Strona 256 z 262 PierwszyPierwszy ... 156206246247248249250251252253254255256257258259260261262 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,560 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2551
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Świat się kończy. Żuczek odradza elektyka.
    Mix, nie jesteś pierwszy. W zeszłym roku miałem podobne dylematy. Niemniej jednak uważam, że Polska infrastruktura (zwłaszcza powiatowa) nie jest i jeszcze długo nie będzie gotowa na napęd elektryczny. Jak wrażenia z wnętrza Tesli Y? Ja macałem 3-kę i X-a. Chociaż X był lepiej wykonany, to niestety na każdym kroku widać walkę o kilogramy.

  2. #2552
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Do tego pamiętaj, że Tesla nie prowadzi się nawet w połowie tak dobrze jak Giulia. Same osiągi to nie wszystko.
    Uważaj, bo Tomtrz zaraz cię zje
    Przecież niżej położony środek ciężkości, wszyscy wiedzą, że elektryki prowadzą się lepiej itd. itp.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2553
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    No tak, to oczywiste,że jeżdzłoi się tylko autami które ma się w opisie.
    No to skoro nie masz w opisie Tesli Y to idąc Twoją logiką można powiedzieć,że nią nie jeżdziłeś?
    Przeciez napisalem, że mam Giulię prawie 4 lata, Y jezdzilem 2h. Czy jeździłeś Giulią i Y twierdząc, że rzekomo "popłynąłem" pisząc, jak się je prowadzi? W opisie masz Giuletta, więc to Twoje auto, które ma nijak się do Y i Giulii, moim zdaniem. Jeśli jeździłes i Y i Giulią i masz inne zdanie co do prowadzenia Y to ok, szanuję to. Niemniej jednak poza moimi subiektywnymi wrażeniami to testy które czytałaem/oglądałem czy 3 czy Y - nie narzekały na jakośc prowadzenia. Szczególnie 3, którą z kolei ma mój znajomy i którą zrobiłem kilka tras, jedzie jak "przyklejona" dzięki nisko położonym (pod podłogą) bateriom.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Świat się kończy. Żuczek odradza elektyka.
    Mix, nie jesteś pierwszy. W zeszłym roku miałem podobne dylematy. Niemniej jednak uważam, że Polska infrastruktura (zwłaszcza powiatowa) nie jest i jeszcze długo nie będzie gotowa na napęd elektryczny. Jak wrażenia z wnętrza Tesli Y? Ja macałem 3-kę i X-a. Chociaż X był lepiej wykonany, to niestety na każdym kroku widać walkę o kilogramy.
    Exactly. Mam wieeelki dylemat. Pod koniec roku chciałbym zacząc leasing na auto za ok. 200tys. Na 90% nie wezmę ani Tonale, ale też raczej żadnego elektryka bo nie wyobrażam sobie sterczenia na stacjach ładowania, za dużo jeżdzę. W Y ma być lift w tym roku, podobno odpowiednik liftu w 3, więc słabości dotychczasowej Y mają być złagodzone. Auto mega fajne, wygląg kwestia gustu (ale lift ma poprawić mydelniczkowaty wygląd, tez w stylu nowej 3).

  4. #2554
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Przeciez napisalem, że mam Giulię prawie 4 lata, Y jezdzilem 2h. Czy jeździłeś Giulią i Y twierdząc, że rzekomo "popłynąłem" pisząc, jak się je prowadzi? W opisie masz Giuletta, więc to Twoje auto, które ma nijak się do Y i Giulii, moim zdaniem. Jeśli jeździłes i Y i Giulią i masz inne zdanie co do prowadzenia Y to ok, szanuję to. Niemniej jednak poza moimi subiektywnymi wrażeniami to testy które czytałaem/oglądałem czy 3 czy Y - nie narzekały na jakośc prowadzenia. Szczególnie 3, którą z kolei ma mój znajomy i którą zrobiłem kilka tras, jedzie jak "przyklejona" dzięki nisko położonym (pod podłogą) bateriom.

    - - - Updated - - -


    Exactly. Mam wieeelki dylemat. Pod koniec roku chciałbym zacząc leasing na auto za ok. 200tys. Na 90% nie wezmę ani Tonale, ale też raczej żadnego elektryka bo nie wyobrażam sobie sterczenia na stacjach ładowania, za dużo jeżdzę. W Y ma być lift w tym roku, podobno odpowiednik liftu w 3, więc słabości dotychczasowej Y mają być złagodzone. Auto mega fajne, wygląg kwestia gustu (ale lift ma poprawić mydelniczkowaty wygląd, tez w stylu nowej 3).
    Chodzi mi o to,że oceniasz z góry czyjeś doświadczenia motoryzacyjne na podstawie jakie ma auto w opisie .Jakbym każdy miał teraz wpisywać wszystkie auta, które miał lub na jakich jazdach próbnych był ....Akurat jeżdziłem różnymi elektrykami, oprócz tego brat ma Mustanga E-mach, którym miałem okazję dłużej niż jazda próbna i niestety tą dodatkową masę czułem zawsze.
    Oczywiście nie każdemu musi to przeszkadzać, ale twierdzenie,że Tesla Y, która na dodatek jest SUV-em /crossoverem jeżdzi lepiej od Giuli jest naprawdę wyjątkową opinią.

  5. #2555
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Koło to koło, 15 min i jazda dalej. Zestawu nie używałem ale zawsze coś .
    Tak. Tak. Na wymianie kół na zimowe tak mi dokręcili śruby w warsztacie X, że jak zmieniałem na letnie, w warsztacie Y, goście mordowali się dobry kwadrans, zanim odkręcili... "Panie, na szosie sam nie miałbyś szans tego ruszyć".
    I tak bywa.
    Poza tym: wozisz dojazdówkę? czy normalne? Bo jak normalne, to masz pół bagażnika. A jak jesteś w dalszej trasie to gdzie bagaże? Natomiast dojazdówka, to dojazdówka. 80 km/h i do warsztatu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Świat się kończy. Żuczek odradza elektyka.
    .
    Z czasem więcej będzie takich. Unijne parcie na "eko" zeszło już w stronę absurdu. Pierwsi postawili się rolnicy. I już miękną decydenci, idą na ustępstwa. To samo czeka nas w motoryzacji. Wyznaczenie 2035 jako końca produkcji spaliowych na sto procent zostanie przesunięte w czasie albo mocno zmienione.

  6. #2556
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Tak. Tak. Na wymianie kół na zimowe tak mi dokręcili śruby w warsztacie X, że jak zmieniałem na letnie, w warsztacie Y, goście mordowali się dobry kwadrans, zanim odkręcili... "Panie, na szosie sam nie miałbyś szans tego ruszyć".
    I tak bywa.
    Poza tym: wozisz dojazdówkę? czy normalne? Bo jak normalne, to masz pół bagażnika. A jak jesteś w dalszej trasie to gdzie bagaże? Natomiast dojazdówka, to dojazdówka. 80 km/h i do warsztatu.

    - - - Updated - - -



    Z czasem więcej będzie takich. Unijne parcie na "eko" zeszło już w stronę absurdu. Pierwsi postawili się rolnicy. I już miękną decydenci, idą na ustępstwa. To samo czeka nas w motoryzacji. Wyznaczenie 2035 jako końca produkcji spaliowych na sto procent zostanie przesunięte w czasie albo mocno zmienione.
    I bardzo dobrze. Niech rynek weryfikuje

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Chodzi mi o to,że oceniasz z góry czyjeś doświadczenia motoryzacyjne na podstawie jakie ma auto w opisie .Jakbym każdy miał teraz wpisywać wszystkie auta, które miał lub na jakich jazdach próbnych był ....Akurat jeżdziłem różnymi elektrykami, oprócz tego brat ma Mustanga E-mach, którym miałem okazję dłużej niż jazda próbna i niestety tą dodatkową masę czułem zawsze.
    Oczywiście nie każdemu musi to przeszkadzać, ale twierdzenie,że Tesla Y, która na dodatek jest SUV-em /crossoverem jeżdzi lepiej od Giuli jest naprawdę wyjątkową opinią.
    Matko Boska. Koles jeździ na codzien Giulettą, nie jeździł pewnie Y, Ty tez nie (MachE to inna bajka, chyba że GT za 450tys) a na pewno nie jeździłes Ty i kolega Giulią tyle co ja (80tys km), a zarzucił mi popłynięcie. Easy, man
    Ostatnio edytowane przez Mix ; 03-03-2024 o 15:23

  7. #2557
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    I

    Matko Boska. Koles jeździ na codzien Giulettą, nie jeździł pewnie Y, Ty tez nie (MachE to inna bajka, chyba że GT za 450tys) a na pewno nie jeździłes Ty i kolega Giulią tyle co ja (80tys km), a zarzucił mi popłynięcie. Easy, man
    Skąd wiesz, kto czym jeżdził, a czym nie? Trzeba przejechać 80 tys jakimś autem,żeby wiedzieć jak się prowadzi?Tą jazdę testową Teslą Y też miałeś 80 tys km?
    Uwielbiam teksty typu "na pewno nie jeżdcziłeś takim a takim autem, bo JA PRZECIEŻ TO WIEM..."

  8. #2558
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nie jeździłem Y to fakt, ale wiem że to po prostu niemożliwe żeby amerykański SUV o masie powyżej 2 ton prowadził się lepiej niż najlepiej prowadzący się sedan klasy D na rynku. Jeździłeś tym chociaż bo krętej drodze ? Podejrzewam, że spodobała Ci się jazda Teslą po autostradzie i ok ale to trochę mało żeby wysnuwać tak daleko idące wnioski.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2559
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie jeździłem Y to fakt, ale wiem że to po prostu niemożliwe żeby amerykański SUV o masie powyżej 2 ton prowadził się lepiej niż najlepiej prowadzący się sedan klasy D na rynku. Jeździłeś tym chociaż bo krętej drodze ? Podejrzewam, że spodobała Ci się jazda Teslą po autostradzie i ok ale to trochę mało żeby wysnuwać tak daleko idące wnioski.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wiedziałem. Nie jeździł, ja owszem, ale to ja "popłynąłem" Otóż Y, szczególnie Performance (taką testowałem), jeździ jak 3LR (jeździłem), oba nie gorzej od Giulii, także w ciasnych zakrętach Szanuję odmienne zdania, ale osób które miały okazję je sobie wyrobić

  10. #2560
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Masz takie zdanie i spoko ale obawiam się że wynika to z faktu, że nie jesteś ekspertem w danej dziedzinie. Ja tez nie. W żadnym teście Tesli Y który czytałem lub oglądałem nikt nie utrzymywał, że ten samochód wybitnie się prowadzi. A w testach Giulii jest o tym fakcie mowa regularnie.
    Jeśli Tesla tak Ci pasuje to kupuj. Tylko nie tłumacz, że Alfa jest za droga bo to nie prawda. Po prostu Tesla jest śmiesznie tania. I nawet pomimo tej super ceny sprzedaje się u nas tak sobie a to już daje nieco do myślenia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory