Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #91
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareckiw Zobacz post
    Nie mogłem znieść widoku mojego 70mai mini na szybie w Giulii (w poprzednim aucie jakos sie chowalo za lusterko ale tutaj nie bylo jak) i uznalem ze kupie wbudowane kamerki z Ali z tego linku: https://www.aliexpress.com/item/1005...21ef1c24hEYlNW wersja 4K two cam

    Tak wygląda ten plastik od środka w porównaniu z oryginałem:
    Załącznik 285490 Załącznik 285490
    Na czerwono zaznaczyłem różnice. Okazuje się, że większość aukcji na Ali sprzedaje wersje pod jakiś dodatkowy czujnik. W moim przypadku auta z pl nie ma tego czujnika stricte na plastiku lusterka, ale moze w usa jest W kazdym razie nie ma się czym przejmować, bo zupełnie nie przeszkadza to w montażu - nawet mimo tego, że u mnie jakiś czujnik jest jest przyklejony do szyby.
    Załącznik 285491 W razie gdyby to kolidowało, to planowałem po prostu w plastiku od myfrienda wyłamać te plastikowe nóżki - ale okazalo sie ze nic takiego nie jest potrzebne. Mozecie smialo brac takie wersje z Ali. Ja zaryzykowalem bo byla po prostu najtansza. Po zamontowaniu plastik z kamerką jest może o 0,5cm-1 nizszy niz oryginal, ale to widac tylko zestawiajac je obok siebie. Ogólnie mozna zapomniec ze sie ma kamerke i o to w tym wszystkim chodzi

    Montaż banalny, jak to na wszystkich filmikach pokazują. Najwiecej czasu zajelo mi sensowne poprowadzenie kabla do bezpiecznikow w nogach pasazera. Poszedlem przy szybie przedniej az do samego dolu i pozniej wzdluz deski/slupka do uszczelki drzwi. Nie chcialem prowadzic kabla od razu do uszczelki przez sufit, bo uznalem ze moze to blokowac airbag. Kabel jest niestety dosyc gruby i wzdluz deski/slupka ledwo udalo sie wcisnac, ale nic nie widac koniec koncow.
    Podlaczenie do bezpiecznikow wyglada tak:
    Załącznik 285492
    ground czarny do minusa pod skrzyneczka bezpiecznikow.

    Instalacja kamerki tylnej na tasme dwustronna a podlaczenie do przedniej kamerki, więc kabel poprowadzilem od lusterka wstecznego po szybie obok kierowcy az do deski i potem uszczelka drzwi kierowcy, pod plastikami w progu i nastepnie do gory w uszczelce drzwi pasazera za kierowca. Kabel również zupełnie niewidoczny poza jednym miejscem gdzie jest za ciasno (pomiedzy deska rozdz a slupkiem A) i bede musial chyba sciagnac tam obudowe slupka)
    Załącznik 285493
    Kamarka zupelnie niewidocza z zewnatrz. Wewnatrz tylko lekko przy zerkaniu w lusterko ale jest to bardzo maly obiekt i w ogole to nie przeszkadza.

    Dodam tylko, ze udalo mi sie poprosić my frienda z Ali przed zakupem o dorzucenie dodatkowo kabla do podłączenia do ACC, wiec otrzymalem zarowno kabelek do podlaczenia do lampki do czytania (brak trybu monitoringu 24h) jak i aku na stałe (w razie gdyby kamerka mi zżerała aku to podlaczylbym po prostu do kabli z lampki)
    Jakosc nagrań jest minimalnie gorsza od 70 mai mini ktora mialem wczesniej, ale on ogolnie byla kocurem. Mogę wrzucic nagrania przód i tył jak ktoś chce.
    Apka z zestawu działa spoko, sa tam podstawowe ustawienia. Tryb monitoringu 24h działa spoko, jak potrząsnałem zamkniętym autem to kamerka zaczela nagrywac. 1 minuta nagrania 100mb wiec polecam jakas duza karte pamieci do tego. Dodatkowo nie da sie zmniejszyc rozdzielczosci np na 2 czy 1k... dziwne. Laczenie z kamerka przez wifi dziala bardzo szybko, pobranie filmu 1min trwa kilka sek
    Kamerke front 4k i tył 1k bez karty pam wyrwałem za 750plnów. (900 w promocji na 11 listopada i minus 150 kuponami z neta) Wysyłka z Chin szybka (ok 10 dni). Oczywiscie myfriend sie pomylil i wyslal bez tylnej kamerki ale wystarczyla jedna wiadomosc i doslal tylna kamerke za 1 dolara wiec mu wybaczam
    Witaj
    Wysłałem ci zapytanie na priv
    Daj odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Przymierzam się do montażu kamerki. W serwisie podłączenie wycenili na ok 700 zł, bo to dwie roboczo godziny. No trochę dużo

  3. #93
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Przymierzam się do montażu kamerki. W serwisie podłączenie wycenili na ok 700 zł, bo to dwie roboczo godziny. No trochę dużo
    Kto w serwisie montuje takie rzeczy . to chyba razem z kamera , kawa i umciem auta.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Kto w serwisie montuje takie rzeczy . to chyba razem z kamera , kawa i umciem auta.
    Ja montowałem w ASO w GAM Długołęka do Giulietty za 380 pln przednia + tylna z podłączeniem ACC w skrzynce bezpiecznikowej i (na tym mi zależało) wpisem do książki przeglądów. Na wszelki wypadek ;-).
    Ale to było 2 lata temu. Może ceny się zmieniły?

  5. #95
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    A ja sobie zamontowałem za darmo takie coś, co kosztowało 200 zł i mam gdzieś, że widać, że brzydko, że coś tam sroś tam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	125652.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	67.8 KB
ID:	288089

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory