Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: problem z rozruchem, błędy abs

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    156 SW FL 1,9 JTD 115KM
    Postów
    176

    Domyślnie problem z rozruchem, błędy abs

    156FL 8v. Wczoraj wieczorem przeszła samą siebie, otóż najpierw nie chciała odpalić, tzn nawet nie próbowała zakręcić rozrusznikiem. Próba pobujania nią na biegu nic nie dała. Przy próbie odpalenia kontrolki delikatnie przygasały, dużo mniej niż normalnie przy rozruchu. Zdaję sobie sprawę, że akumulator młodość ma za sobą (choć 2,5r magneti), ale objaw przy padniętym akumulatorze jest zupełnie inny, tzn wszystko praktycznie zgaśnie. A tutaj tego nie było. Dodatkowo już wcześniej (też dzisiejszego wieczoru) na jałowym nie schodziła poniżej 1k rpm, trzymała się trochę powyżej. Skończyło się na odpaleniu na pych. Później musiałem ją wyłączyć i po godzinie postoju odpaliła na dotyk (a wcześniej też z godzinę stała!). ALE zbyt różowo by było, w czasie powrotu zaczęła wywalać błędy ABS/ASR/VDC, tzn pojawiały się na moment i znikały, pojawiały się na kilka minut i znikały... losowo. Dodatkowo nawet, jeśli zgasły kontrolki na zegarach i komunikat na kapliczce, to świecił się przycisk ASR przy biegach. Nadal było by różowo, bo do sprawdzenia były by wtyczki przy kołach i centralce ABS. Problem w tym, że czasami, aczkolwiek nie zawsze, restartowało się również radio przy okazji błędów. Dodam, że radio niefabryczne, na dodatek w 156 radio nie jest spięte canem. Szczęśliwie udało się dojechać do domu, ale jak już zaparkowałem i stałem w miejscu, to ten znów wywalił błędy o.O

    tak że proszę o podpowiedzi gdzie czego szukać, jakieś nakierowanie... jutro postaram się podejść do tematu z komputerem.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175 KM 2004
    Postów
    108

    Domyślnie

    Być może problem leży jednak po stronie akumulatora lub alternatora. Jeżeli ładowanie jest słabe, to komputer zwiększa obroty biegu jałowego. Przy niskim napięciu elektronika może wariować. Np. licznik przestanie pokazywać prędkość jazdy. Tak więc sprawdź najpierw miernikiem, czy ładowanie jest dobre.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Anakin
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Tarnowska Wola
    Auto
    Alfa 156 SW GQ 1.9 16V '05
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze posprawdzał główne przewody masa zwłaszcza na klemach.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [156] 1.9 JTD problem z rozruchem. Sterowanie rozruchem?
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 08:34
  2. Problem z rozruchem
    Utworzone przez Piotr88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:30
  3. [159] Problem z rozruchem
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 17:06
  4. [146] Problem z rozruchem 146 1.6TS
    Utworzone przez stefan55 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 22:18
  5. [155] problem z rozruchem
    Utworzone przez kln w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 23:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory