Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Pytania odnośnie mojej nowej Alfy Romeo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    11

    Question Pytania odnośnie mojej nowej Alfy Romeo

    Witam forumowiczów. Jako że jestem tutaj nowy i zielony co do marki postanowiłem jeśli nie przeszkadza to nikomu założyć swój pościk w którym będę w razie potrzeby pytał bardziej doświadczonych użytkowników tego samochodu. Pierwsze moje pytanie jak często wymieniać olej? Auto kupiłem z salonu w UK rocznik 2020 , 18 tysięcy mil tj. 28tys km . Facet z salonu mówił że co 9 tys mil lecz z tego co wiem to jest zbyt rzadko ale wolę dopytać bardziej zaznajomionych z tematem osób. Drugie pytanie w umowie mam 12 msc gwarancji czy jest sens dokupować jeszcze rok za 499f tj około 2.500 zł. Mogę podesłać screen co wchodzi w jej skład. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź i oczywiście zaakceptowanie mojego postu.! Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    Co do wymiany oleju, to większość wymienia co 10 k km, czyli jakieś 6,5 k mil. Jeśli jeździsz dużo (powyżej 25 - 30 k km rocznie) to przedłużenie może mieć sens. Auto stosunkowo młode z niedużym przebiegiem, ale tak czy siak decyzja należy do ciebie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ja wymieniam co 15 tys. km, mój kolega też. Więc skąd wiadomo, że większość?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelson Zobacz post
    Ja wymieniam co 15 tys. km, mój kolega też. Więc skąd wiadomo, że większość?
    Bo ja i dwóch moich kolegów wymienia wcześniej a to już większość

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    i ja i wielu których znam. nikt nie czeka do 15tys z tych co jeżdżą normalnie. może jeden znajomy wymienia co 15, ale on bije tylko trasy - w niecałe 3 lata zrobił swoja Veloce Ti już blisko 300tys km.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ja ogólnie nie jeżdżę dużo w tygodniu jakieś 300km . Miesięcznie max 700. Powiedzcie mi czy też na parkingu przy odpalonym silnik na trybie Dynamic wyczuwacie w swoich autach delikatniutkie drgania co jakiś czas czy silnik chodzi rowniutko? Bo to mnie trochę dziś zaciekawiło bardzo tego nie czuć ale jednak minimalnie co jakiś czas.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtowy20 Zobacz post
    Ja ogólnie nie jeżdżę dużo w tygodniu jakieś 300km . Miesięcznie max 700. Powiedzcie mi czy też na parkingu przy odpalonym silnik na trybie Dynamic wyczuwacie w swoich autach delikatniutkie drgania co jakiś czas czy silnik chodzi rowniutko? Bo to mnie trochę dziś zaciekawiło bardzo tego nie czuć ale jednak minimalnie co jakiś czas.
    U mnie zarówno w giulii jak i stelvio wyczuwalne są okresowe bujniecia silnikiem, drganiami bym tego nie nazwał. Nie ma znaczenia na jakim trybie jest ustawione DNA.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziś przejechałem niewielka trasę i po wyłączeniu silnika słychać było jak jeszcze przed 10-20 sekund działał wentylator czy to normalne? Auto mam tydzień kupione od dilera Alfy. Ale to chyba trochę dziwne na desce nie pokazuje żadnych problemów.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtowy20 Zobacz post
    Dziś przejechałem niewielka trasę i po wyłączeniu silnika słychać było jak jeszcze przed 10-20 sekund działał wentylator ������ czy to normalne? Auto mam tydzień kupione od dilera Alfy. Ale to chyba trochę dziwne na desce nie pokazuje żadnych problemów.
    Po wyłączeniu silnika, pompa chłodzi turbinę, to normalne zachowanie.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za odpowiedź

Podobne wątki

  1. Porady odnośnie zakupu Alfy Romeo 147 TwinSpark
    Utworzone przez Haszym w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2018, 15:03
  2. [Zapowiedź] Prezentacja nowej Alfy Romeo 4C (Katowice)
    Utworzone przez Ganinex Gazda w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 14:41
  3. [155] 3 pytania odnośnie problemów z elektryką 155
    Utworzone przez wojtekalfa155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 12:22
  4. pilna sprawa odnośnie ALFY ROMEO 145
    Utworzone przez rafal_1974 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 21:53
  5. Dwa pytania odnośnie mojej Alfy 146
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 15:03

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory