Strona 259 z 262 PierwszyPierwszy ... 159209249250251252253254255256257258259260261262 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,581 do 2,590 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2581
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Hehe " odpływ użytkowników zainteresowanych bezemisyjnymi rodzajami napędu"
    )
    Szokujący jest w ogóle ten "odpływ" )))))))

  2. #2582
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Hehe " odpływ użytkowników zainteresowanych bezemisyjnymi rodzajami napędu"

    Zainteresowanych dobre tak z własnej nieprzymuszonej woli zainteresowanych jasne. Odpływy z masy prawdziwych powodów Cię nie martwią .
    Przecież dokładnie taki przypadek masz w tym wątku. Kierowca Giulii, szybkiego sedana z udanym silnikiem i fajną skrzynią przejechał się Teslą i przekonał się jak fajnie się jeździ samochodem z nowoczesnym napędem elektrycznym. Doszedł do wniosku, że lepiej zamiast 12 litrów benzyny zużywać 16 KWh energii, która nawet na szybkiej ładowarce kosztuje 40% ceny paliwa. Nikt go nie zmusza do przesiadki na elektryka - wręcz przeciwnie - przy bloku nie ma ładowarek, przy trasach jest ich jak na lekarstwo a on dalej brnie w temat, tak bardzo spodobała mu się jazda elektrykiem
    Na szczęście Alfa też wprowadzi napęd elektryczny w swoich modelach i już zaczyna odkrywać karty. Właśnie wchodzi nowy Dodge Charger elektryczny a Nowa Giulia będzie najprawdopodobniej na tej samej platformie. Moce 503KM i 670KM, 3.3 s do setki. A będzie jeszcze mocniejsza wersja.

  3. #2583
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przecież dokładnie taki przypadek masz w tym wątku. Kierowca Giulii, szybkiego sedana z udanym silnikiem i fajną skrzynią przejechał się Teslą i przekonał się jak fajnie się jeździ samochodem z nowoczesnym napędem elektrycznym. Doszedł do wniosku, że lepiej zamiast 12 litrów benzyny zużywać 16 KWh energii, która nawet na szybkiej ładowarce kosztuje 40% ceny paliwa. Nikt go nie zmusza do przesiadki na elektryka - wręcz przeciwnie - przy bloku nie ma ładowarek, przy trasach jest ich jak na lekarstwo a on dalej brnie w temat, tak bardzo spodobała mu się jazda elektrykiem
    Na szczęście Alfa też wprowadzi napęd elektryczny w swoich modelach i już zaczyna odkrywać karty. Właśnie wchodzi nowy Dodge Charger elektryczny a Nowa Giulia będzie najprawdopodobniej na tej samej platformie. Moce 503KM i 670KM, 3.3 s do setki. A będzie jeszcze mocniejsza wersja.

    (a masy są podane? bo wiesz, ciężkie się nie prowadzą )

    W sumie tak. 1 osoba dla poziomu sprzedaży AR faktycznie może być zauważalna.

    Ale jednak bardziej się zainteresuj zdaniem o marce na jakie zapracowała sobie historią, jakością , jakością podejścia do sprzedaży, jakością serwisu, gamą nadwoziowo silnikową, cenami. Tak jakoś mi się zdaje żeby nie powiedzieć wiem, ze to z tych powodów są owe odpływy. A nie z życzeniowego u Ciebie "zainteresowania bezemisyjnymi rodzajami napędu" .

  4. #2584
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Kolega z tego wątku nie wspomniał nawet o problemach technicznych w Alfie. Zresztą przesiadka na Teslę licząc na zmniejszenie awaryjności mogła by być bolesnym błędem.
    Awaryjność już dawno nie jest kluczowym problemem w Alfie Romeo, tylko skąd Ty możesz to wiedzieć skoro ujeżdżasz modele z lat 90 tych.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #2585
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Kolega z tego wątku nie wspomniał nawet o problemach technicznych w Alfie. Zresztą przesiadka na Teslę licząc na zmniejszenie awaryjności mogła by być bolesnym błędem.
    Awaryjność już dawno nie jest kluczowym problemem w Alfie Romeo, tylko skąd Ty możesz to wiedzieć skoro ujeżdżasz modele z lat 90 tych.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Aha. Już pomijajac wykasowane posty o padających silnikach w stelvio i giulia jednego wlasciciela. Przemilczanych awariach hamulca. Epopei kupowania giulii przez epsonixa i gehnnach w ASO. To choć zagladnij do działu usterki.
    Czy w tym wątku bez klapek doczytał o 8 wizytach poza przeglądami w ASO z Tonale.
    Multiair mimo tańców wokół ogniska i zmian oleju co 7 tys . Ja już tam nie zaglądałem bo zdrowia szkoda . Ale patrzę i pompa paliwa się zaciera wskaźnik paliwa pokazuje co chce po odpięciu baterii doprowadzając prawdopodobnie do jej awarii. Zresztą wspomniałem o gamie nadwoziowej. Sedan mnie kompletnie nie interesuje tudzież suv. O turbo nie wspominajac. Choćbym chcial nie mam jak sprawdzić sory.

    Głupi tylko próbuje ciągle tego samego licząc że coś się zmieni. Zresztą chyba wiesz i o jakości Giulia stwlvio i elektryków nie stawiając wlanego portfela nie wiem jak dofinansowywanego na żadne z nich

  6. #2586
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Panowie, ale naprawdę toczymy dyskusję na podstawie 1 (słownie: jednej) osoby???
    Toż to śmiech na sali

    Ja zrezygnowałem z Giulii ze względu na 4 cylindry - może z tego też uczynimy nowy trend? 1 osoba już jest
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2587
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Panowie, ale naprawdę toczymy dyskusję na podstawie 1 (słownie: jednej) osoby???
    Toż to śmiech na sali

    Ja zrezygnowałem z Giulii ze względu na 4 cylindry - może z tego też uczynimy nowy trend? 1 osoba już jest
    Oj niejedna , zdecydowanie więcej niż z powodu emisyjności. O tym m.in. mówię wspominając o prawdziwych powodach odpływów od AR .

    Tak btw taka toyota nawet 3 cylindrówka potrafi nowych klientów przyciągać że bija się o zapisy (gr Yaris). Tylko że ma ofertę ciut szerszą. Mając w d bezemisyjnosc.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-03-2024 o 22:26

  8. #2588
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    P Moce 503KM i 670KM, 3.3 s do setki. A będzie jeszcze mocniejsza wersja.
    Po co? Pytam PO CO? Przecież praktycznie WSZYSTKIE elektryki na trasach jadą karnie w sznurku tirów, 90 albo 100 km na godzinę. I jeszcze długo, długo, wiele lat bedą tak jeździć.

  9. #2589
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Wątek znowu odpłynął mocno od tematu... Tyle tu narzekań, a na portalu Autocentrum w dziale z ocenami użytkowników Tonale zbiera dobre recenzje. Sam bym kupił, gdyby była wersja AWD, która nie jest plug-inem. Szkoda, choć może jak wypuszczą wyłącznie elektryczne nowe Stelvio (co jest samobójstwem marki) to przynajmniej w gamie Tonale dołożą 2.0 200 KM AWD. Ale pewnie tylko się łudzę...

  10. #2590
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    A co Ci plug in przeszkadza ? Ze będzie za mało palił ? Tłumaczenie z czapy, jak samochód się podoba to brać i tyle. Wersji 2 litrowej raczej nie wypuszczą, zreszta ona też występuje w hybrydzie jako Dodge, tyle że miękkiej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory