Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 100

Temat: Dystanse do Giulii

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Nie wiem, czytam to samo i wygląda przecież, że nie ma problemu.
    https://www.forum.alfaholicy.org/zal...lii-fele19.jpg

    Ktoś to sprzedaje przecież do felg oem:
    https://shop.alfisti.net/Tuning-Styl...ts::10100.html
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 25-03-2024 o 13:17

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wg rysunku który wkleiłeś masz 2.2mm centrowania - uważasz że to wystarcza? Ja bym się nie odważył jeździć na takim. wiele razy spotkałem się że minimum 5mm, tym bardziej że to wychodzi dalej od piasty przy końcówce centrowania i wiadomo że jest tam słabsze, a i przecież w miękkiej alu feldze masz mało, czyli łatwiej to zniekształcić.uszkodzić.
    poza tym, może pomiary były raczej takie sobie - wg mnie 7mm felgę trzeba liczyć tak może z małym zaokrągleniem w górę (a nie te 5.7mm). do tego ścięcie na centrowaniu z piasty, szczególnie po czasie jako troche przyrdzewiałe i nie do końca równe, ok 3mm powiedzmy dla bezpieczeństwa znów zaokrąglając w górę. wolę zaokrąglić w stronę bezpieczną i do tego liczyć, niż na siłę naginać pod pomysł a potem jeździć z duszą na ramieniu ryzykując swoje i innych życie.

    To że sprzedają coś na alfisti, IMHO niebezpieczne te 5mm dystanse. Już bym wolał od nich dystans 10mm dla OEM ze specjalnym scięciem i jednak centrowaniem przedłużonym - jeździli tu ludzie na takich, chyba nawet na felgach z Q 8.5" (czyli po ponad 6mm bardziej wystające) przód i ET chyba też tam jest 33

    rób co chcesz, ja Ci radzę martwiąc się o Ciebie - unikaj dystansów 5mm bo guzik centrowania Ci zostanie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-03-2024 o 15:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Nie wiem czy ta tajemna wiedza komuś się przyda, ale nie znalazłem w całym internecie odpowiedzi na pytanie dlaczego są felgi z et 34 i et 44.5. Epsonix zauwazył kiedys tam, że et 44.5 było oferowane do podstaowywch wersji i to prawda, a wynika to z tego, że RWD i Q4 różni się rozstawem kół na tyle o 21 mm, 21/2 = 10.5 mm, o tyle różni się ET felg. Q4 ma bardziej schowane tylne koła o 1,05 cm.
    Na potwierdzenie tej tezy znalazłem jakiś starszy cennik gdzie rozpisane były felgi z oponami. Do wersji rwd nie dało sie zamówić 19-tek z poszerzonym tyłem, stąd może wynikać brak felg 19 i et 44.5 albo przynajmniej są bardzo rzadko spotykane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2024-04-03 at 12.37.57.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	289322
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 03-04-2024 o 12:25

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    zgłupieć idzie, chyba włoski bałagan, zmiany planów, zmiany oferty. ja w 2018r zamawiałem swoje auto (Veloce Q4) do produkcji, wziąłem felgi 19" srebrne koniczyny które akurat występowały tylko w wariancie z poszerzanym tyłem (w przeciwieństwie do ciemnej wersji tej fegli, a co lepsze nie miały kodu opcji bodajże nr 141 która oznacza poszerzenie jeśli felgę oferują w wariencie 4 x 8"), i moje tylne są 19"x9" ET34 (przód 19x8 ET33)
    Raczej we wszystkich autach i to nieważne czy RWD czy Q4 i który rocznik (a tych giulii było u mnie ze 100szt), jeśli był szeroki tył, to był fajnie zlicowany z nadkolem - przynajmniej nigdy nie zaobserwowałem żeby była gdzieś szeroka fegla a ET duże (44.5). natomiast 44.5 widziałem w ofertach na allegro w kilku 18" zarówno tych turbinach jak i którymś innym wzorze (już nie pamiętam). pamietajcie jednak że allegro tez jest pełne części prototypowych - do dziś mają liczniki z 2015 z naklejoną kartką, innymi tarczami i nr firmwaru który jest o setki niższy niż najstarszy z aut produkcyjnych.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Do Q4 poprawne jest 33 i 34. W sumie 19-tek chyba u nas nie było z innym ET. I z danych z tabelki to powinno robić bardzo pozytywny efekt w awd. Ciekawe, że wszystko wskazuje na to, że poprawne (fabryczne) et do rwd to 44.5.

    W RWD et 34 i 9.0 to już tak jest na styk. Mierzyłem u siebie przy 8 calach i felga trochę się chowa, ale głównie dlatego, że jest spory negatyw ustawiony, dół koła minimalnie (1-2mm) wystaje poza błotnik (sprawdzone poziomicą ). Przy et 44.5 i oponie 255 wyjdzie to na zewnatrz jeszcze 3,5 mm, wygląda, że te dane z tabelki mają pokrycie. Patrzyłem też na zdjęciach i ten 1 cm przy 8 calach da się nawet zauważyć na fotkach w AWD vs RWD. Zamówię chyba 44.5 bo to w dobrych pieniadzach można znaleźć i zobaczę co z tego wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 03-04-2024 o 13:54

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Mowie Ci, ze jak zamawiales q4 przynajmniej od 2018 z szerokim tylem to dostawalo sie et34. Z tesztaxwczesniej tez. Ja obstawiam et44.5 albo jakies wczesne wypusty apbo przedprodukcujne testowe auta i tylko dokumentacja niezmieniona. Po co poprawiasz cos co jest dobre, w oficjalnych autach uzywane i wygląda jak powinno? Kupisz 44.5 z jakis potestowek niewiafomo po jakiś cu testach i czy w ogole dopuszczene do sprzedazy? To uwazasz za wlasciwe podejscie? Rob co chcesz, nie kumam tego
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Nie wiem czy to do mnie, albo się nie rozumiemy. Q4 jest węższe z tyłu o 21 mm, dlatego ma ET 34, RWD jest szersze dlatego ma ET 44.5

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    To do Ciebie. Q4 myślę że było węższe na rysunkach bo coś kombinowali na początku inaczej i tyle. Przecież jak może być węższe jak dyfer jest na 100% ten sam (np u mnie jest LSD przełożony z RWD do mojego Q4), półosie o ile pamiętam te same byle do AT8 2.2 i 2.0, tarcze takie same, piasty zapewne też (nie chce mi się sprawdzać w ePer bo temat mnie ni ziębi ni grzeje).

    IMHO ET 44.5 raczej nigdy nie było w seryjnych autach, natomiast pojawiały się na olx/allegro, tak jak i pojawiają się do dziś części z prototypów z 2015r. Nawet na forum byli ludzie którzy pociągnęli kilka kompletów felg z włoskiego odpowiednika naszego Bosmalu z BB (który też robił testy Giulii, do dziś co chwilę czymś jeżdżą) - tu akurat zestawy były szerokości 8.5" wszystkie koła. Tak wiec różne cuda znajdziesz na rynku używek czy u ludzi w autach, ale imho nie ma czegoś takiego jak sugerujesz i nie kojarzę żeby mixed fitment w ePerze był rozróżniany dla aut RWD i Q4. sprawdzać i udowadniać nie będę CI bo szkoda mi czasu, z resztą chwilowo straciłem grzecznościowy dostęp do ePera - muszę poprosić dopiero o hasło bo zostało zmienione.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    No jednak może, niby to tylko 1 cm ale przecież nawet widać na zdjęciach (próbowałem znaleźć tę samą perspektywe, ale nie chcę całego dnia szukać wiec jest podobna).
    Q4 (2017): https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1...image;s=1920x0
    RWD: https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1...image;s=1920x0

    Widać jak stoi koło i że w q4 jednak siedzi głębiej.
    Porównaj to, ze swoim 15 mm dystansem, tu jest felga 8 cali i nie ma żadnego dystansu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2024-04-04 at 10.54.56.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	41.2 KB
ID:	289329
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2024-04-03 at 17.01.35.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	21.9 KB
ID:	289330

    a tu jeszcze znalezione na giuliaforums i podpisane że siedzi 17mm dystansu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2024-04-04 at 11.06.43.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	34.1 KB
ID:	289333
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 04-04-2024 o 10:08

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jest różnica bo Veloce standardowo dawali bez mixed fitmentu czyli z tyłu z felgą 8" ET33, stąd miałeś 11,7mm głębiej powierzchnię felgi. Mixed fitment w Veloce był opcją za dopłatą 1000zł, tylko przy srebrnej koniczynie 19" jaką ja mam był (przynajmniej jak ja zamawiałem) od razu (tej koniczyny srebrnej nie oferowali w wariancie 4x8" tylko mixed, w przeciwieństwie do ciemnej koniczyny która w standardzie szła 4x8")

    - - - Updated - - -

    wzór który pokazałeś w ePerze 18 sport, tylko 2 numery części w eperze 8" i 9" dla opcjij mix fitment (opcja kod 142, wcześniej się pomyliłem napisałem 141)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sport18.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	47.5 KB
ID:	289334
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  2. Ile Giulii jest na forum?
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 23:41
  3. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  4. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  5. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory