Strona 260 z 262 PierwszyPierwszy ... 160210250251252253254255256257258259260261262 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,591 do 2,600 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2591
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Panowie, ale naprawdę toczymy dyskusję na podstawie 1 (słownie: jednej) osoby???
    Toż to śmiech na sali

    Ja zrezygnowałem z Giulii ze względu na 4 cylindry - może z tego też uczynimy nowy trend? 1 osoba już jest
    Wcześniej nie pasowało Ci turbo a teraz 4 cylindry… zaraz ale Giulia chyba tez występuje w 6 garach, coś tak mi się zdaje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2592
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wcześniej nie pasowało Ci turbo a teraz 4 cylindry… zaraz ale Giulia chyba tez występuje w 6 garach, coś tak mi się zdaje
    Co za różnica co mi nie pasuje? W moim budżecie miałem wybór R4 vs V8 - dla mnie był prosty. V6 było poza budżetem, niemniej to wciąż nie V8.
    Sęk w tym, że nie o to chodzi, więc nie uciekaj od sedna.

    Chodzi o jedną osobę. Ja nie twierdziłem, że moja osoba jest wyznacznikiem jakiegoś trendu. Natomiast w przypadku przejścia na EV ktoś próbuje to wmówić innym
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2593
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Co za różnica co mi nie pasuje? W moim budżecie miałem wybór R4 vs V8 - dla mnie był prosty.
    Pisałeś jakby Alfa nie miała V6 albo nowe V8 konkurencji było do kupienia w cenie nowej Giulii R4. Nic takiego nie miało miejsca. Nie kupiłeś Alfy bo zamiast nowej bazowej Giulii wolałeś mocną używkę, równie dobrze można tak pisać o każdej marce. Przecież to nie wina Alfy, że wolałeś używany wóz.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Chodzi o jedną osobę. Ja nie twierdziłem, że moja osoba jest wyznacznikiem jakiegoś trendu. Natomiast w przypadku przejścia na EV ktoś próbuje to wmówić innym
    Wydaje mi się, że to nie pierwszy użytkownik Alfy który przesiadł się/planuje się przesiąść do elektryka. Ten trend będzie się wzmacniał i dlatego Alfa musi mieć w ofercie elektryki. Nie ma o czym tutaj dyskutować, można jedynie zastanawiać się czy powinna mieć równolegle wersje z silnikami benzynowymi. Wg mnie marka z taką historią nie powinna zbyt szybko z nich rezygnować, niestety szefostwo Stellantis ma inne zdanie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aha. Już pomijajac wykasowane posty o padających silnikach w stelvio i giulia jednego wlasciciela. Przemilczanych awariach hamulca. Epopei kupowania giulii przez epsonixa i gehnnach w ASO. To choć zagladnij do działu usterki.
    Czy w tym wątku bez klapek doczytał o 8 wizytach poza przeglądami w ASO z Tonale.
    Czepiasz się szczegółów i pojedynczych przypadków. Porównaj to teraz z horrorem Alfy 156 Najważniejsze że marka idzie do przodu z jakością a inne marki stoją w miejscu a nawet często się cofają, ze względu na coraz większe skomplikowanie konstrukcji wozów.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zresztą wspomniałem o gamie nadwoziowej. Sedan mnie kompletnie nie interesuje tudzież suv. O turbo nie wspominajac. Choćbym chcial nie mam jak sprawdzić sory.
    Absolutnie nie namawiam Cię na zakup nowej Alfy ale chociaż się nią przejedź i porównaj ze swoją wypasioną Mazdą Żebyś chociaż wiedział co tracisz.

  4. #2594
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post


    ... A co Ci plug in przeszkadza ?...

    ...
    Absolutnie nie namawiam Cię na zakup nowej Alfy ale chociaż się nią przejedź i porównaj ze swoją wypasioną Mazdą Żebyś chociaż wiedział co tracisz.
    Co do pierwszej części naprawdę ? Człowiekowi coś w aucie nie pasuje, a Ty próbujesz mu wmówić że powinno pasować bo ...bo tak (bo jest trochę na baterię i Alfą Romeo (wg niektórych też trochę ) , nie moze coś nie pasować.

    Co do drugiej części - jedyne co stracę to czas.

  5. #2595
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do pierwszej części naprawdę ? Człowiekowi coś w aucie nie pasuje, a Ty próbujesz mu wmówić że powinno pasować bo ...bo tak (bo jest trochę na baterię i Alfą Romeo (wg niektórych też trochę ) , nie moze coś nie pasować.
    Jak odpisze przekonująco co mu nie pasuje, to przyjmę to do wiadomości. Niektórzy do nowych rozwiązań technicznych są uprzedzeniu dla zasady.
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do drugiej części - jedyne co stracę to czas.
    Przecież dużo więcej czasu tracisz na naszym forum pisząc jak to Alfa się psuje. A tak byś miał nowy temat narzekając, że tylny napęd jest do bani a skrzynia ZF jest cienka przy ultraszybkim automacie z Twojej Mazdy.

  6. #2596
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jak odpisze przekonująco co mu nie pasuje, to przyjmę to do wiadomości. Niektórzy do nowych rozwiązań technicznych są uprzedzeniu dla zasady.


    Przecież dużo więcej czasu tracisz na naszym forum pisząc jak to Alfa się psuje. A tak byś miał nowy temat narzekając, że tylny napęd jest do bani a skrzynia ZF jest cienka przy ultraszybkim automacie z Twojej Mazdy.

    Ale co Cię obchodzi co komu nie pasuje w aucie ? no nie pasuje, ma kupić auto sobie nie pasujące żeby Cię zadowolić?

    Żuczku, ja mam 3 auta RWD, nie potrzebuję kastrowanego RWD.
    Co do AT żeby ona i z prędkością światła działała to przepraszam co z tego jak - vide pierwsza linijka.

  7. #2597
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Nie mam gdzie na co dzień ładować plug-ina. A w takiej sytuacji raczej nie ma sensu wozić dodatkowych baterii. Jedynie będąc w domku w górach mógłby czasem podładować. No ale nie mieszkam tam, tylko bywam. Ale właśnie też ze względu na ten domek chciałbym kupić jakieś AWD, którego prześwit pozwala bez stresu jeździć po gruntowej drodze. Takie Tonale, jak w Kanadzie, byłoby więc spoko.

  8. #2598
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Swoją drogą, czy namawianie kogoś na jazdy próbne bezsensowne autem którego się nie chce , nie jest działaniem na szkodę klimatu? Wspieranie arabów i putina ?To nie jest jeszcze karalne ? Ewidentne szkodzenie planecie, spalanie nas i trucie.

  9. #2599
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paolino Zobacz post
    Nie mam gdzie na co dzień ładować plug-ina. A w takiej sytuacji raczej nie ma sensu wozić dodatkowych baterii. Jedynie będąc w domku w górach mógłby czasem podładować. No ale nie mieszkam tam, tylko bywam. Ale właśnie też ze względu na ten domek chciałbym kupić jakieś AWD, którego prześwit pozwala bez stresu jeździć po gruntowej drodze. Takie Tonale, jak w Kanadzie, byłoby więc spoko.
    brak możliwości ładowania to minus ale nie powinien definitywnie skreślać pług-in-a, w końcu na mieście jeździłbyś jak zwykła hybrydą - i tak oszczędniej niż w benzynie a na trasie spalanie w przypadku Tonale będzie zbliżone. AWD masz w PHEV-ie, gorzej z prześwitem - na drogi gruntowe wystarczy ale na teren zdecydowanie nie. Pytanie tylko czy wozem za takie pieniądze zapuszczałbyś się w teren, gdzie potrzebny jest duży prześwit.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Swoją drogą, czy namawianie kogoś na jazdy próbne bezsensowne autem którego się nie chce , nie jest działaniem na szkodę klimatu? Wspieranie arabów i putina ?To nie jest jeszcze karalne ? Ewidentne szkodzenie planecie, spalanie nas i trucie.
    Zrezygnujesz z jednego wyjazdu na tor i planeta będzie mocno do przodu

  10. #2600
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    brak możliwości ładowania to minus ale nie powinien definitywnie skreślać pług-in-a
    Kupowanie plugina, którego nie będziesz ładował jest mniej więcej tak samo bez sensu, jak kupowanie auta ze stałym napędem 4x4 którego nie potrzebujesz.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory