Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Blue & Me - problem z uruchomieniem po dołożeniu modułu

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No ale mówię, wgraj jeszcze raz angielski a potem jeszcze raz polski.

    Jeśli chodzi o aktualizacje: wpisz w google "BLUE&ME UPDATE" i Ci wypluje instrukcję w języku polskim nawet
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfa 147
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    OKOLICE WAWY
    Auto
    ALFA 147 04r 1.6TS105KM DISTINCTIVE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Oki dzięki wielkie za info będę nie długo próbował mam nadziej ze pomoże i na pisze jakie przeniosło rezultaty

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    a jeśli ktoś jest zupełnie zielony w sprawach montowania kabelków, to jest jakaś firma albo osoba prywatna montująca ten moduł za przyzwoitą cenę?

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztaniak Zobacz post
    a jeśli ktoś jest zupełnie zielony w sprawach montowania kabelków, to jest jakaś firma albo osoba prywatna montująca ten moduł za przyzwoitą cenę?
    Sama instalacja naprawdę nie jest skomplikowana i jakby co służę podpowiedzią. Wszystkie potrzebne kabelki już prawie są w aucie. Wpinasz się ze wszystkim do kostki za radiem. Jedyne kabelki jakie dokładasz to kabel do mikrofonu i kabel usb - może być oryginalny od komputera (ale uwaga nie każdy B&M obsługuje media playera)

    Większym problemem jest zakupienie właściwego modułu B&M, który na 100% będzie sprawny a po drugie w pełni kompatybilny z body i z radiem. Ja pomimo, że numery modułu były zgodne z moim VIN to okazało się, że body ma inny numer i pomimo w 100% poprawnego podłączenia moduł nie działał w pełni.

    Jeśli naprawdę boisz się zrobić to samemu to może masz kogoś kto z drobną podpowiedzią z forum pomógłby Ci to podłączyć. (ja jestem z Torunia więc do Ciebie daleko )

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Jonkowo
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hello.
    Czy w tzw. międzyczasie udało się rozwiązać problemy przy dokładaniu Blue&Me.

    Od kliku tygodni z przerwami męczę się z tym "narzędziem diabła" jak to ktoś napisał wcześniej.
    Ale od początku.
    Guziczki na kierownicy są (audio , tel, mute). Radiem można sterować. Tak więc kwestia integracji kierownicy z radiem po CAN jest ok.
    Montaż modułu 50512729
    Sugerując się wątkiem o dokładaniu Blue&Me zakończonym sukcesem, że każdą centralkę Blue&Me można dodać zakupiłem moduł 50512729 (z wtyczką), który niby miał być kompatybilny z podstawową według ePer centralką (50505921) i moim VIN-em.
    Kabelki polutowane, AlfaOBD (full version), MES 3.coś wyszukuje centralkę Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV) bez problemu.
    Osiowanie PROXI daje wynik: Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV): Dodano / EOL Nieudane
    To robiłem w grudniu 2019 i jeszcze wtedy nie ruszałem ustawień:
    Steering Wheel Buttons, Display type, Audio output, Auxilary audio input, Information displayed.
    Generalnie nie udało się podpiąć.

    Montaż modułu 50505921
    Kabelki polutowane wcześniej, AlfaOBD (full version), MES 3.coś wyszukuje centralkę Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV) bez problemu.
    Osiowanie PROXI daje wynik: Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV): Dodano / EOL Nieudane
    Zmienione:
    Steering Wheel Buttons - D/159
    Display type, - Matrix /4 lines
    Audio output Sterep audio/can tel.mute
    Auxilary audio input - type 3/159
    Information displayed Type1/Blue&Me
    Efekt: Osiowanie PROXI daje wynik: Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV): Dodano / EOL Nieudane
    Podłączyłem poprzednią centralkę 50512729 z ustawieniami j.w. i dalej "EOL Nieudane"

    Radio mam oryginalne zgodne z VIN z ePer (156073093). ePer podaje, że radio było stosowane we wszystkich wersjach 159 (V2 + E564, V4, V6, V30, AJ).

    No i taaakkka sytuacja

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD
    Postów
    30

    Domyślnie

    Udało się chyba przypadkiem nielicznym na tym forum.
    Mi się nie udało. Tzn blue&me doprowadziłem do stanu w którym na wyświetlaczu między zegarami wyświetlała się nazwa operatora i siła sygnału. Można było wybierać też numery z książki. Niestety moduł gadał po włosku potem przestał wogole gadać. Można było wykonywać połączenia ale radio nie przelaczalo w żaden sposób dźwięku na głośniki.

    Olałem ten wynalazek i zamontowalem multistacje że wschodu - działa do dziś i nie psuje tyłu nerwów co walka z tym wynalazkiem

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Jonkowo
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    13

    Domyślnie

    No właśnie ... podczas prób programowania (osiowanie z różnymi ustawieniami konfiguracji) nie mogłem zauważyć żadnych prawidłowości.
    Też sobie dam spokój bo to nie na moje nerwy
    Zależało mi tylko na możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych dlatego też kupiłem moduł bluetooth JDY-64 + wzmacniacz mikrofonowy i działa ... ale sterowanie tylko z telefonu. Ale za to muzyka ze Spotify i funkcje "OK Google" działają super.

Podobne wątki

  1. [145] Problem z uruchomieniem silnika
    Utworzone przez pucix w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 10:28
  2. [159] nawigacja problem z uruchomieniem
    Utworzone przez dlugi.1888 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 16:00
  3. Problem z uruchomieniem JTD
    Utworzone przez Slom w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 23:02
  4. Problem z uruchomieniem JTD
    Utworzone przez Slom w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:39
  5. Problem z uruchomieniem
    Utworzone przez Bartosz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory