Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Alfa 156 1.9jtd 16v - problem (zamulony silnik)

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Koego heniek_16V miałem podobny,jeśli nie taki sam problem!:-) Rozwiązałem go przypadkiem! Ale po kolei! Wymieniłem tak jak Ty: przepływke, czujnik ciśnienia doładowania, i wężyki podciśnienia. Przeczyściłem EGR i overboost (czyściłem go kilka razy). I cały czas lipa . Sprawdzałem w FESie czy sztanga pracuje,no i pracowała bez problemu, a błąd nadal się pojawiał. Wtedy zwątpiłem. Do momentu kiedy któregoś razu postanowiłem przeczyścić overboosta kolejny raz, i jak to ja musiałem coś zepsuć kiedy chciałem ściągnąć wężyk z overboosta wyrwałem jeden króciec (taki tam marny plastik i się oberwał...... ) Pomyślałem, że nie będę tego sklejał tylko kupię nowy i tak zrobiłem! Po zamontowaniu nowego, "Cud Panie, Cud!" Wszystko śmiga, a o błędzie już dawno zapomniałem!:-)
    Tak więc moim zdaniem, czyszczenie tego overboosta w niektórych przypadkach to pomyłka. Kolego może od razu nie kupuj, ale podmień od kogoś kto ma 100% sprawny i zobacz czy jest lepiej.
    Zdziwiło mnie tylko dlaczego stary overboost bez problemu poruszał sztangą podczas testu w FESie, a podczas jazdy wymiękał.... domyślam się że pewnie chodzi o większe obciążenie sprężarki podczas jazdy.

  2. #22
    heniek_16V
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neolux Zobacz post
    Koego heniek_16V miałem podobny,jeśli nie taki sam problem!:-) Rozwiązałem go przypadkiem! Ale po kolei! Wymieniłem tak jak Ty: przepływke, czujnik ciśnienia doładowania, i wężyki podciśnienia. Przeczyściłem EGR i overboost (czyściłem go kilka razy). I cały czas lipa . Sprawdzałem w FESie czy sztanga pracuje,no i pracowała bez problemu, a błąd nadal się pojawiał. Wtedy zwątpiłem. Do momentu kiedy któregoś razu postanowiłem przeczyścić overboosta kolejny raz, i jak to ja musiałem coś zepsuć kiedy chciałem ściągnąć wężyk z overboosta wyrwałem jeden króciec (taki tam marny plastik i się oberwał...... ) Pomyślałem, że nie będę tego sklejał tylko kupię nowy i tak zrobiłem! Po zamontowaniu nowego, "Cud Panie, Cud!" Wszystko śmiga, a o błędzie już dawno zapomniałem!:-)
    Tak więc moim zdaniem, czyszczenie tego overboosta w niektórych przypadkach to pomyłka. Kolego może od razu nie kupuj, ale podmień od kogoś kto ma 100% sprawny i zobacz czy jest lepiej.
    Zdziwiło mnie tylko dlaczego stary overboost bez problemu poruszał sztangą podczas testu w FESie, a podczas jazdy wymiękał.... domyślam się że pewnie chodzi o większe obciążenie sprężarki podczas jazdy.
    Hmm...wiesz co, to nie głupi pomysł. U mnie też niby jest sprawny bo też sztanga rusza się prawidłowo, bynajmniej tak wygląda. Rozumiem że po wymianie overboosta nie masz już problemu z błędem i auto jeździ jak trzeba?

  3. #23
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Rozumiem że po wymianie overboosta nie masz już problemu z błędem i auto jeździ jak trzeba?
    Dokładnie tak, po wymianie overboosta, błąd zniknął i samochód jeździ normalnie
    Ale tak jak pisałem, najpierw spróbuj podmienić ten zaworek od kogoś, ja musiałem kupić nowy bo klejenie takich rzeczy moim zdaniem nie wchodzi w grę.
    Pozdrawiam!

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ŁukaszALFAlow
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    159 1.9 jts, 156 1.9 jtd SP1
    Postów
    400

    Domyślnie

    witam ,ja dam jeszcze jedną rade ,wszystko co piszecie przerobiłem,i była lipa ,dopiero autostrada ,3bieg i pod 5000 obr.,pare kuracji i pomogło,druga sprawa to 16v lubia wysokie obroty,wiec od czasu do czasu trzeba troche geometrie rozruszac

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sqb
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V 140 KM 2003 r.
    Postów
    43

    Domyślnie

    I ktoś mi powie jak to się w końcu skończyło bo właśnie przerabiam ten sam problem- póki co jedyne co mi się udało zrobić to zamienić w "spokojnego kierowcę"- czyli niedzielnie szlag mnie trafia. A pro po- ktoś może mi pomóc w Szczecinie lub okolicach?? Z góry Dzięki!

  6. #26
    Soro
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Mialem problem z mulowatym 1,9 16v. Stracil troche mocy, szczegolnie przy nizszych obrotach, wywali MSCF, wiecej palil, wiecej kopcil.
    Okazalo sie, ze "map sensor" czy cos takiego byl zasyfiony. Byc moze to komus pomoze.

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqb Zobacz post
    I ktoś mi powie jak to się w końcu skończyło bo właśnie przerabiam ten sam problem- póki co jedyne co mi się udało zrobić to zamienić w "spokojnego kierowcę"- czyli niedzielnie szlag mnie trafia. A pro po- ktoś może mi pomóc w Szczecinie lub okolicach?? Z góry Dzięki!
    Miałem dokładnie taki sam problem i szczerze: niezmiernie rzadko się zdarza że czujnik doładowania jest walnięty. Raczej jest tak że pokazuje on prawidłowe parametry i przy 2800 obr gdy zmienia się geometria łopatek prowadnicy w turbinie następuje przeładowanie, bo grucha nie pociągnęła cięgna od zmiennej geometrii. Następuje tak albo gdy zawór overboostu jest już niesprawny albo gdy w turbinie zapieczona jest zmienna geometria. Czasami także może to się zdarzyć gdy mamy problem z wężykami podciśnienia. I teraz jak to naprawić:

    1. Najprościej i pierwsze co bym radził to sprawdzić owe wężyki (bo to najtańsza sprawa i najszybsza) i ewentualnie je powymieniał.

    2 Druga prosta sprawa to starać się jeździć tak by zmienna geometria pracowała tzn nie po enerycku ale też nie żyłujmy naszych cacuszek. Normalnie jeździć, czasem sobie przyśpieszyć i żeby te obroty od czasu do czasu przeszły przez te 2800

    3. Wyczyścił zawór overboostu ewentualnie jeżeli mamy wątpliwości co do jego prawidłowej pracy to go wymienić.

    4 Jeżeli powyższe sposoby nie działają to mamy problem, bo zmienna geometria w turbinie zapewne się mocno zapiekła ale nie poddawajmy się, bo na to też są sposoby (nie tak jak niektórzy myślą wymiana turbiny):

    a) Pierwszy sposób to środek do czyszczenia zmiennej geometrii (podobno działa ale nie znam go i nigdy nie próbowałem) więc niech może się ktoś wypowie kto go próbował. TU daje linka gdzie jest pokazane (film) jak to działa. Producent podobno zapewnia że nie wpływa negatywnie na pozostałe części silnika(zaznaczam podobno).

    b) Drugi i najpewniejszy sposób to wyciągnięcie turbiny i delikatne jej rozkręcenie no i dokładne wyczyszczenie wszystkich elementów związanych z poruszaniem zmienną geometrią. Tu jest filmik jak to się robi.

    A po wszystkim cieszcie się swoimi BELLAMI
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sumka33 ; 05-08-2011 o 23:50

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sqb
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V 140 KM 2003 r.
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał culio Zobacz post
    witam ,ja dam jeszcze jedną rade ,wszystko co piszecie przerobiłem,i była lipa ,dopiero autostrada ,3bieg i pod 5000 obr.,pare kuracji i pomogło,druga sprawa to 16v lubia wysokie obroty,wiec od czasu do czasu trzeba troche geometrie rozruszac
    .. to mogłem zrobić dzisiaj rano i odziwo na 3 biegu pociągnięty do 5k obrotów jakoś jechał- żadnego błędu, potem 4,5,6 i znowu 3, jeszcze raz i za trzecim takim manewrem pojawił się błąd i brak mocy. Czyściłem overboosta ale chyba go wymienie, węże niby też są okey ale też wymienie- może pomoże- na razie przyzwyczajam się do jazdy poniżej 2,5k obrotów tragedii nie ma.

    Heniek napisz czym to się u Ciebie skończyło.

Podobne wątki

  1. Zamulony silnik od 3000 obr/min JTD
    Utworzone przez dejvid27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 08:15
  2. Zamulony silnik do 3000obr/min JTD
    Utworzone przez dejvid27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 16:27
  3. Zamulony silnik 2,5 V6
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 19:07
  4. Zamulony silnik 2,4
    Utworzone przez gryzli74 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 08:30
  5. Zamulony silnik 166 3.2 V6
    Utworzone przez Marty w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory