Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2751
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    08 09 09 0 0i909
    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    O0oj

    Wysłane przez Btechfan
    Wysłane przez Btechfan

  2. #2752
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    08 09 09 0 0i909

    Wysłane przez Btechfan
    0

    Wysłane przez Btechfan

  3. #2753
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co to znaczy sprawdzone, zmierzyłeś że mają 3V ok bez obciążenia czy dałeś nowe świeżynki?

    druga sprawa gdzie kluczyk jest - np w kieszeni z komórką, kartami zbliżeniowymi czy kluczami moze słabo działać - dlatego ja noszę sobie w lewej kieszeni i co najwyżej jakiś banknot mam do niej wrzucony, żadnych metalowych rzeczy. aha, bateria padła po ok 2.5 roku używania.
    97

    Wysłane przez Btechfan

  4. #2754
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Proszę o radę szanownych kolegów jakie klocki w stosunku do klocków Mopar pierwszy montaż są godne uwagi /zakupu. Tarcze mam standard, Stelvio 280km.
    Na pierwszy montaż idą klocki marki Jurid (https://warsztatowiec.info/alfa-rome...-klocki-jurid/). Linkuję ich katalog online: https://www.jurid.pl/catalogue.html

    Zanim dowiedziałem się, że to Jurid kupiłem klocki Brembo (tak się może wydawać, że zaciski są Brembo to i klocki także), z którymi wszystko było nie tak jak trzeba. Dostały nawet drugą szansę. Były ponownie demontowane, czyszczone, smarowane, bezskutecznie. Szmelc pod każdym względem.

    Na miejsce Brembo kupiłem EBC YellowStuff, z których jestem bardzo zadowolony. Tutaj dobierzesz właściwe:
    https://ebcbrakesdirect.com/

    Tarcze Zimmermann miałem w innym samochodzie. Mam o nich podobne zdanie co o klockach Brembo. Rozważ EBC USR Series Fine Slotted Discs.

  5. #2755
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie pisz kategorycznie co idzie na pierwszy montaż bo tu jest loteria- u mnie w stelvio i giulii siedzą z przodu Brembo z tyłu ATE- i cała teoria w pizzz... jako ciekawostka- w ASO jako oryginał masz klocki galfer-a.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Proszę o radę szanownych kolegów jakie klocki w stosunku do klocków Mopar pierwszy montaż są godne uwagi /zakupu. Tarcze mam standard, Stelvio 280km. Klocki padły po 26k km, słabo zważywszy że jeżdżę normalnie i a odczucia przy hamowaniu są "gumowe". Tarcze są jeszcze ok, wytrzymają myślę do 60k km. Ponadto w przyszłości myślę o innych tarczach+klockach, bo jak pisałem na fabrycznych hamowanie jest lekko gumowe, jakby przez mgłę. Co polecicie w tym temacie? Czy ktoś próbował założyć na przód cały zestaw tarcze + klocki + zaciski z QV? Czytałem na forum że nawiercane Zimmermann też są nieszczególnie, bo huczą i się wyginają. Dajcie znać proszę. Pzdr Rafał

    Wysłane przez Btechfan
    ja 2 tyg temu załozyłem oe- produkuje je Galfer

  6. #2756
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    co do klocków EBC to montowałem takie w s-maxie. Bez zarzutu. Przy ostrej jeździe spisywały się ok.

  7. #2757
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek
    nie pisz kategorycznie co idzie na pierwszy montaż bo tu jest loteria- u mnie w stelvio i giulii siedzą z przodu Brembo z tyłu ATE- i cała teoria w pizzz...
    Wydaje Ci się, że siedzą Brembo, bo zobaczyłeś na elastycznej warstwie tłumiącej biały napis Brembo. Dotyczy dostawcy technologii zacisku (brake system). Nie zwróciłeś uwagi, że na płytce nośnej znajduje się grawer JURID 310 GG (oznaczenie materiału ciernego).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klocki Jurid OE AR.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	57.3 KB
ID:	279411


    Jak pisałem wyżej, kupiłem kiedyś klocki Brembo, bo zostałem wprowadzony w błąd (takim tokiem rozumowania jak Twój). Wymieniałem je sam i nie mają nic wspólnego z tym co idzie na pierwszy montaż.

    Można też kupować Ferodo szukając poza ASO. Jurid i Ferodo należą do tego samego koncernu Federal Mogul. Na płytkach nośnych Ferodo także znajduje się grawer JURID 310 GG. https://www.ferodo.pl/catalogue/7490...ry_id=1%7C%7C1
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 30-06-2021 o 09:26

  8. #2758
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cześć, mam problem ze Stelvio 202 rok. Ostatnio zauważyłem na przednim zderzaku odchodzący klar w dwóch miejscach. Kolor czerwony. W serwisie powiedziano mi, że nie kwalifikuje się to pod gwarancje ponieważ jest to spowodowane użytkowaniem i myciem na myjni...Czy ktoś z Was miał podobne przypadki? Jak to załatwić?

  9. #2759
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Po wymianie wyświetlacza na 8,8" (przedlift) zauważyłem, że z lewej strony widać biały pasek jakby podświetlenie a z prawej totalna czerń. Widoczne jest to tylko z fotela pasażera. Czy moglibyście sprawdzić czy u Was jest podobnie ? Czy u Was jest idealna czerń z lewej i prawej krawędzi wyświetlacza ?

  10. #2760
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goral Zobacz post
    Cześć, mam problem ze Stelvio 202 rok. Ostatnio zauważyłem na przednim zderzaku odchodzący klar w dwóch miejscach. Kolor czerwony. W serwisie powiedziano mi, że nie kwalifikuje się to pod gwarancje ponieważ jest to spowodowane użytkowaniem i myciem na myjni...Czy ktoś z Was miał podobne przypadki? Jak to załatwić?

    Niech pokażą, gdzie jest napisane, że nie można myć w myjni. Gdyby powiedział ktoś, że z powodu odprysku od kamienia, który się rozrósł, to brzmiałoby to logiczniej.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory