No More Results

99 Wpisy w profilu

  1. witam Panie Maćku mam pytanie pękła rura intercooler - kolektor ssący jeździłem tak ok 1200 km po wymianie czarny dym i problemy z mocą, po krótkiej jeździe było ok po czym na parkingu nie zbiera się na obroty i komentarz na kompie słabe ciśnienie co z tym zrobić , czy samo się ustabilizuje? ar 156 1.9 115 km 03r dzięki za ewentualną poradę
  2. Witam czy krokowiec z aukcji http://moto.allegro.pl/silnik-krokow...606553534.html bedzie pasowal do 145 1.4 bx ? oryginalnie mialem m&d 101108a ale nie moge znalesc zadnej informacji i nie wiem jak zamiennik kupic...
    Dzieki za pomoc
    Grzesiek
  3. Powinny pasować
  4. Zobacz Konwersację
    Witam, i z pytaniem fachowym od razu lecę bo wiem że trudniej o większego speca od mechaniki tu na forum - czy seryjne sprężyny z AR 147 JTD będą pasowały do AR 156 JTD? W obu przypadkach ten sam silnik 1.9JTD 8v. Z tego co mi wiadomo to zawieszenie jest chyba podobne?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Paweł
  5. Po co ci do tego EcuScan??? Odpal silnik, podnieś maskę, wyłącz go i obserwuj sztange od turbiny. Oczywiście winne mogą być też wężyki. diagnostyka komputerowa po wyłączeniu stacyjki nie działa, więc nic nie wykryjesz - żaden parametr się nie zmienia bo to jest zwykły przekaźnik czasowy, który podtrzymuje zasilanie elektromagnesu zaworka ok 1min po wyłączeniu silnika.
  6. Witam,
    kontaktowałem się jakiś czas temu w sprawie motor control problemu, który mam, nie udało mi się wtedy pozbyć problemu. Zauważyłam, że napisałeś ostatnio takie zdanie:
    "Po wyłączeniu silnika ok 1 min zaworek overboost jeszcze trzyma sztangę, po czym "odpuszcza" i sprężyna wysuwa ją dość dynamicznie zsiłownika. Jeśli tuż po wyłączeniu silnika sztanga zaczyna ci powoli się wysuwać to zaworek na 100% nie trzyma szczelności i jest do wymiany"
    Powiedz mi proszę, jak można to sprawdzić za pomocą EcuScana (podejrzewam, ze odpalam silnik, gasze, przełączam w położenie MAR kluczyk i czekam po jakim czasie mi się zmieni jakiś parametr w EcuScanie? Jaki to parametr?)?
    Czy takie niedobre zachowanie wskazuje na problem z overboostem, czy może też wskazywać na nieszcelności wężyków?
    z góry dzięki za pomoc,
    Pozdrawiam,
    Andrzej
  7. Jest możliwa nieszczelność nawet jeśli czujnik cisnienia nie wykrywa przeładowania
  8. Zobacz Konwersację
    Witam Panie Maćku, chcialem zapytac czy jesli moje cisnienie doladowania jest w porzadku ,tutaj link http://www.fotoszok.pl/show.php/4297...zenie.png.html to czy jest mozliwa jakas nieszczelnosc ,czy jesli cisnienie jest okej ,to nie mam mowy o nieszczelnosci ?
  9. Dziękuję wszystkim
  10. Zobacz Konwersację
    100 lat, 100 lat.... ;D Najlepszego
Pokazuje wiadomości od 21 do 30 z 99
Informacje o Maciek-156

Podstawowe informacje

Data urodzenia
February 25, 1967 (57)
Informacje o Maciek-156
Skąd:
Warszawa
Zainteresowania:
motoryzacja, wędkarstwo
Zawód:
inżynier mechanik
Samochód:
AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
Numer rejestracyjny:
WU

Sygnatura


AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000
Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Statystyki


Wszystkich postów
Wszystkich postów
8,594
Postów dziennie
1.40
Ostatni post / autor
Grzanie lusterek Wczoraj 10:48
Albumy
Wszystkich Albumów
5
Wszystkich Obrazków
51
Wpisy w profilu
Wszystkich
99
Najwięcej
28-06-2015 20:24
Ogólne informacje
Ostatnio aktywny
Dzisiaj 10:24
Dołączył
19-05-2007

2 Znajomi

  1. Piotriix Piotriix jest nieaktywny

    Administrator

    Piotriix
  2. prymie prymie jest nieaktywny

    Użytkownik

    prymie
Pokazuje od 1 do 2 z 2 Znajomych
Amortyzatory