Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Alfa 147 dla mlodzienca?

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar minister
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    jeszcze z polski
    Auto
    już nie alfa
    Postów
    15

    Domyślnie

    2) uszkodzony lub brak czujnika temp.
    kierownica innej barwy niż poduszka powietrzna
    wyplakowany na amen
    jakby lewy róg tylnego zderzaka źle spasowany
    po kawałku fotela kierowcy śmiem wątpić czy to ma przebieg pokazywany przez licznik
    tyle dostrzegłem ja
    Ostatnio edytowane przez minister ; 11-03-2015 o 21:53 Powód: bo tak

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    minister ma rację

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 TI 1.9 JTDm 16V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Za 7k nie kupisz dobrej 147. Zawsze będzie jakiś mniejszy lub większy wydatek po zakupie (liczyłbym min. 1000zł). JTD jest dobrym silnikiem, ale w wyeksploatowanych egzemplarzach mogą wystąpić drogie w naprawach usterki. Np. wymiana koła dwumasowego ze sprzęgłem to ponad 2000zł, regeneracja turbosprężarki 1000zł, wtryski też kilkaset złotych. Jeśli chodzi o benzynowe silniki, to nie cieszą się one dobrą opinią. Egzemplarze z LPG do 7k będą totalnie wyeksploatowane.

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    z 7k. nie podchodził bym w ogóle do 147. będziesz musiał sporo w nią włożyć. może bardziej 156 lub jakieś punto ?

  5. #25
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Grajewo
    Auto
    [poszukiwany]
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czyli ogólnie rzecz ujmując muszę sobie odpuścić AR

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar menczydupa
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tam gdzie ptaszki zawracają :)
    Auto
    159
    Postów
    63

    Domyślnie

    Poszukaj astry II.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfTo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    147 1,6 105KM LPG ex, 156 SW 1,6 120KM LPG
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Corleone Zobacz post
    jersey, dlaczego diesel? Głównie ze względów ekonomicznych. Sam zbytnio nie lubię tego klekotu, ale w budżecie 7tys to jedynie dieselek lub coś już zagazowanego. Silnika TS się boję, ze względu na jego opinie
    A co Ty mógłbyś mi polecić za około 7tys?
    Silniczki TS są genialne, trzeba o nie dbać - tak jak napisał ktoś poprzednio, kupić niezajeżdzony, nie pałować na zimno, lać dobry olej (jest wątek olejowy na tym forum), wymieniać elementy eksploatacyjne na czas. W zamian masz bardzo wdzięczny silnik, dość fajnie brzmiacy, nabierający ochoty do zycia na wyższych obrotach, choć da się go używac na niższych. Akceptuje gaz i radzi sobie z tym nieźle, odbieram od gazownika samochód w poniedziałek, już jest po pierwszych testach, jeździ nieźle. Zanim zdecydowałem się na założenie nie taniej instalacji, przeczytałem niemalże wszystko co było napisane.
    Kolejna uwaga, nie popadajmy w skrajności: kupując "igłę" za 20 tys nie masz pewności, że coś ci nie wyskoczy niespodziewanego w sensie wydatków, kupując tańsze autko, ale zadbane, nie wyeksploatowane, gruntownie sprawdzone - masz w zapasie parę groszy na doprowadzenie do ładu i ogarnięcie.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Nooooo! 1.6 105 koni daje dużo frajdy z jazdy. Na gazie ma pewnie jeszcze więcej mocy. I te 140Nm! Ciężko zapanować pewnie nad takim autem...
    Uważasz, że sprzedający pozwoli ściągnąć miskę i odkręcić korby od wałów, żeby sprawdzić stan panewek?
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  9. #29
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Oj Omron, nie każdy chce od samochodu frajdy, czasami wystarczy dojechać z pkt. A do B. Tylko wtedy po co Alfa, ale to już inna sprawa?

    Czyli ogólnie rzecz ujmując muszę sobie odpuścić AR
    Raczej każde autko klasy 147. Jak ktoś sprzedaje za podobną kasę, to znaczy że koszt napraw przekracza wartość samochodu i trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Pewnie, są wyjątki, ale to wyjątki.

    Jeżeli koniecznie chcesz Alfę to albo ryzykuj ze 156 sprzed 2000 roku z TSem i bez podłogi, albo właśnie 146 z klimą. Biorąc pod uwagę to ile masz kasy i że nie masz na dołożenie to na serwis 156 raczej nie będzie Cię stać.

    Albo szukaj czegoś innego: Punto, Brava, Astrę II, starą Hondę Civic.

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Oj Omron, nie każdy chce od samochodu frajdy
    Pewnie, że nie każdy. Obstawiam, że zdecydowana większość chce aby auto baz awarii woziło z przysłowiowego punktu A do B.
    1.6 nie zapewnia ani zadowalających osiągów (osiągi są wręcz żenujące) ani niezawodności na najwyższym poziomie, anie niskich kosztów eksploatacji. Także silniczek do bani...
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory