Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: [Stelvio/Julia] - dostosowanie radia USA do odbioru DAB+

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Czy radio ma coś wspólnego z bezprzewodową ładowarką tel czy to jakiś osobny moduł ?
    Osobny i kiepski. Mała moc. Brak aktywnego chłodzenia - grzeje się często wściekle szczególnie jak obciążysz wifi (AA wireless).

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ile takie radio w najlepszej wersji + przekładka ? Czy radio ma coś wspólnego z bezprzewodową ładowarką tel czy to jakiś osobny moduł ?
    Nadal się zastanawiam z jakiej anteny korzysta radio FM - tylna szyba czy dachowa ? Jeżeli jest antena FM to nie widzę problemu by zwykłym spliterem rozdzielić sygnał na DAB tuż przy radiu, częstotliwości są te same, w domu dab i fm odbiera mi radyjko za parę złotych na wbudowanej wspólnej teleskopowei antence.
    na priv sie zgadamy,napisze w poniedzialek bo jestem na urlopie.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=96771]pawelbr[/MENTION] odpisałem Ci wczoraj na priv, nie wiem czy widziałeś

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    1

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] napisałem ci priv

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Radio uzywka zablokowana, odblokowabie kosztuje. Oferuje przetestowane uzywki(a juz mialem jedno ktore od razu dymilo i wywaliło mi bezpiecznik-nie wiesz co kupujesz nigdy) , z nowymi mapami, firmwarem i aktywnym android auto/carplay. Jak nie chcesz navi to mam tez swoje ori z mojego auta dab/aa/acp(bez navi) odblokowane. Mam tez nowki. Mogę zamontowac na gotowo lub wysłać i dac krotki support co i jak odpalic.

    Przy szybie masz wzmak, watpie czy idzie z niego cos co jeszcze rozdzielisz tylko przy szybie dahesz wzmak dab i robisz kabel. Inna opcja antena adtermarketowa z wtykiem fakra, sa na alledrogo przyklejane na szybe ok 120zl

    No właśnie, mam dab+ na antenie aktywnej, nie jakiś chiński badziew, z fakra przyklejonej na przedniej szybie - no odbiera to mizernie, często tnie, gubi sygnał itd. itp. Zastanawiam się czy aktywny splitter FM i DAB coś tu pomoże czy ten wzmak o którym mówi epsonix, to po prostu pidpinka pod ścieżki ogrzewania tylnej szyby?
    Czy ktoś to już kiedyś robił? I jak to działa?

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    A jak na ten moment to wogole warto o to walczyć? Przecież tam prawie nic nie ma (przynajmniej w Warszawie).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    A jak na ten moment to wogole warto o to walczyć? Przecież tam prawie nic nie ma (przynajmniej w Warszawie).
    No ja mieszkam w Niemczech i mam tu, w Kolonii tak te 40 zajefajnych stacji na DAB+

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    A no to faktycznie inna sprawa :-)
    Tutaj jak dla mnie to jest tylko jedna stacja której się da od biedy słuchać (a jest też i na zwykłym FM, fakt jakość trochę gorsza). Więc to jak tutaj to wydaje mi się na razie taki feature-for-future :-).

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Przednia szyba na antene? Jesli ta z warstwa filtra ir to nie wiem czy nie tlumi cos . Inna sprawa ze pl pokrycie dab jest takie sobie, szczegolnie w bielsku gdzie same gorki i dolinki na ori fabrycznym zestawie czesto gubi sygnal. Niepotrzebnie doplacajac zacdab 1500zl przy konfiguracji auta, wyrzucona kasa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Przemyślałem temat i wywalam antenę z szyby, kupuję splitter https://www.dietzshop.de/en/active-d...akra-plug.html i podpinam się pod płetwę na dachu. I teraz pytanie - zakładam, że wejście FM jest zaraz obok DAB? Jak na obrazku?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Connectors_1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	51.9 KB
ID:	289285Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Connectors_2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	100.6 KB
ID:	289286


Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne dostosowanie głośności
    Utworzone przez adamekp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 17:34
  2. [159] Zakłócenia odbioru Radia
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 08:37
  3. 145 poprawa odbioru radia
    Utworzone przez turek1601 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory