Strona 85 z 112 PierwszyPierwszy ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #841
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Proszę się niczym nie martwićJak coś padnie to wymienię A póki co to szukam sprzęgieł pod jednomasę.

  2. #842
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    na racingforum jest ali23, odezwij się do niego - powinien pomóc Ci ogarnąć temat sprzęgła.

  3. #843
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    1,9 16v
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Coś te spojrzenie jak na takie fachury to takie bardzo wąskie jest na tą sprawę
    ta... a później jęczenie i lament że ktoś coś za dużo powiedział, pretensje i niepotrzebne dyskusje...

    Wracając
    Na dzień dzisiejszy przebieg 180k (w teorii, w praktyce któż wie)
    Półosie: długa oryginalna, krótka wymieniona (kielich) po błędnej diagnozie, stary w dobrej kondycji.
    żeby rozłożyć Nm i trochę polepszyć trakcję założone Q2, cudów nie zrobi ale zawsze na +
    Sprzęgło: ori poddało się po niecałym 1k co było wiadome (430Nm), pierwszy zestaw za słaby dwumas (aftermarket telepał od początku), drugi zestaw na około 470Nm zaczął się ślizgać po 11k, obecnie obity kevlarem i przenosi 515Nm od około 20k (ta sama tarcza)
    Skrzynia: C530.6 - jeszcze nie musiałem szufelki z workiem z bagażnika wyciągać
    Poduchy silnika i skrzyni - wymienione bez poduchy od strony rozrządu
    Zawias: wymieniony - nie wymagał, logika i zdrowy rozsądek nakazywał.

    Coś jeszcze ? Chyba że pierdoły typu osłona przegubu, rolka napinacza, wyciek płynu bo opaska puściła to też "moc" ma na to wpływ.
    I powiedz mi które z powyższych oprócz sprzęgła tak bardzo odstają od awarii w seryjnym samochodzie
    Jeśli chodzi o sprzęgło to chyba ktoś tu jest naiwny jeśli myśli że nie będzie problemów... Tak jak w tej GT zestaw się nie sprawdził więc pewnie będzie coś innego, normalna sprawa, ale z takim podejściem to chyba pasowało by uklęknąć i jęczeć, a na co mi to było... co teraz...?

    Układ paliwowy: pompa cr ori, wtryski na początku zmienione na wydajniejsze.

    Przy takim "grzebaniu" za "fuck up" przyjmuje się głównie silnik, przynajmniej dla mnie jest to oczywiste, a pozostałe rzeczy ? no cóż

  4. #844
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Proszę się niczym nie martwićJak coś padnie to wymienię A póki co to szukam sprzęgieł pod jednomasę.
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    na racingforum jest ali23, odezwij się do niego - powinien pomóc Ci ogarnąć temat sprzęgła.
    Tia jest ale kontakt z nim to mistrzostwo jak masz za dużo czasu to polecam.
    GT Bodek co w tej chwili jest u Ciebie zapięte ??
    Ja skłaniam się ku 2 tarczy przy tak rozwiązanym sprzęgle jak to jest w fiatach/alfach nie za wiele jest możliwości. Konwersja z ciągnionego na pchane i 2 tarcz od delta parts np. Jak znajdziesz sposób na przeniesienie tych 600nm w miare bez awaryjnie to daj znać sam skorzystam .
    Zestaw z jednomasą też nie rozwiązuje tematu największe sprzęgło spotykane w tych skrzyniach to sprzęgło od GTA które przenosi teoretycznie do 400nm wzmocnienie tego docisku i nowe okładziny na tarczy w pełni wykorzystujace powierzchnie docisku i zamachu przenosi tą granicę w okolice 500nm a potem już nie ma co wzmacniać i jedni jeżdżą chwilę dłużej od tych którym sprzęgła puszczają nawet podczas pomiarów jak u kolegi ale zakładam że GTbodek wie o tym i ma coś w zanadrzu.

    PS. Miałem czyścić te przepychanki ale póki co trzymacie w miarę fason TAK TRZYMAĆ!!!

  5. #845
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Teraz mam kevlar podobno super mocny . Niestety nie trzyma. Zastanawiam się nad spiekiem. Natomiast obawiam się o uzytkowanie samochodu w miejskich warunkach korki itp.
    Nie bedziemy robic 600nm/ max 530nm zrobimy

  6. #846
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Tylko przy takich nakładach na sprzęgło, nie lepiej rozważyć konwersji na skrzynie F40 ?

  7. #847
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Już jakiś czas temu zrobione, wszystko śmiga jak trzeba

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  8. #848
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Nie w tym roku...Juz jestem wypłukany. Kup skrzynię, tam pewnie trzeba cos zmieniac? czy pasuje p&p?

  9. #849
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Teraz mam kevlar podobno super mocny . Niestety nie trzyma. Zastanawiam się nad spiekiem. Natomiast obawiam się o uzytkowanie samochodu w miejskich warunkach korki itp.
    Nie bedziemy robic 600nm/ max 530nm zrobimy
    "Urban legends", taki mit o spiekach...
    mam dwutarczowy spiek i chodzi bardzo przyjemnie, w korkach tez bez problemów
    i zdradze Ci to co w legendach podobno nie istnieje -> nawet polsprzeglo jest, tylko trzeba chwili na wyczucie.

    W

  10. #850
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Wiesz że większość tych mądrości to piszą ci co tylko o tym czytali w internetach.

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory