No More Results

99 Wpisy w profilu

  1. i tez nie wiem dlaczego komputer pokazuje mi srednie spalanie po miesiecie na poziomie 7,5 litra a zecziwiste wynosi 10,0...
  2. no ok. zauwazylem tez taka zaleznosc ze jak mam juz malo paliwa w baku ponizej 10 litrow to zapala sie ten nieszczesny wtrysk i silnik przelancza sie w tryb awaryjny i tak juz zostaje a wystarczy ze zatankuje po korek wtrysk nadal sie swieci ale silniczek normalnie pracuje. tez wystepuje takie szarpanie jak prubuje utrzymac obroty na 2 tys obrotow jak by zalanczal sie turbinka i za chwile rozlanczala... aach juz mi rece opadaja....o i pewnie nie pisalem ale ta cala historia z ta kontrolka i przelanczaniem sie silnika w tryb awaryjny zaczela sie dziac po tym jak nie zauwazylem ze zawiesil sie wskaznik paliwa i zapraklo mi wlasnie paliwa pewnego roza i prubowalem go odpalic nie wiedzac o co chodzi.... po tej przygodzie zaczala swiecic mi sie kontrola co jakis czas i silnik przelancza sie w tryb awaryjny moze to ma jakies znaczenie...
  3. Jeśli twierdzi że tylko przy odpalaniu i gaszeniu to zmień fachowca bo nie ma pojęcia otym silniku
  4. twierdzi tez ze ten skok dziwigni nastepuje tylko przy odpalaniu silnika i gaszaneiu.... robil on wiele diesli i to dobrze bo slyszalem opinie nie jeden osoby ale alfy niestety jeszcze nie mial w swoich rekach i teraz nie wiem czy jemu wierzyc czy komu?! i do kogo odstawic alficzke
  5. Kolego we wszystkich silnikach 2,4 JTD była w turbinie zmienna geometria, więc nie miem co miał na mysli twój mechanior mówiąc zawór spustowy (może upustowy? ale i tak u ciebie go nie ma...) Na oko to on może sobie sprawdzać - podłącza się manometr podaje cisnienie i sprawdza wielkość skoku dźwigni
  6. Własnie wrocilem od mechanika dzisiaj coprawda nie mial czasu ale rzucil okiem na silnik i durbinke i stwierdzil ze to jest zwykla turbina bez zmiennej geometrii i jest sprawna i chodzi normalnie zawor spostowy i wszystko tez jest ok. dopiero za tydzien bedzie mogl sie blizej przyjrzec sprawie a ja teraz juz nie mam pojecia co moze nie tak... wczoraj troszke przegonilem alficzke i dzisiaj znowu przelaczyla sie w tryb awaryjny i pewnie znowu wszystko wroci do normy po przejechani 50km tak jak ostatnio...
  7. Sprawdza go się podając odpowiednie ciśnienie, a porusza się ok 10mm
  8. sprwdzalem tak wizulnie to ten trzpień(nie wiem jak to sie fachowo nazywa) kory powinien sie poruszac przy dodawaniu gazu stoi caly czas w miejscu chyba ze to tylko tak minimalnie ma pracowac bo prwde mowiac nie znam zakresu jego pracu
  9. Tak u ciebie go nie ma - to pozostają zapieczone kierownice turbiny
  10. albo jestem slepy albo moja bella nie jest wyposazona w taki zaworek bo nie moge go zlokalizowac
Pokazuje wiadomości od 61 do 70 z 99
Informacje o Maciek-156

Podstawowe informacje

Data urodzenia
February 25, 1967 (57)
Informacje o Maciek-156
Skąd:
Warszawa
Zainteresowania:
motoryzacja, wędkarstwo
Zawód:
inżynier mechanik
Samochód:
AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
Numer rejestracyjny:
WU

Sygnatura


AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000
Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Statystyki


Wszystkich postów
Wszystkich postów
8,594
Postów dziennie
1.40
Ostatni post / autor
Grzanie lusterek Wczoraj 10:48
Albumy
Wszystkich Albumów
5
Wszystkich Obrazków
51
Wpisy w profilu
Wszystkich
99
Najwięcej
28-06-2015 20:24
Ogólne informacje
Ostatnio aktywny
Dzisiaj 10:24
Dołączył
19-05-2007

2 Znajomi

  1. Piotriix Piotriix jest nieaktywny

    Administrator

    Piotriix
  2. prymie prymie jest nieaktywny

    Użytkownik

    prymie
Pokazuje od 1 do 2 z 2 Znajomych
Amortyzatory