Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 109

Temat: Alfa 159 - Montaż lusterka fotochromatycznego z czujnikami deszcze zmierzchy i pary

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Mocno siedzi. Lekko przekręaj nim i w dol jak dobrze pamiętam.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa gt
    Postów
    19

    Domyślnie

    czy do alfy gt bedzie pasowac to lusterko z citroena c5 III gen ??

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar przemek1
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V, Alfa Romeo 159 2.0 JTDM, jest Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja mam pytanie do instrukcji Seby ponieważ mam 159 po lifcie i w klimie zamiast przycisku MOCO mam OFF i chcąc wyciągnąć kabel z pinu czujnika pary z pinu 20 nie mogę tego zrobić ponieważ pin 20 jest zajęty. Jaki pin jest na czujnik pary w poliftowej?

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1,9jtdm 120 km
    Postów
    24

    Domyślnie Lusterko org. Kolory przewodow

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Odświeżam temat bo także ja zamontowałem sobie lusterko fotochromatyczne lecz do zwykłej szyby mimo że i tak muszę ją wymienić. Nie chciało mi się bawić z czujnikami, wymianą manetek i ciągnięciem dodatkowych kabli, o rozbiórce połowy wnętrza nie mówiąc . Ponadto ok. 400-500zł na automatyczne światła i wycieraczki wydaje mi się zbytnią rozrzutnością jak na zbędny bajer. Lusterko do 159 pasuje z Citroena C5, C8 i innych francuzów, a koszt to aż 50 zł Jest to idealnie to samo lusterko co w oryginale tylko z innym mocowaniem.
    Kable do lusterka są tylko 3: czarny (-), biały (+), szary (+ od biegu wstecznego)
    Trochę jest zabawy z podłączeniem, ale tylko jak ktoś chce bawić się z sygnałem od wstecznego (PIN 8 wtyczki D od skrzynki bezpieczników - uwaga w manualu to jest błędnie opisane). Jeszcze ogarniam którym kablem puścić ten sygnał bo jak się okazuje w elearn też nie całkiem dobrze są opisane akurat te kable.
    Polecam, działa to całkiem fajnie! Efekt na załączonym zdjęciu.
    Załącznik 181474
    Witam przy oryginalnym lusterku jakie przewody jakie kolory jeśli to nie tajemnica byłbym wdzięczny

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR 159 SW TI 150 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Czy lusterko wewnętrzne fotochromatyczne z anglika będzie pasowało do AR 159 w wersji dla reszty Europy? Mam zwykłe lusterko i chciałbym wymienić je na ori fotochromatyczne i zastanawiam się czy nie będzie problemu z mocowaniem i podpięciem przewodów zasilania.

  6. #56
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    uzupełnienie tematu .... POTWIERDZAM PASUJE LUSTERKO Z Citroena C8 (z kulki zdejmuje się przez zdjęcie pierścienia zaciskającego plastiki wokół kulki)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	258d353845258b4e9b8936810b9a.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	50.9 KB
ID:	223291 kabelki jak poprzednio czarny i biały + szary od wstecznego

  7. #57
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar piootr
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 120KM 2008r
    Postów
    145

    Domyślnie

    Pytanko, czy lusterko fotochromatyczne będzie pasowało na uchwyt (tą gałkę gdzie mocowane jest zwykle) chciałbym zainstalować samo lusterko fotochromatyczne bez czujnika deszczu. Oczywiście wiem że trzeba poprowadzić instalacje do niego żeby miało zasilanie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  8. #58
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar babus11
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 JTDm 150KM
    Postów
    262

    Domyślnie

    Koledzy podpowiedzieć na czy jest zamontowane lusterko do szyby tz. jest to klej czy jakoś inaczej?

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał babus11 Zobacz post
    Koledzy podpowiedzieć na czy jest zamontowane lusterko do szyby tz. jest to klej czy jakoś inaczej?
    Lusterko jest tylko na zatrzasku, trzeba je ściągnąć w dół delikatnie poruszając na boki. Montowałem w tym tygodniu z C8, pasuję idelanie plus można wykorzystać jego część jako maskownicę kabli. Prąd jest na pinach 1 i 7 w kostce oświetlenia podsufitki. Ponieważ jeżdżę dużo tras wieczorami nie widziałem innego rozwiązana a różnica kosmiczna. Lusterko wyrwałem na allegro za 30 zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5967.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	95.0 KB
ID:	234616

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Również zainstalowałem lusterko od C8 na uchwyt od zwykłego lusterka w alfie. Jedyna zmiana, zasilanie wziąłem z wolnej kostki pod podsufitką(także biała jak do lampki tylko inny kształt). Prawdopodobnie instalacja pod większe wyposażenie i możliwe, że nawet pod ori lusterko fotochromatyczne. Plus taki, że zasilanie pojawia się po włożeniu kluczyka a znika po jego wyjęciu. Trzeci przewód czeka aż znajdę więcej czasu by znaleźć sygnał wstecznego. Ktoś go już gdzieś podłączył? Mógłbym pod kamerę cofania przy radio ale takie rozwiązanie do mnie nie przemawia. Wolałbym nie robić takiej kabelkologii tylko podpiąć się bezpośrednio do kompa.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Montaż lusterka fotochromatycznego - ktoś robił ?
    Utworzone przez kris990 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 08-12-2021, 19:36
  2. [159] Brak lusterka wewn. fotochromatycznego w 159 - czy można dołożyć
    Utworzone przez gregcom w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory