Strona 10 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 218

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #91
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A co to za problem?.może przy vmax 150 (btw naprawde v max to 150? W Alfie Romeo ? Jak to jest prawda to niezły wysyp kpin przeczuwam... )owszem ale w normalnym aucie żaden.
    150km/h to jest prędkość podróżna, którą jest w stanie utrzymać zdecydowana większość silników spalinowych bez konieczności tankowania co niecałe 200km. Tymczasem dla EV to prędkość max...

    Wracając do samego Milano. ciekawe kiedy będzie można w salonach pomacać. wnętrze na duży plus. z zewnątrz dużo robi kolor. biały i białe scudetto z logo alfy wygląda dziwnie, ale czerwony lakier z czarnym scudetto już zupełnie fajnie. pokazali 2 nowe wzory felg. moim zdaniem to też duży plus do wyglądu. natomiast kształt świateł, zderzaka, przesunięcie rejestracji na środek powodują, że patrzę na to auto i pierwsze co myślę to "gdzieś już to widziałem".
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 12-04-2024 o 10:17

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wyścig? O jakim wyścigu Ty mówisz? To są jakieś 4h jazdy samochodem w trasie, dla zdrowego człowieka to nie jest żaden problem. O ile nie potrzebuje skorzystać z toalety, nie widzę powodu dla którego miałbym się zatrzymywać. Co Ty w tym niebezpiecznego widzisz? [emoji1787]
    Bo taka jazda jest zagrożeniem dla ruchu.
    Postoje ze względów bezpieczeństwa powinny się odbywać co dwie godziny jazdy. Jadąc z rodziną nawet jakbym chciał to długo dłużej nie pojadę bez postoju A taka trasa od punktu A do B to nie jest 4 tylko 6 godzin bo przecież najpierw musisz dostać się do drogi szybkiego ruchu a póżniej z niej zjechać i dojechać do miejsca podróży, często nawet godzinę lub dłużej. Przy takiej podróży elektryk nie jest wielkim utrapieniem zakładając, że nie robimy trasy 1000 km w jeden dzień.



    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Przy obecnych silnikach benzynowych, zwłaszcza w kompaktach pozostaje tylko Diesel
    Chyba żartujesz...W klasie B diesel? Mogę się założyć, że hybryda w Milano spali mniej w mieście i na krajówkach niż Tonale w dieslu.
    Na szczęście diesle to już przeszłość. RIP.

  3. #93
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bo taka jazda jest zagrożeniem dla ruchu.
    Postoje ze względów bezpieczeństwa powinny się odbywać co dwie godziny jazdy. Jadąc z rodziną nawet jakbym chciał to długo dłużej nie pojadę bez postoju A taka trasa od punktu A do B to nie jest 4 tylko 6 godzin bo przecież najpierw musisz dostać się do drogi szybkiego ruchu a póżniej z niej zjechać i dojechać do miejsca podróży, często nawet godzinę lub dłużej. Przy takiej podróży elektryk nie jest wielkim utrapieniem zakładając, że nie robimy trasy 1000 km w jeden dzień.





    Chyba żartujesz...W klasie B diesel? Mogę się założyć, że hybryda w Milano spali mniej w mieście i na krajówkach niż Tonale w dieslu.
    Na szczęście diesle to już przeszłość. RIP.
    Po pierwsze niebezpiecznie to jest jechać EV na autostradzie razem z tir-ami, bo można usnąć. a na jazdę autonomiczną przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.
    Po drugie mając auto z tempomatem nie trzeba zatrzymywać się nawet na rozprostowanie nóg.
    Po trzecie trzymając ~150 na budziku bez problemów z zasięgiem pokonasz trasę 500km. trzymając 150 na 400km ekspresówki i niecałych 100km krajówki mniej więcej z przepisami całą trasę można pokonać w 4-4,5 godziny (wielokrotnie sprawdzone).
    Po czwarte mając na pokładzie dwójkę maluchów, staraliśmy się wyjechać tak, żeby spały i dojechać do celu zanim się obudzą. a każdy dłuższy postój to była gwarantowana pobudka i późniejsza jazda do celu z marudzącymi dzieciakami na pokładzie. bo jednemu duszno, a drugiemu zimno, jednemu wieje, a drugi chce mocniej klimę. jeden ogląda tablet, a drugi od tabletu rzyga. podróż jest zdecydowanie bezpieczniejsza, kiedy kierowca prowadzi w spokoju, a nie jest non stop odwracana uwaga.

    Mam wrażenie, że powtarzamy dyskusję z któregoś wątku o autach EV.

    diesle RIP? małe diesle 20 lat temu potrafiły spalić 3,5l na 100-kę, bez żadnych MHEV-ów i innych eko-sreko gówien
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 12-04-2024 o 10:16

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    150km/h to jest prędkość podróżna, którą jest w stanie utrzymać zdecydowana większość silników spalinowych bez konieczności tankowania co niecałe 200km. Tymczasem dla EV to prędkość max...

    Wracając do samego Milano. ciekawe kiedy będzie można w salonach pomacać. wnętrze na duży plus. z zewnątrz dużo robi kolor. białe scudetto z logo alfy wygląda dziwnie, ale czerwony lakier z czarnym scudetto już zupełnie fajnie. pokazali 2 nowe wzory felg. moim zdaniem to też duży plus do wyglądu. natomiast kształt świateł, zderzaka, przesunięcie rejestracji na środek powodują, że patrzę na to auto i pierwsze co myślę to "gdzieś już to widziałem".
    To nie jest auto do upalania na Nürburgring Nordschleife, a niedługo 150km/h to będzie dużo powyżej narzuconych ograniczeń na wszystkich drogach.
    To jest miejskie/podmiejkie wozidełko. Ekologia z wielu silników zrobiła już tylko źródło popychu, a nie napędu.
    Wygląd przodu mocno "nawiązuje" do Renault Capture pierwszej generacji, ale i tak Milano jest bardzo proporcjonalna, jak na crossovera

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bo taka jazda jest zagrożeniem dla ruchu.
    Postoje ze względów bezpieczeństwa powinny się odbywać co dwie godziny jazdy. Jadąc z rodziną nawet jakbym chciał to długo dłużej nie pojadę bez postoju A taka trasa od punktu A do B to nie jest 4 tylko 6 godzin bo przecież najpierw musisz dostać się do drogi szybkiego ruchu a póżniej z niej zjechać i dojechać do miejsca podróży, często nawet godzinę lub dłużej. Przy takiej podróży elektryk nie jest wielkim utrapieniem zakładając, że nie robimy trasy 1000 km w jeden dzień.
    Powinny się odbywać ze względów bezpieczeństwa co 2h, bo...? Ty tak twierdzisz, czy masz jakieś badania na ten temat, które to potwierdzają?
    Skoro dla Ciebie niebezpieczeństwem jest jechać 4h to zatrzymuj się co 2h, dla mnie 4h nie stanowią żadnego problemu.

    A skoro to zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu to dlaczego kierowcy zawodowi tak narażają to bezpieczeństwo i mają obowiązek przerw dopiero po 4,5h?

    Ja opisuje swoje trasy, w 90% dojazd i zjazd z ekspresówki/autostrady zajmuje mi do 30 min łącznie.
    Dlatego takie EV z tak małą baterią w takiej trasie byłby dla mnie dużym utrapieniem.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Chyba żartujesz...W klasie B diesel? Mogę się założyć, że hybryda w Milano spali mniej w mieście i na krajówkach niż Tonale w dieslu.
    Na szczęście diesle to już przeszłość. RIP.
    Od kiedy kompakt to klasa B? Pisałem o kompakcie, bo na takiego się żona przesiadła.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #96
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    To nie jest auto do upalania na Nürburgring Nordschleife, a niedługo 150km/h to będzie dużo powyżej narzuconych ograniczeń na wszystkich drogach.
    To jest miejskie/podmiejkie wozidełko. Ekologia z wielu silników zrobiła już tylko źródło popychu, a nie napędu.
    Wygląd przodu mocno "nawiązuje" do Renault Capture pierwszej generacji, ale i tak Milano jest bardzo proporcjonalna, jak na crossovera
    Marku, 20lat temu będąc świeżo po studiach miałem Lupo 1,4TDI (całe 70KM), którym zjeździłem całą Polskę wzdłuż i wszerz oraz całkiem niezły kawałek Europy. Na przykład zatankowane w Holandii dojechało do Polski trzymane całą drogę ~150km/h i spalaniem w okolicach 5litrów przy takiej jeździe (trzymane w okolicach 120km/h paliło 4,3litra wg dystrybutora). I to było używane auto z nalotem ponad 200tys. km małe miejskie jeździdło. później miałem astrę H w kombi 1,3CDTI, spalało jakiś litr więcej od tego Lupo, a było to już całkiem duże kombi (tylko przyspieszenie było mierzone w godzinach...). Także nie uważam, żeby wymóg utrzymania 150km/h jako prędkości podróżnej był czymś nadzwyczajnym porównywalnym do toru wyścigowego. Ile kilometrów to Milano zrobi z prędkością 150km/h? 100km? 150km? bo 200km raczej nie da rady. Gdzieś przez te 20 lat nastąpił postęp, czy się cofnęliśmy? Pod pretekstem ekologii.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 12-04-2024 o 11:03

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Gdzieś przez te 20 lat nastąpił postęp, czy się cofnęliśmy? Pod pretekstem ekologii.
    Ekologia cofnęła nasze możliwości. Sam nie rozumiem, co dają 3-cylindrowe silniki, skoro "chleją" tyle samo, co 4-cylindrowe, za to mają budowę jednorazówek do wymiany co 150 tys. km.
    Niektórym się wydaje, że każda Alfa ma mieć nie wiadomo jakie właściwości "sportowe". Ale takich dawno już nie ma poza modelami specjalnymi.
    Milano zapowiada się fajnie, ale francuskie silnikopodobne elementy mogą dużo napsuć.

  8. #98
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał minusbb Zobacz post

    Jeśli naprawdę zastanawiacie się jak się toto będzie sprzedawało, poczytajcie komentarze pod jakimkolwiek filmem na YT opublikowanym przez włoskie media zajmujące się motoryzacją.


    I tylko Alfy żal.
    Zdecydowana większość komentujących to "prawdziwi petrolhedzi" kupujący 1.9 TDI albo "prawdziwe" V8.....pod warunkiem ,że te auta są zagazowane i kosztują do 30 tys

  9. #99
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Zdecydowana większość komentujących to "prawdziwi petrolhedzi" kupujący 1.9 TDI albo "prawdziwe" V8.....pod warunkiem ,że te auta są zagazowane i kosztują do 30 tys
    Ot i trafiłeś w sedno. Żadna z tych marud nie kupi nowej AR choćby to był rasowy sportowy samochód, czysty duch marki na czterech kołach. Ile 4C już nie wspominając o 8C mamy na forum? To może chociaż kilka Quadrifoglio? Są jakieś? A oprócz rozbitków z USA? Cisza? No właśnie.
    Ostatnio edytowane przez GMB_156 ; 12-04-2024 o 13:10
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Powinny się odbywać ze względów bezpieczeństwa co 2h, bo...? Ty tak twierdzisz, czy masz jakieś badania na ten temat, które to potwierdzają?
    Skoro dla Ciebie niebezpieczeństwem jest jechać 4h to zatrzymuj się co 2h, dla mnie 4h nie stanowią żadnego problemu.

    A skoro to zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu to dlaczego kierowcy zawodowi tak narażają to bezpieczeństwo i mają obowiązek przerw dopiero po 4,5h?

    Ja opisuje swoje trasy, w 90% dojazd i zjazd z ekspresówki/autostrady zajmuje mi do 30 min łącznie.
    Dlatego takie EV z tak małą baterią w takiej trasie byłby dla mnie dużym utrapieniem.



    Od kiedy kompakt to klasa B? Pisałem o kompakcie, bo na takiego się żona przesiadła.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Temat jest o Milano a to klasa B, choć użytkowo od kompaktu nie będzie mocno odstawać.
    Co do postojów to takie są zalecenia, przecież ja tego nie wymyśliłem.
    Ja do autostrady mam najbliżej 50 minut drogi przez zatłoczone krajówki. Idealne warunki dla EV
    Sprawdziłem ostatnią trasę nad morze - w EV jedno ładowanie do 80 % na szybkiej ładowarce i drugie krótkie doładowanie Ok. 10 KWh i bym dojechał. Tyle ze na autostradzie 120 km/h.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory