Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2521
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Z góry zakładasz, że cena (w reklamie) czyni cuda. Ja uważam, że to tylko zniechęca potencjalnych klientów, gdy ładnie wyglądający "golas" będzie wymagał dopłaty 20/30/40 tys. żeby wyjechać nim z salonu bez poczucia wstydu, nawet jak zaoferują ci rabat w salonie.

    Taka marka, jak Alfa Romeo w ogóle nie powinna oferować "golasów". Nawet najtańsza wersja powinna dzisiaj zawierać wszystkie niezbędne opcje w standardzie. Te opcje i tak są fabrycznie zamontowane w aucie, tylko niedostępne w tańszych wersjach. W dodatkowo płatnych opcjach to można umieścić szyberdach i hak do holowania przyczepy dla wymagających klientów.
    brednie - wystarczy porównać sprzedaż puga 4008/ citroena crossera -- ze sprzedażą outlandera - ten sam samochód dwa różne pomysły na sprzedaż - francuzi oferowali wyłącznie wersje 4x4 z topowym dieselem 2,2 i sprzedawało się nijako, a japończycy golasy 2.0 benzyna z napędem na przód. w przypływie dobrej woli czasem trafił się rodzynek z dieselem i napędem na cztery łapy ( kiedyś czytałem, że 70-80% sprzedaży outlanderów czy kaszkajów to wersje z napędem na przód). Pod koniec kariery można było kupić w salonie Cytrynę z pełnym wypasem o około 10 tysi drożej niż totalnie gołe Mitsu... do tego stopnia zjechali. Poza tym utrzymując w ofercie "gołe" wersje - dajesz sobie szanse wejścia w strefę swoich klientów ludzi którzy nigdy wcześniej nie zakładali takiej marki- np. BMW przed wprowadzeniem nowego modelu 5 puszczał kiedyś serię gołych 5 w starej budzie, których cenę przyrównywał do dobrze wyposażonego superba... Ja kupiłem gołą alfę bo była w cenie średnio wyposażonego citroena - z tym, że goła alfa ma wyposażenie wypasionej skodziny, lub średniej półki w cytrynie - więc wbrew pozorom to wszystko jest jakoś pomyślane.

  2. #2522
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Otóż to - golas golasowi nie równy.
    Niemniej wersja w stylu Giulia Business była wg mnie strzałem w 10
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2523
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Otóż to - golas golasowi nie równy.
    Niemniej wersja w stylu Giulia Business była wg mnie strzałem w 10
    Giulia Bussines to nie był golas! To był "fabryczny golas" ale doposażony przez polskiego importera o wyposażenie, bez którego wstyd było wyjechać Alfą Romeo z salonu w tamtych latach, jednak oznaki golasa nadal były widoczne na szmacianych fotelach. Na wersje Bussines nie dostawałeś już w salonie żadnego rabatu (może poza symbolicznym), bo rabem dla tej wersji było już dodatkowe wyposażenie zawarte w cenie.

    A teraz wróć do wątków z 2017 roku i przypomnij sobie jak kombinowali nabywcy wersji Bussines, żeby wymienić/uzupełnić wyposażenie nowego auta kupionego przed chwilą w polskim salonie. Dla mnie takie potrzeby nowych klientów to niepotrzebny wstyd dla marki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    Poza tym utrzymując w ofercie "gołe" wersje - dajesz sobie szanse wejścia w strefę swoich klientów ludzi którzy nigdy wcześniej nie zakładali takiej marki
    Ale ja nie oczekuję od marki Alfa Romeo, że będzie oferować swoje produkty do klientów, których potem nie będzie stać nawet na podstawowy serwis w ASO, bo wszystko co mogli wyłożyli na zakup nowego auta i na serwis już nie wystarcza. Jak mnie nie stać na Quadrifoglio, to kupuję Veloce, na które mnie stać, a nie marudzę, że Alfa Romeo powinna wypuścić golasa Quadrifoglio w cenie Veloce, to może bym kupił Taki klient będzie tylko utyskiwał na markę, a nie powie/napisze, że kupił auto, na które nie było go stać. Lubisz takich ludzi, bo ja nie.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #2524
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Krzysztofie, może od razu wprowadzić egzaminy dla przyszłych posiadaczy Alfy czy jest godny, odpowiednio majętny? Alfa to produkt jak każdy inny. Pojęcie "golas" jest ciężkie do porównania (zwłaszcza w czasie, kiedy UE wymaga w standardzie coraz większej liczby asystentów), jednak jest wielu klientów, którzy porównują ceny wersji bazowej, i na podstawie tego kupują. Sam znam kilku takich a jeżdżą np. podstawowym Tucsonem z automatem, czy innym Qashqai-em. Wielu porównuje ceny bazowe w konfiguratorach i od razu rezygnuje z Alfy, wychodząc z założenia, że to auto nie na ich możliwości, co może być przekonaniem błędnym. Wielu też nie lubi/nie chce bawić się w długie negocjacje i przerzucanie ofert różnych salonów, żeby wywalczyć 18,45% albo 18,51% rabatu. Jeśli zaś spojrzeć na inne marki premium, to tam z powodzeniem funkcjonują "golasy". Zerknij, co ci oferuje np. goły porsche macan. Ostatnio nie patrzyłem, ale rok temu jak kupowałem Formentora, to bardzo niedużo dokładając zamiast dobrze wyposażonego VZ mogłem kupić Macana. Tyle, że ten macan był naprawdę biedny jeśli chodzi o funkcje (nawet zestawu naprawczego do opon nie ma w podstawie). I wielu tak robi. i Porsche czy inne Audi robi wyniki.
    ps. pominę już całą grupę klientek, dla których jedynym kryterium zakupowym poza ceną jest kolor, a jakieś tam kwestie wyposażenia są zupełnie nieistotne .
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 28-02-2024 o 09:37

  5. #2525
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A teraz wróć do wątków z 2017 roku i przypomnij sobie jak kombinowali nabywcy wersji Bussines, żeby wymienić/uzupełnić wyposażenie nowego auta kupionego przed chwilą w polskim salonie. Dla mnie takie potrzeby nowych klientów to niepotrzebny wstyd dla marki
    Wstyd dla marki? O czym ty w ogóle piszesz?

    Dla mnie osobiście wstyd to jest przychodzenie do dealera i proszenie się o rabat. Jak widać każdy ma swoją definicję wstydu
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2526
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dla mnie osobiście wstyd to jest przychodzenie do dealera i proszenie się o rabat.
    Really? Zawsze myślałem, że wstyd to kraść, a nie zwyczajnie negocjować. Szczególnie teraz, kiedy ceny minęły się z rozumem.

  7. #2527
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wstyd dla marki? O czym ty w ogóle piszesz?

    Dla mnie osobiście wstyd to jest przychodzenie do dealera i proszenie się o rabat. Jak widać każdy ma swoją definicję wstydu
    Zapytanie o rabat to żaden wstyd, ale przerzucanie 20 razy ofert między salonami A i B, żeby uzyskać dodatkowe '0,15%' to lekka przesada.

  8. #2528
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Really? Zawsze myślałem, że wstyd to kraść, a nie zwyczajnie negocjować. Szczególnie teraz, kiedy ceny minęły się z rozumem.
    Kraść to chyba coś więcej niż wstyd?

    Negocjacje są OK, ale to powinien być ostatni etap zakupu. Natomiast jak widzę / słyszę ludzi przychodzących do salonu i zaczynających od "ile rabatu można dostać?" to jednak trochę wstyd. Z drugiej strony jeżeli polityka sprzedaży jest tak postawiona na głowie, że rabat 15% na auto to norma (IMO bez sensu) to nie ma się co dziwić.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #2529
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    biedny jeśli chodzi o funkcje (nawet zestawu naprawczego do opon nie ma w podstawie). .
    Zgoda w temacie ale tutaj akurat zapytam: po co komu zestaw naprawczy? przecież to jest kompletnie bezużyteczne. Poza tym, każdy kto kupuje auto tej klasy ma w ubezpieczeniu również naprawę czy wymianę opon, kół. Kto się bawi w zmianę koła albo w "zestaw naprawczy"? Dzwonisz po assistance.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Kraść to chyba coś więcej niż wstyd?

    Jak widzę / słyszę ludzi przychodzących do salonu i zaczynających od "ile rabatu można dostać?" to jednak trochę wstyd. .
    Auta są obłąkanie drogie. Każdy obraca złotówkę w ręku. Jakiż to wstyd pytać o rabat? To normalna usługa, kupna-sprzedaży. Tu kwestia wstydu czy jego braku nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

  10. #2530
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zgoda w temacie ale tutaj akurat zapytam: po co komu zestaw naprawczy? przecież to jest kompletnie bezużyteczne. Poza tym, każdy kto kupuje auto tej klasy ma w ubezpieczeniu również naprawę czy wymianę opon, kół. Kto się bawi w zmianę koła albo w "zestaw naprawczy"? Dzwonisz po assistance.
    Który na autostradzie dojedzie po godzinie albo dwóch, a zanim ogarnie koło miną łącznie 3. A nie zawsze masz czas czekać, gdzie mając zapas lub nawet zestaw naprawczy, po 15-20 min jedziesz dalej.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory