Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 84

Temat: wymiana skrzyni biegów

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    a coś z drgającym lewarkiem jakieś sugestie macie ? przy delikatnym przyspieszaniu do 2,5 tys obrotów lewarek na trójce nie wibruje, zaś przy dynamicznym przyspieszaniu wibrowanie jest caly czas i to mocno odczuwalne jakby miał bieg wylecieć. Najwieksze objawy na 3 czasem też na 4 ale tu juz bardzo rzadko i ciezko mi to ocenić. Przy dotknięciu lewarka i poruszenia go w którąś stronę drżenie ustaje. Nie ma problemów z wrzuceniem biegów, na innych biegach wszystko jest w należytym porządku cicho nie szumi nic. Sprawdzałem wszelkie poduszki pod silnikiem skrzynią i ta centralna krótki lizak (była pęknieta guma , wymieniłem ją na nową). Czy jest w okolicach warszawy albo ogolnie na mazowszu dobry fachowiec od M32 ??

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Czy przy sciaganiu skrzyni biegów trzeba robic zbieznosc?

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał CYGANHIO1992 Zobacz post
    a coś z drgającym lewarkiem jakieś sugestie macie ? przy delikatnym przyspieszaniu do 2,5 tys obrotów lewarek na trójce nie wibruje, zaś przy dynamicznym przyspieszaniu wibrowanie jest caly czas i to mocno odczuwalne jakby miał bieg wylecieć. Najwieksze objawy na 3 czasem też na 4 ale tu juz bardzo rzadko i ciezko mi to ocenić. Przy dotknięciu lewarka i poruszenia go w którąś stronę drżenie ustaje. Nie ma problemów z wrzuceniem biegów, na innych biegach wszystko jest w należytym porządku cicho nie szumi nic. Sprawdzałem wszelkie poduszki pod silnikiem skrzynią i ta centralna krótki lizak (była pęknieta guma , wymieniłem ją na nową). Czy jest w okolicach warszawy albo ogolnie na mazowszu dobry fachowiec od M32 ??
    przeguby wewnetrzne wplywaja na takie drgania, byc moze nasz luzy .

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Skrzynia zrobiona wymienione satelity + koronki mechanizmu różnicowego + 2x wałek ataku + koło talerzowe......Prawie wszytko super tylko, że przy 100km/h nie mogę wrzucić 6 biegu....Jadąc 80km/h wrzucam 6 bieg i w okolicach 100km/h poszarpuje autem do 105 km/h ponadtko tempomat dziala na 4 i 6 biegu....a na 5 nie dziala......

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Niestety skrzynia źle złożona ,prawdopodobnie synchronizator 6 biegu lu coś za ciasno, ewentualnie na początek sprawdź regulację linek zmiany biegów ale to tak dla świętego spokoju. Jedź do fachowca, który to robił z reklamacją, bieg powinien wchodzić przy każdej prędkości.

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    a ten tempomat?

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie co do działania samej skrzyni biegów. Jestem po oględzinach dwóch aut i w obu przypadkach działało to w bardzo podobny sposób. Zmieniając bieg z 1 na 2, z 2 na 3 itd czuję spory opór, jakbym musiał się siłować z samą skrzynią. Skrzynia w żaden sposób nie haczy, nie wydaje dźwięków, nie ma luzów, biegi nie wyskakują, generalnie wchodzą bez problemu. Czy ten opór jest normalny ? Inaczej mówiąc, można raczej zapomnieć o zmianie biegów "dwoma palcami", trzeba użyć przy tym trochę siły i jest to dla mnie co najmniej dziwne, może ktoś powiedzieć czy jest to normalna sytuacja ? Chodzi o model 159, 16V, 150km, 2007 rok.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Obawiam się że nie jest to normalne mam w domu dwie alfy z takim silnikiem z tego rocznika i żadna nie ma takich objawów. Rok temu oglądałem alfe która miała identyczne objawy jednak właściciel powiedział ze alfy tak mają po czym uznałem że nie wszystkie

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie co do działania samej skrzyni biegów. Jestem po oględzinach dwóch aut i w obu przypadkach działało to w bardzo podobny sposób. Zmieniając bieg z 1 na 2, z 2 na 3 itd czuję spory opór, jakbym musiał się siłować z samą skrzynią. Skrzynia w żaden sposób nie haczy, nie wydaje dźwięków, nie ma luzów, biegi nie wyskakują, generalnie wchodzą bez problemu. Czy ten opór jest normalny ? Inaczej mówiąc, można raczej zapomnieć o zmianie biegów "dwoma palcami", trzeba użyć przy tym trochę siły i jest to dla mnie co najmniej dziwne, może ktoś powiedzieć czy jest to normalna sytuacja ? Chodzi o model 159, 16V, 150km, 2007 rok.
    Skrzynie te działają specyficznie , ale to co opisujesz nie jest normalne... Choć może to być nie problem skrzyni ,a lewarkaczy ustawień linek . Bo dają dokładnie takie objawy jak opisałeś.
    Pierwsza sprawa to serwisowe ustawienie linek , z tym że jak są już przytarte/skorodowane to dalej będzie lipa .
    Najpewniej można by to sprawdzić ruszając ręką wybierakiem w skrzyni , jeżeli chodzi ok to wina linek .

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Skrzynie te działają specyficznie , ale to co opisujesz nie jest normalne... Choć może to być nie problem skrzyni ,a lewarkaczy ustawień linek . Bo dają dokładnie takie objawy jak opisałeś.
    Pierwsza sprawa to serwisowe ustawienie linek , z tym że jak są już przytarte/skorodowane to dalej będzie lipa .
    Najpewniej można by to sprawdzić ruszając ręką wybierakiem w skrzyni , jeżeli chodzi ok to wina linek .
    Rozumiem, z tego co tutaj przeczytałem, sporo ludzi pisze o linkach, odpowietrzeniu sprzęgła lub nasmarowaniu linek.
    Dzisiaj mi się przypomniało, że czasem było tak, że sprzęgło jakby nie dochodziło do końca i wtedy napotykałem "opór" przy zmianie biegu, gdy wciskałem do końca, a następnie odpuszczałem pedał sprzęgła i wciskałem jeszcze raz to było dużo lepiej z wrzucaniem innego biegu. Czym to może być spowodowane ? Dodam, że redukcja biegów wchodziła idealnie, gorzej z wrzucaniem wyższych.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana skrzyni biegów - Alfa 159
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 21:03
  2. [145] Wymiana skrzyni biegów na 6b - JTD
    Utworzone przez Ruzwelt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 22:13
  3. Wymiana skrzyni biegów 2.0 ts
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 16:41
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez amser_sl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 21:02
  5. Wymiana skrzyni biegów
    Utworzone przez ravi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 09:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory