Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2021
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Piękne. Gdzie kupiłeś, ile dałeś i jaki przebieg?

  2. #2022
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    W Gdańsku, przed godziną dotarłem do domu.
    2011 r. 1.4 MAir 170KM, manual Distinctive + pakiet sport.
    116tys. km Cena: 35kpln
    Gość kupił Gulię, tego w ASO proponowali wziąć w rozliczeniu za 34kpln, wstawił w styczniu za 39kpln i sukcesywnie schodził, chciał szybko sprzedać bo mu miejsce parkingowe zajmował i ubezpieczenia kończą się 15.03.
    Jedyne mankamenty to lekko przytarty zderzak i mała rysa na klapie. Na stacji diagnostycznej standardowe badanie przeszedł bez problemu, zajrzałem pod spód żaduch wycieków czy rudego. Auto było garażowane w parkingu pod blokiem.
    Nowe Turbo do 10.2018 ma gwarancji.
    Rozrząd w tez zrobiony, na wszystko są f-ry z Aso. Najbliższy serwis za 1,5tysiaca wymiana oleju.
    Ciesze się jak dziecko

    EDYTA:
    Właśnie przejrzałem f-ry. Wymiana turbo 10.2016 przy okazji tez rozrząd.
    2 komplety opon zakupione 2017.

    Szukajcie aut z pierwszej ręki, bo warto!!!
    Ostatnio edytowane przez A|ex ; 09-03-2018 o 21:02

  3. #2023
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Chytry dwa razy traci.

  4. #2024
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Powiem tyle, że jakby ten egzemplarz był za 40k wystawiony, też bym go wziął bez wahania.

  5. #2025
    Użytkownik Rowerzysta Avatar czajna
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    W Gdańsku, przed godziną dotarłem do domu.
    2011 r. 1.4 MAir 170KM, manual Distinctive + pakiet sport.
    116tys. km Cena: 35kpln
    Gość kupił Gulię, tego w ASO proponowali wziąć w rozliczeniu za 34kpln, wstawił w styczniu za 39kpln i sukcesywnie schodził, chciał szybko sprzedać bo mu miejsce parkingowe zajmował i ubezpieczenia kończą się 15.03.
    Jedyne mankamenty to lekko przytarty zderzak i mała rysa na klapie. Na stacji diagnostycznej standardowe badanie przeszedł bez problemu, zajrzałem pod spód żaduch wycieków czy rudego. Auto było garażowane w parkingu pod blokiem.
    Nowe Turbo do 10.2018 ma gwarancji.
    Rozrząd w tez zrobiony, na wszystko są f-ry z Aso. Najbliższy serwis za 1,5tysiaca wymiana oleju.
    Ciesze się jak dziecko

    EDYTA:
    Właśnie przejrzałem f-ry. Wymiana turbo 10.2016 przy okazji tez rozrząd.
    2 komplety opon zakupione 2017.

    Szukajcie aut z pierwszej ręki, bo warto!!!
    To była pierwsza która miałem zamiar kupić ale z pewnych powodów sobie darowałem

  6. #2026
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajna Zobacz post
    To była pierwsza która miałem zamiar kupić ale z pewnych powodów sobie darowałem
    Bo nie miała tempomatu, oraz USB?

    Ja z powyższych powodów również, byłem bliski podarowania sobie tego egzemplarza, ale po tym jak znalazłem na forum wątek, że tempomat to jedynie kwestia wymiany przełącznika oraz aktywacji w ECU, szybko zmieniłem zdanie. USB natomiast rozwiążę transmiterem FM+bluetooth.
    Ponadto ostatnio wszystkie przeglądane przeze mnie Julki zawsze miały jakąś historię uszkodzeń i były generalnie daleko.

    Masz za to TCT ze szklanym dachem i też zdaje się bezwypadkową, tak więc mamy win-win.
    [MENTION=77667]peter.a[/MENTION] zostały mi dwa kody rabatowe 10% do autobaza.pl jakbyś chciał daj znać to prześlę na priv.

  7. #2027
    Użytkownik Rowerzysta Avatar czajna
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    89

    Domyślnie

    Ta z TCT też nie ma blueandme, tempomat miała.

    Bardziej chodziło o kolor ;D

  8. #2028
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ja chciałem na początku białą, później naoglądałem się czerwonych, więc chciałem czerwoną. A trafiła się Etna Black

    A właśnie jak to jest z MP3? Według tego katalogu: http://www.alfaromeopress.pl/downloa...etta_TS_PL.pdf ze strony 24 PDFa wynika jakoby wszystkie wersje miały MP3, czy to znaczy że MP3 jest odczytywane z płyty?

  9. #2029
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter.a Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

    Czy ktoś z Was kojarzy to auto? Na rejestracji widzę eblemat "alfaholicy" zastanawiam się czy to auto kogoś z forum czy bezczelne taktyki handlarzy.

    Pozdrawiam
    Każdy może kupić ramki z forum i sprzedawać że od zadbanego alfaholika

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał peter.a Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

    Wykupiłem do tej alfy płatny raport. Sprzedawca kłamie na temat historii, samochodu nie użytkuje dwa lata bo w 2017 było to auto wystawione w salonie Alfy na sprzedaż. Auto miało dwie szkody jedna na 500-800zł druga na 10000-15000zł.... Masakra. Odradzam!

    ps. Pamiętajcie, że Pan w rozmowie twierdził że auto mu się stoczyło w garażu....
    mogłoby naprawdę się stoczyć, reflektor ksenon pewnie z 3k za sztukę, maska 1,5k- zderzak 1,5k- nadkola pewnie tak samo czyli 1,5kx2 do tego lakierowanie 1k za element, jakieś drobiazgi i inne spinki. Julka to nowe auto i ASO się nie certoli tylko wszystko wymienia na nowe elementy i de facto za ponad 10k masz szkody które nie wpływają Ci w żadnym stopniu na bezpieczeństwo, a jak jeszcze chłodnica się rozszczelniła i/lub klima to masz +15k na fakturze do ubezpieczyciela. Dolicz jeszcze auto zastępcze na kilkanaście dni i masz cenę z mocnego sufitu. Czy brałbym takie auto ? Bez większej spinki, zawsze to nowe części a nowa chłodnica zawsze lepsza od tej 5 letniej
    Ogólnie nie popadajmy w paranoje. Chcesz mieć nówkę sztukę to zapraszam do salonu. Tyle w temacie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    W Gdańsku, przed godziną dotarłem do domu.
    2011 r. 1.4 MAir 170KM, manual Distinctive + pakiet sport.
    116tys. km Cena: 35kpln
    Gość kupił Gulię, tego w ASO proponowali wziąć w rozliczeniu za 34kpln, wstawił w styczniu za 39kpln i sukcesywnie schodził, chciał szybko sprzedać bo mu miejsce parkingowe zajmował i ubezpieczenia kończą się 15.03.
    Jedyne mankamenty to lekko przytarty zderzak i mała rysa na klapie. Na stacji diagnostycznej standardowe badanie przeszedł bez problemu, zajrzałem pod spód żaduch wycieków czy rudego. Auto było garażowane w parkingu pod blokiem.
    Nowe Turbo do 10.2018 ma gwarancji.
    Rozrząd w tez zrobiony, na wszystko są f-ry z Aso. Najbliższy serwis za 1,5tysiaca wymiana oleju.
    Ciesze się jak dziecko

    EDYTA:
    Właśnie przejrzałem f-ry. Wymiana turbo 10.2016 przy okazji tez rozrząd.
    2 komplety opon zakupione 2017.

    Szukajcie aut z pierwszej ręki, bo warto!!!
    No to jeszcze moduł MA wymienisz i będzie latać jak ta lala Gratuluję zakupu ogólnie. Szerokiej drogi

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał czajna Zobacz post
    Ta z TCT też nie ma blueandme, tempomat miała.

    Bardziej chodziło o kolor ;D
    Mi też się nie podoba ale ze względów praktycznych. Czarny jest ładny w salonie i godzinę po wyjeździe z myjni. Ale ważne że kupujący jest zadowolony

  10. #2030
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Hej, no to jest nas 3. Dziwnie znajomie mi to auto wyglądało i już wiem czemu. W czw i pt byłem na delegacji w Gdańsku i tak przeglądałem aukcje z tego regionu bo wiedziałem że będę miał godzinę czasu wolnego. Dodałem nawet tę aukcję do ulubionych. Jednak finalnie doszedłem do wniosku "a pewnie w tej cenie to i tak ulep, historii żadnej nie będzie itp itd" ... jak widać myliłem się. Fajny zbieg okoliczności bo kupiłeś ją w tym samym dniu w którym ja myślałem że będę ją oglądał a w Gdańsku to ja często nie bywam.
    [MENTION=19890]pieta[/MENTION] - niby tak i mam tego świadomość ALE. Auto jest do sprzedania za 45 tys. (taką cenę uzgodniłem), do tego doliczyć trzeba opony, na starcie rozrząd, być może MA, ubezpieczenie, podatek, pewnie coś będzie jeszcze do zrobienia jak to w każdym aucie i z tego robi się nam jakieś 51-52 tys a jak padnie MA to 55. Moim zdaniem cena z czapy jak za auto, które miało ewidentnie jakąś szkodę a jego historia jest "taka se". Tak na prawdę odstraszyła mnie data ostatniego przeglądu. Jak ktoś kto dba o samochód może nie wymieniać oleju dwa lata. Może mam jakieś skrzywienie, ale dla mnie to niewyobrażalne. I w ogóle nie wierze w te historie z tym, że auto się stoczyło bo w tym dniu słyszałem 3 takie śpiewki.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory