Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: [75] przygotowanie auta do sportu

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie [75] przygotowanie auta do sportu

    Cytat Napisał GUNIOZAUR Zobacz post
    Witka, bez trzech worków gotówki się nie obejdzie Temat wisi od lutego 2009, załącznik J już cały ogarnięty, teorie możliwych kombinacji swapów ogarnięte. Podejrzewam że nikt nawet nie wyciągną ze swojej 75 oryginalnego silnika żeby zrobić miejsce na nowy. Może ktoś pokusił się przynajmniej o poskładanie jakiegoś wstępnego kosztorysu???
    Klatka zgodna z załącznikiem, w zależności od 'producenta' 1500-4000.
    Fotel zgodny z homologacją, kierownica, pasy - kolejne 2000-3000.
    Zawieszenie wyczynowe to pewnie z 10000zł.
    Do tego opony i koła. Coś pominąłem?

    Nie wiesz, swoją drogą, gdzie można obczaić książkę homologacyjną do 75, najchętniej 1.8 turbo? Bo nie wiem, jakich przeróbek można się dopuścić. :-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    No więc nie zrozum mnie źle ale właściwie w Twoim kosztorysie nie ma nic co jest związane z włożeniem V6 do 75. Chyba że zaliczyć punkt z zawieszeniem ale w tym miejscu chyba nie jest konieczne aż wyczynowe zawieszenie Miałem bardziej na myśli coś w rodzaju listy części jakie są potrzebne do takiego swapa. Sam silnik V6 nawet nowiutki przecież nie zagada na choćby instalacji z TS, na poduchach z rzędówki też go nie osadzisz itp. Miałem na myśli taką listę która uwzględnia zakres prac i koszty z tym związane z pominięciem przeróbek przystosowujących do rajdów czy wyścigów. Przebudowa pod załącznik J jest raczej materiałem na osobny temat.
    Jeśli chodzi o homologacje, załącznik J i całe to zamieszanie wokół tego to niestety nie pomogę ponieważ jakoś nigdy nie interesowało mnie to i nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 12-02-2010 o 09:20
    NO TO WPADŁEM...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie napalałbym się na te nasze żałosne historyki w których startuje 5 aut na krzyż. Zresztą całe nasze wsmp, to lekki żal.
    Już coraz bardziej klaruje się wizja realizacji pucharu wyścigowego dla klasyków z prawdziwego zdarzenia. A powinno być dobrze bo pomysł nie powstaje w PZM tylko w AW i tworzony jest przez pasjonatów otwartych na dobre pomysły.
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kajtek205
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    75 3.0V6, Fiat Ducato 3.0, Renault Clio:P
    Postów
    69

    Domyślnie

    ja liczyłem sobie z ciekawości koszt zrobienia alfy pod GSMP. z homologowanymi częściami wyszło jakieś 40tyś zł....więc dość sporo.klatka 2,5 tyś taka podstawowa, fotel kierowcy jakieś 4 tyś, pasy tysiąc, i wiele innych rzeczy których ceny są dość przesadzone oczywiście nie liczę robocizny tylko same części

    silnik z alfy 164 kupisz już za 800zl. z 75tki są dość drogie. jeśli chcecie części to Wujo z forum pisał mi ze ma wszystko co potrzebne jest do swapa
    Ostatnio edytowane przez kajtek205 ; 12-02-2010 o 21:59

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajtek205 Zobacz post
    ja liczyłem sobie z ciekawości koszt zrobienia alfy pod GSMP. z homologowanymi częściami wyszło jakieś 40tyś zł....więc dość sporo.klatka 2,5 tyś taka podstawowa, fotel kierowcy jakieś 4 tyś, pasy tysiąc, i wiele innych rzeczy których ceny są dość przesadzone oczywiście nie liczę robocizny tylko same części

    silnik z alfy 164 kupisz już za 800zl. z 75tki są dość drogie. jeśli chcecie części to Wujo z forum pisał mi ze ma wszystko co potrzebne jest do swapa
    Weryfikacja:
    http://www.rallyshop.pl/index.php?p1...m_content=1083 - fotel z homologacją fia

    http://www.rallyshop.pl/index.php?p2...nktowe-04805bm
    http://www.rallyshop.pl/index.php?p1...unktowe-90-71e
    http://www.rallyshop.pl/index.php?p2...ico-4-punktowe - pasy, j/w

    Klatka to tak jak napisałem - zgodna z załącznikiem J ok 1500zł, homologowana IRECO więcej (może PietereQ się wypowie?). Zawias rsracing to jakieś 10000zł komplet, w zależności od kursu euro. Na początek powinno wystarczyć, bo na mody można poczekać przecież...

    /edit: aha, silnik 3.0 jeszcze chyba nie mieści się w klasie historycznej, ponieważ jego homologacja jest _CHYBA_ (albo była) odrobinę za młoda (mogło się to zmienić, nie znam wszystkiego na pamięć). Nie wiem jak ze swapem na 24v, ponieważ prawdopodobnie żadna karta homologacyjna nie przewiduje tej jednostki...
    Ostatnio edytowane przez bimsky ; 12-02-2010 o 22:20
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kajtek205
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    75 3.0V6, Fiat Ducato 3.0, Renault Clio:P
    Postów
    69

    Domyślnie

    wersja V6 jest objęta homologacją. rocznik 88. nie wiem czy to jeszcze podchodzi pod klasę historyczną ale homologacja na tą wersje silnikową jest. PietereQ ma fajny pomysł z tymi wyścigami historycznymi. może by pomyślał nad czymś takim dla naszych alf jakieś ciekawe miejsce i zamknięty odcinek co o tym myślicie?? można pogadać z PZMotem i coś załatwić. a jak nie wyjdzie z nimi to prywatnie.jak się chce zawsze można coś załatwić.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ok odnośnie kosztów. Nie szalałbym z fotelem za 4K na początek. Naprawdę, NAPRAWDĘ, warto tą kasę poświęcić na porządną klatkę, a nie 3 rurki na krzyż, które więcej mają wspólnego z placebo niż z bezpieczeństwem/zwiększoną sztywnością nadwozia. Przez ostatnie miesiące badałem temat, i wyczuliłem się na pewne związane z tym kwestie. Masa klatek montowana w budżetowych wyścigówkach jest zupełnie źle skonstruowana, łączenia w punktach z kosmosu, jakieś dziwne zagięcia, brak pałąka poprzecznego na podszybiu (bardzo często go nie ma, a to podstawowe wzmocnienie przy uderzeniach bocznych!). Warto poczytać załącznik J. Dlatego, że nie został napisany przez niby inżynierów, ale jest oparty na dekadach praktyki w motosporcie, wyciągane wnioski na podstawach setek jeśli nie tysięcy wypadków. Reasumując, nie oszczędzać na klatce i na specjalistach którzy ją wykonają.
    W piątek wiozę właśnie GTV6 do Ireco. Robili już 75 Rafała Płatka i chcę podobną klatkę, z tą różnicą, że chce poprowadzić zastrzały do przednich kolumn amortyzatorów, bo z przodu alfa będzie na 90% tylko na gwincie. Klatkę wycenili mi na 3,5-3,7Kpln.
    Odnośnie kosztów zawieszenia. Nie przesadzajmy. Zestaw od Rona Simmonsa kosztuje jakieś 5,5K zł. -Ten podstawowy, który i tak jest bardzo przyzwoity. Można jeszcze spróbować "the hard way" czyli w zasadzie codzienność kogoś kto chce coś pomodzić w tych autach. Ja kupiłem gwint GAZ'a za 1,7K i w przeciwieństwie do zestawu RSR amortyzatory mają 12 stopniową regulację. Podobnie ze stablizatorem przednim. W RSR owego czasu, koszt jednego wynosił 1K pln plus przesyłka, a znalazłem kolesia w Szwecji który robi różne wyścigowe akcesoria do transaxli, i za dwa (z regulacją! w rsr jej nie ma) zapłaciłem 1Kpln z groszami z przesyłką.
    W zasadzie mod mógłby wydzielić część postów; bo nic nie mają wspólnego z tematem a przygotowaniem aut do sportu...
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Właśnie o taką konkretną, techniczną wiedzę mi chodzi. Co do klatki - są specjaliści robiący klatki zgodnie z załącznikiem J, za niższą kasę niż ireco, jednak czytałem opinie, że spawy są gorszej jakości (mniej estetyczne) i wykończenie też nieco niższych lotów. Podobno to wystarczy do startów w krajowych zawodach (opinia Rafała Płatka i zaczerpnięta z racingforum). Innej opcji niż zgodności z załącznikiem chyba nie bierzemy pod uwagę? Co do zawiasu - lepiej przygotować gotówkę na zapas, żeby nie zeżreć swojego ogona w połowie modyfikacji. Chciałbym zebrać komplet wszystkiego w tym roku, najlepiej taki jak Rafał Płatek w swojej żółtej 75, ale co z tego wyjdzie...

    PietereQ: jakich rur używają w ireco? Zwykła stal węglowa, czy chromowo-molibdenowa? Bo dwukrotnie wyższa cena musi mieć jakieś uzasadnienie poza spawami. Renoma?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Używają CrMn i Węglowej. Z tej pierwszej klatka kosztowałaby 2x tyle. A co składa się na cenę:
    -Jest to dość rozbudowana klatka
    -Za know how się płaci
    -Profesjonalny sprzęt (pomiary laserowe, giętarki, wycinarki CNC)
    -Krótki czas realizacji
    -Jakość = bezpieczeństwo
    -Za mniejszą cenę też można u nich zrobić klatki, ale tak jak mówiłem, przy takiej ważnej operacji warto się rzucić na coś po prostu lepszego, no i niestety droższego.
    pzdr
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A na życzenie obspawują newralgiczne miejsca łączenia blach, czy może jest to nierozłączna czynność przy wstawianiu klatki...?

    Wróćmy do zawiasu - rozwiązania o których piszesz są lepsze od rsr? Gdzie można o nich poczytać? Skąd wziąć uniballe do przedniego i tylnego zawieszenia? U rsr można skompletować właściwie całe zawieszenie...
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Podobne wątki

  1. Chip w Poznaniu... gdzie ? Przygotowanie auta do chipa ?
    Utworzone przez N...SALTO w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 07-03-2018, 07:01
  2. Kontakt do archiwów? działu sportu ? w FAP - ktoś coś ma może?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 13:23
  3. [GTV Spider] Przygotowanie do sezony...
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 09:22
  4. [159] JTDm przygotowanie do chipa
    Utworzone przez Drizzt666 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:03
  5. Kompleksowe przygotowanie alfy do zimy
    Utworzone przez RUDA w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 13:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory