Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: Wydech "Z Piekła Rodem" do AR GTV V6

  1. #51
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    moim marzeniem dotyczącym dzwieku V6 jest tylko jeden przykład: http://www.youtube.com/watch?v=8bM6uFa57lg Nie wiem jak oni to osiągneli

    Moim zdaniem jest fajne brzmienie, lecz zbyt głośny, jak dla mnie ma być stłumiony ale z fajnym pogłosem, żeby mnie nie było słychać z kilometra że właśnie jadę. Tu pewnie jest to na przelotówie zrobione? Nawet można zrobić wydech z samych rur na jednym małym tłumiku i nie będzie za głośno, to tylko kwestia długości i średnicy rur. Mam pare projektów na takie wydechy tylko trzeba zainwestować na testy, materiał niestety nie tani. Jak byli by chętni to pewnie bym się brał za za takie cuda, ale jak ostatnio widzę to wszyscy kupują strumienice i tłumiki z alum za 40- 50zł. w Polsce raczej temat by nie wypalił? Dodam mały schemat tłumików co zastosowałem w swoim V6, To bardzo zaawansowane technologicznie wydechy,patentowe konstrukcję jako jedyni na świecie produkują komorowe układy które w 100% sprawdzają się. Zdecydowanie polepszają osiągi samochodów o dużych pojemnościach, do tego dająć niezły mechaniczny dzwięk który nie będzie za głośny. Ja już mniej więcej wiem na jakiej zasadzie tłumik działa jak dyfuzor, i powoduje bardziej zwiększony przepływ gazów niż w przypadku zwykłych przelotowych wydechów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deltatech(1).jpg
Wyświetleń:	13271
Rozmiar:	88.6 KB
ID:	24548[QUOTE=epion;559346]
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 24-04-2011 o 22:20
    Lukas1020

  2. #52
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Z opisu wynika ze sa 2 katy i w polowie auta sie laczy w jedna rure i ostatni tlumik chyba ze dalej cos wiecej jest tylko, jedyne co mnie trapi to to ze srednica pojedynczej rury wyglada jak te podwojne... strona 15 http://www.alfabb.com/bb/forums/engi...-91-s4-15.html
    Ostatnio edytowane przez -BamBosZek- ; 25-04-2011 o 15:33
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    No o gustach sie nie dyskutuje. Wiadomo ze kolega wlozyl duzo pracy i pieniedzy w budowe wydechu, ale dzwiek osobiscie mi sie zupelnie nie podoba, wg mnie nie udalo sie.

    Dzwieku V8 nigdy sie nie osiagnie w V6, nie wiem skad takie pomysly ? Czy ktos ma jakis przyklad z YT gdzie V6 brzmi jak V8ka ? Mi sie wydaje, ze to tak samo jakby ktos powiedzial ze zrobi z R4 gang V6ki. No ale chetnie sie dowiem

    Co do unicorse, to mialem ochote kupic ten wydech ktory jest na srebrnej 156 bo koles ja rozbieral i zaczal inny projekt. Brzmi to bajecznie Niestety okazalo sie ze musialem zmienic wszystkei czesci w GTA Od rozrzadu, po sprzeglo, q2 i cala mase dupereli ktore nalezalo zrobic przy okazji, wiec dalem sobie spokoj, a raczej brak pieniedzy sprowadzil mnie na ziemie Koles chcial 500f wiec nie tak zle. Za system z rura srodkowa i tlumik. Ale robia repliki ktore brzmia bardzo podobnie, jesli ktos jest zainteresowany to prosze pytac na priv. W czerwcu bede z GTA wywalal katy, wczoraj przyszly kolektory od 156, nastepnie pojda rury rownej dlugosci za kolektorami, tak jak robia japonce. Sama zmiana rur na rownej dlugosci daje zmiane brzmienia. Nastepnie taka replika unicorse i bedzie dzwiek tak jak tej czerwonej 156, a wtedy nie bede schodzil z obrotow No dobra pomarzyc mozna ale kto wie, zalezy od funduszy.

    http://www.youtube.com/watch?v=-V7nGxxIrR0
    Tak to wlasnie brzmi jedynie po wymianie kolektorow i rur. Razem z nowa mapa przyrosty rzedu 20-30 koni, a wiec bardzo duzo moim zdaniem. Wg mnie barwa przypomina nieco stare 12 zaworowki, ktorych dzwiek jest dla mnie wzorem
    Ostatnio edytowane przez wasyl ; 28-04-2011 o 21:41
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  4. #54
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Ja nawet nie myślałem aby to grało jak V8! tylko pisałem jak mi się ten dźwięk podoba w Mustangach, pomysł ciekawy, chciałem znajść jakiś inny dzwięk nie uciążliwy w dalszej jeździe a z ładnym niskim mruczkiem, wydechy flowmastera są nie głośne, fajnie to chodzi, i osiągi się zdecydowanie poprawiły w porównaniu z standardowym wydechem. Jeśli bym chciał upodobnić głos do unicorse i wyostrzyć wysokie tony, wyrównać pracę wydechu, to te tłumiki do tego nie pasują. Pasuje dać przelotowe tłumiczki, i jak kolega wcześniej pisał, zmienić rury od kolektorów wydechowych, by wyrównać prace V6 na wydechu.

    ---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Z opisu wynika ze sa 2 katy i w polowie auta sie laczy w jedna rure i ostatni tlumik chyba ze dalej cos wiecej jest tylko, jedyne co mnie trapi to to ze srednica pojedynczej rury wyglada jak te podwojne... strona 15 http://www.alfabb.com/bb/forums/engi...-91-s4-15.html
    Co do tej Alfy z tego projektu, kolektorki całkiem dużej średnicy, a końcowy tłumik to właśnie Flowmaster model super 44 z końcówkami po przeciwnych stronach, taka sama konstrukcja w środku jak w moich super44 wersji czarnej. Strona producenta tych wydechów: http://www.flowmastermufflers.com/
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 29-04-2011 o 22:34
    Lukas1020

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    A to przepraszam, widocznie zle zrozumialem z tym V6 = V8.

    Gdyby tak wygrac w totka.......

    W trzylitrowkach fajnie wypadaja te podwojne ragazzony wg mnie. Ladny gang na niskich i ryk na wysokich. I mile popiardywanie schodzac z obrotow
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    Panowie a powiedzcie mi, bo nie interesowałem się tym wcześniej, czy ingerencja w układ wydechowy, nawet w sam końcowy wydech, nie ma jakiegoś negatywnego wplywu na odczyty z sond lambda?? czy przy "udrożnieniu" układu, kiedy te spaliny sa usuwane w innym tempie te odczyty nie sa inne??

  7. #57
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    jak dla mnie nic nie dorówna temu shelby:

    dog

  8. #58
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał romeo69 Zobacz post
    Panowie a powiedzcie mi, bo nie interesowałem się tym wcześniej, czy ingerencja w układ wydechowy, nawet w sam końcowy wydech, nie ma jakiegoś negatywnego wplywu na odczyty z sond lambda?? czy przy "udrożnieniu" układu, kiedy te spaliny sa usuwane w innym tempie te odczyty nie sa inne??
    Jesli zostawiasz katalizator to nie bedzie roznicy, chociaz szczerze mowiac nawet bez niego nie odczujesz "pogorszenia" a wrecz przeciwnie. Sonda sobie poradzi z temperatura spalin.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romeo69
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 24V '99
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Jesli zostawiasz katalizator to nie bedzie roznicy, chociaz szczerze mowiac nawet bez niego nie odczujesz "pogorszenia" a wrecz przeciwnie. Sonda sobie poradzi z temperatura spalin.
    Dzieki kolego za informacje. Musze coś u siebie zdłubać w takim razie.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Wydech v6 pomoc w "zdjęciu" wymiarów tłumików
    Utworzone przez Kaamil w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory