Strona 254 z 262 PierwszyPierwszy ... 154204244245246247248249250251252253254255256257258259260261262 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,531 do 2,540 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2531
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Tu nawet nie chodzi o to po ten zestaw naprawczy, tylko o to, jak nisko z poziomem wyposażenia można zejść. Lata temu standardem było koło zapasowe. Później w ramach oszczędności standardem stał się zestaw naprawczy, koło z reguły było za dopłatą. W porsche trzeba zapłacić ~300zł za zestaw lub ~1000-1500 za koło zapasowe (18" lub 19").

  2. #2532
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Tu nawet nie chodzi o to po ten zestaw naprawczy, tylko o to, jak nisko z poziomem wyposażenia można zejść. Lata temu standardem było koło zapasowe. Później w ramach oszczędności standardem stał się zestaw naprawczy, koło z reguły było za dopłatą. W porsche trzeba zapłacić ~300zł za zestaw lub ~1000-1500 za koło zapasowe (18" lub 19").
    Z jednej strony masz rację. Z drugiej dzisiaj obowiązkowo masz ABS, ESP, poduszki itp. a to jest dużo droższe wyposażenie niż koło zapasowe. Nic dziwnego, że producenci szukają oszczędności.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Auta są obłąkanie drogie. Każdy obraca złotówkę w ręku. Jakiż to wstyd pytać o rabat? To normalna usługa, kupna-sprzedaży. Tu kwestia wstydu czy jego braku nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
    Powiem tak - jak mam nowego klienta, który zaczyna rozmowę od rabatu i ceny to już wiem, że nic z tego nie będzie. I w 90% tak właśnie jest.
    Widocznie jestem dziwny - nigdy nie zaczynam kupna od rabatu.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2533
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Krzysztofie, może od razu wprowadzić egzaminy dla przyszłych posiadaczy Alfy czy jest godny, odpowiednio majętny?
    A po co? Taki egzamin odbywa się automatycznie po wejściu do salonu, albo na stronę salonu z ofertami sprzedaży dostępnych aut. Tam masz już podane ceny z aktualnym rabatem, o który nie musisz się prosić. Wystarczy rzut oka na ceny, żeby stwierdzić, że na to auto Cię stać, a tym nawet nie zawracam sobie głowy, bo to nie moja półka cenowa. Porównywanie cen "golasów" w różnych markach to zajęcie chyba tylko dla ... dziennikarzy.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Alfa to produkt jak każdy inny. Pojęcie "golas" jest ciężkie do porównania (zwłaszcza w czasie, kiedy UE wymaga w standardzie coraz większej liczby asystentów), jednak jest wielu klientów, którzy porównują ceny wersji bazowej, i na podstawie tego kupują. Sam znam kilku takich a jeżdżą np. podstawowym Tucsonem z automatem, czy innym Qashqai-em. Wielu porównuje ceny bazowe w konfiguratorach i od razu rezygnuje z Alfy, wychodząc z założenia, że to auto nie na ich możliwości, co może być przekonaniem błędnym. Wielu też nie lubi/nie chce bawić się w długie negocjacje i przerzucanie ofert różnych salonów, żeby wywalczyć 18,45% albo 18,51% rabatu. Jeśli zaś spojrzeć na inne marki premium, to tam z powodzeniem funkcjonują "golasy". Zerknij, co ci oferuje np. goły porsche macan. Ostatnio nie patrzyłem, ale rok temu jak kupowałem Formentora, to bardzo niedużo dokładając zamiast dobrze wyposażonego VZ mogłem kupić Macana. Tyle, że ten macan był naprawdę biedny jeśli chodzi o funkcje (nawet zestawu naprawczego do opon nie ma w podstawie). I wielu tak robi. i Porsche czy inne Audi robi wyniki.
    No i sam jesteś najlepszym przykładem na potwierdzenie mojej tezy. Mogłeś kupić "golasa" Porsche, a kupiłeś Formentora, na którego było Cię stać i byłeś gotów wyłożyć swoje pieniądze na jego wyposażenie, a nie na znaczek "Porsche" na masce. Gratuluję rozsądnego zakupu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dla mnie osobiście wstyd to jest przychodzenie do dealera i proszenie się o rabat. Jak widać każdy ma swoją definicję wstydu
    Widocznie nigdy nie kupowałeś czegoś droższego, niż worek ziemniaków. Rzeczywiście trochę wstyd targować się na straganie o cenę worka ziemniaków. Możesz kupić za wystawioną ceną, albo pójść dwa stragany dalej, ale przy każdym zakupie auta najpierw proszę o ofertę na konkretny produkt i mam jedną żelazną zasadę - nigdy nie przyjmuję pierwszej oferty. Tylko tyle i aż tyle w temacie wstydu. Dalsze negocjacje prowadzi dealer, a nie ja. To on najlepiej wie, jakie ma możliwości negocjacji mojego zakupu - ja mogę jedynie w pewnym momencie powiedzieć - TAK kupuję/zamawiam.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #2534
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Widocznie nigdy nie kupowałeś czegoś droższego, niż worek ziemniaków.
    Ooo, widzę Pan Bogaty pouczył tego biednego co i jak. I pozamiatane - wielce dziękuję za naukę!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #2535
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A nie zawsze masz czas czekać, gdzie mając zapas lub nawet zestaw naprawczy, po 15-20 min jedziesz dalej.
    No, szczególnie jak masz rozdarcie boczne albo dziurę w bieżniku większą od palca.. wtedy naaa peeeewno zestaw naprawczy zda egzamin)))

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ooo, widzę Pan Bogaty pouczył tego biednego co i jak. I pozamiatane - wielce dziękuję za naukę!
    Krzysztof, jak to on, przesadził z obrażaniem rozmówcy... Ale, wiesz, to, że Ty nie zaczynasz od rabatu nie znaczy, że inni nie mogą i nie oceniaj tego. My, jako społeczeństwo, mamy głeboką potrzebę oceniania innych. A prostych zasad i metod nie ma. Kolega zmienia auta co trzy sezony, taką ma zasadę, zawsze bierze nowe z salonu, a poprzednie albo wypycha na rynek albo oddaje dealerowi, jeśli to to sama marka. On niemal zawsze zaczyna od "rabatów", stawia sprawę na dzień dobry jasno: cena jest za wysoka i nie ma sensu mnie na nią namawiać. Chcę kupić takie auto ale na pewno "nie za tyle".
    Jakoś mu to działa.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 29-02-2024 o 00:36

  6. #2536
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Krzysztof, jak to on, przesadził z obrażaniem rozmówcy... Ale, wiesz, to, że Ty nie zaczynasz od rabatu nie znaczy, że inni nie mogą i nie oceniaj tego. My, jako społeczeństwo, mamy głeboką potrzebę oceniania innych. A prostych zasad i metod nie ma. Kolega zmienia auta co trzy sezony, taką ma zasadę, zawsze bierze nowe z salonu, a poprzednie albo wypycha na rynek albo oddaje dealerowi, jeśli to to sama marka. On niemal zawsze zaczyna od "rabatów", stawia sprawę na dzień dobry jasno: cena jest za wysoka i nie ma sensu mnie na nią namawiać. Chcę kupić takie auto ale na pewno "nie za tyle".
    Jakoś mu to działa.
    No tak, ale ja nikogo nie oceniam. Piszę, że mi jest wstyd tak od rabatu zaczynać - może dlatego, że wiem co myślę kiedy ktoś tak ze mną zaczyna rozmowę.
    Ja też negocjuję przy większych zakupach, ale uważam że trzeba wybrać odpowiedni moment
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2537
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No, szczególnie jak masz rozdarcie boczne albo dziurę w bieżniku większą od palca.. wtedy naaa peeeewno zestaw naprawczy zda egzamin))
    Ile razy w życiu miałeś rozdarcie boczne opony? Ja dla przykładu nie miałem ani razu, za to uszkodzeń bieżnika spowodowanych syfem na drodze w postaci wkrętów, gwoździ itp. kilkanaście.
    Oczywiście assistance jest fajny, ale jak masz czas czekać na poboczu drogi, aż TU ustali właściwą firmę, prześle zlecenie i w końcu ktoś do Ciebie dojedzie.

    Poza tym rozdarcia bocznego się nie naprawia tylko wymienia oponę. Nie wiedziałeś?
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 29-02-2024 o 22:19

  8. #2538
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ile razy w życiu miałeś rozdarcie boczne opony? Ja dla przykładu nie miałem ani razu, za to uszkodzeń bieżnika spowodowanych syfem na drodze w postaci wkrętów, gwoździ itp. kilkanaście.
    Oczywiście assistance jest fajny, ale jak masz czas czekać na poboczu drogi, aż TU ustali właściwą firmę, prześle zlecenie i w końcu ktoś do Ciebie dojedzie.

    Poza tym rozdarcia bocznego się nie naprawia tylko wymienia oponę. Nie wiedziałeś?

    Tak swoją drogą to assistance mają wszelkie rozmiary felg rozstawu śrub et itp na półce żeby z właściwym kołem przyjechać ? Opony w odpowiednim rozmiarze zakładając że mają to muszą przyjechać , zabrać felgę , zawieźć do wulkanizacji akurat czynnej, założyc, przywieźć . No potrwa z pół dnia lub nocy . Tyle lat z kilkoma Alfamii więc mnóstwo razy z assistance korzystałem to po prostu laweta najbliższa i najtansza. Czasem nie potrafiąca wciągnąć niskiego auta co dopiero na flaku. Wciągnąć i dolawetowac do serwisu albo do domu. Najwyżej kable do odpalenia. W weekend gdzie sklepy z oponami pozamykane ciekaw jestem jak wygląda pomoc assistance i ile trwa do powrotu pełnego ogniem na drogę.
    A co do negocjacji to chore jest. Cena to cena. Po co tracić czas na jakieś negocjacje. Choć mechanizm "kupuje rabat a nie auto" jest jednak silny . Niektóre marki bez rabatów się sprzedają mając dobry produkt da się.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 29-02-2024 o 23:03

  9. #2539
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A co do negocjacji to chore jest. Cena to cena. Po co tracić czas na jakieś negocjacje. Choć mechanizm "kupuje rabat a nie auto" jest jednak silny . Niektóre marki bez rabatów się sprzedają mając dobry produkt da się.
    Ale to nie ja ustalam te zasady. Warto je znać, żeby kupować auto danej marki i nie wyjść na frajera. Inaczej kupuje się Alfę, a inaczej Mazdę. Ty możesz zawsze płacić cenę z cennika, ale pozwól innym kupować taniej
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #2540
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jakie "taniej" ? Chyba nikt nie sądzi że owa cena po rabacie to nie to co sprzedawca chce osiągnąć . To sprzedawca / producent decyduje o niej. a nie jak mniema klient .A że mniema to to nie czuje się robiony w bambuko. Spoko przecież nikt nikomu nie zabrania kupowania rabatu a nie auta.
    Co do polityki rabatów cennikowej mazda vs alfa opuscmy tu może zasłonę milczenia patrząc na gamę . sprzedaż i jakość obu 100 letnich marek.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory