Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: [146] FILTR STOZKOWY

  1. #11
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo
    no cóż na pewno na allegro tego nie znajdziesz jeśli dalej się upierasz to szukaj filtrów z prawdziwego zdarzenia a nie szajsu za 50 czy 100zl,
    Cytat Napisał aniol_jojo
    Prawda jest taka ze jeśli chcesz wymieniać filtr na konkretny to lepiej daj sobie spokój bo dobry filtr kosztuje dużo pyzatym kolejna kwestia jeśli chcesz podnosić moc samochodu zacznij od modyfikacji (kpl!) wydechu począwszy od kolektora a ukończywszy na tłumiku końcowym
    wydech mam kompletny novitec zamontowany poprzez poprzedniego właściciela właśnie z takim filtrem, teraz wymieniałem więc kupiłem identyczny..,
    ogólnie rzecz biorąc tu nie chodzi o sam filtr (bo czy kupisz co 6miesiecy filtr za 100zł czy co 6 miesiecy umyjesz K&N to prawie to samo wychodzi) lecz o sposób montażu i zapewnieniu stałego dopływu zimnego powietrza...

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    wydech mam kompletny novitec
    W takim razie pozostaje tylko polerka kanałów mocniejsze wtryski+listwa lżejsze kolo zamachowe ostre wałki itd itd
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #13
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    jeśli chcesz poprawić pracę silnika proponuję abyś założył sobie wkładkę K&N w miejsce standardowego filtra
    jedyne słuszne rozwiązanie jak nie masz nic więcej w silniczku zrobine. ja u siebie taki mam i jestem bardzo zadowolony
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #14
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    ja polecam montaż stożka. Sugerowałbym raczej wybrac jakiś markowy a nie niname z allegro. To jednak chodzi o bezpieczeństwo silnika więc nie wiem czy warto oszczędzać.

  5. #15
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo
    W takim razie pozostaje tylko polerka kanałów mocniejsze wtryski+listwa lżejsze kolo zamachowe ostre wałki itd itd
    heh raczej nie planuję nic się bawić, w grę wchodziłby jedynie montaż turbo, ale póki co funduszu brak

  6. #16
    adrian_1984
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam roztrzaskaną puszkę filtra powietrza i sie zastanawiam czy nie kupić stożka K&N czy może lepiej dołożyć i kupić nową taka obudowę. Z cen allegro stożek kosztuje 150zl a obudowa filtra 250-350zl. A słyszałem że przy stożku jest piękny dźwięk zasysanego powietrza. Co radzicie??

  7. #17
    Wojdat
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie będzie głośniej
    a to już 5% mocy więcej

  8. #18
    adrian_1984
    Gość

    Domyślnie

    nie wieże w żadne przyrosty mocy po założeniu stożka no chyba ze 0,5%

  9. #19
    piotrsobon
    Gość

    Domyślnie

    Zimniejsze powietrze w silnikach ZI( zapłon iskrowy) powoduje teoretycznie poprawę osiągów, filtr stożkowy, może troszę inaczej brzmieć od normalnego i według producentów zasysa on więcej powietrza niż standardowy, ale ile z tego prawdy przyznam że nie wiem

  10. #20
    adrian_1984
    Gość

    Domyślnie

    A dalej nie wiem co lepiej zamontować w przypadku braku puszki powietrza. Stożek K&N czy oryginalną puszkę?? Z tego co słyszałem to stożek powoduje szybsze zużycie pierścieni tłokowych i przepływomierz ale to pewnie za 100k km czy może jednak lepiej wydać większe pieniądze i mieć oryginalny cichy dolot?

Podobne wątki

  1. filtr stozkowy w jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 04:59
  2. Filtr stozkowy w silniku JTD
    Utworzone przez RAQ w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 17:49
  3. [156]Filtr stozkowy do alfy
    Utworzone przez RAMON110 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 13:53
  4. [33] Filtr stozkowy w AR 33
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory