dziwiek silnika pozostal chyba bez zmian (jedynie przy gwaltownym przyspieszaniu tak do ok. 5 tys obrotow slychac bylo mily dla ucha syk zasysanego powietrza :mrgreen: .
    Za to napewno polepszyla sie reakcja AR na wcisniecie gazu DD

    Jednym slowem polecam, szczegolnie tym ktorzy walneli w lisa (jak np. ja :wink: ) ktory uszkodzil zderzak oraz wlasnie tlumik szmerow - tansza i lepsza alternatywa.

  7. #17
    magico
    Gość

    Domyślnie

    własnie zabieram sie do tej samej opercji. tylko nie wiem czy chwyt z v6 czy zrobic samemu jakis dolot.
    inna kwestia jest jego montaż do przodu, czy przy jakims deszczu silnik nie zassa wody albo innego syfu? I jak najlepiej wykonać taką trąbke?

    co do zwęzki myśle ze może pomóc. bo zróbcie sobie sobie test (ja tak mialem do momentu gdy tego nie zauważyłem), odepnijcie rure z dolotu całkowicie z puszki filtra. przejedzcie sie i potem znów zapnijcie. u mnie jest niesamowita różnica, i nawet pasażerka która nie ma prawa jazdy to zauwazyła.
    tak samo z kupmplem podpinaliśmy pod kompa i parametry mieszanki były inne. dlatego też zastanawiam sie nad przebudową dolotu lub wsadzeniem stożka, bo jak pisał Chojnacki to t.s dobrze to znoszą.

Podobne wątki

  1. Down pipe alfa romeo 156 2,4 jtd
    Utworzone przez samsung12 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-06-2020, 04:44
  2. [33] Wydech X pipe
    Utworzone przez Kozi w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 08:41
  3. [156] V6 Pipe Pytania
    Utworzone przez DzIdEx7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 15:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory