Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Koszty lakierowania całego auta

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Póki co rozważam różne opcje. Napisałem pierwszy post tak kategorycznie bo nie chciałem słyszeć niemerytorycznych opinii w stylu: "z powodu rys nie maluje się całego auta". Zamiast tego chciałem poruszyć do konkretnej rozmowy na temat kosztów i opcji odnawiania lakieru całego auta. Nie wyraziłem tego wprost ale jestem otwarty na inne opcje kompleksowego odnowienia lakieru. Także chętnie posłucham co masz do powiedzenia na temat tej metody plasti dip

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arson
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    OstroW Wlkp
    Auto
    AlfaRomeo 147 1.6 120KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    Jest to malowanie natryskowe jak kazde inne ale farba jest zrobiona z takich substancji ktore nie ingeruja w lakier a jesli ci sie zarysze albo znudzi kolor mozna taka farbe zerwac jak tasme i nalozyc nowa wiec metoda według mnie jest bardzo fajna mozesz wpisac na youtube malowanie plasti dip i zobaczysz jak to wyglada sam chcialem malowac swoja AR i popytalem troche wiec na 100% wiem ze malowanie auta ta metoda kosztuje 1500 zl

    - - - Updated - - -

    Także jesli zaryszesz ponownie dany element mozesz zerwac i pomalowac go na nowo

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Czyli pomalowanie elementu w takim przypadku wyniesie około 150zł jak dobrze liczę? Gdzie w Poznaniu można coś takiego wykonać?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Rosja
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    145 1.4 T.S.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Malowanie plasti dipem jest raczej opcją krótkotrwałą, widziałem kilka samochodów pomalowanych tą metodą i do czasu wygląda to naprawdę fajnie, po pewnym okresie (szczególnie po zimie, gdzie dolna część karoserii jest narażona na sól) wygląda to naprawdę słabo, farba zaczyna się łuszczyć na samochodzie i powstają delikatne odbarwienia. Więc jak dla mnie jest to opcja zmiany koloru raczej tylko na jeden sezon. Lepszym wyjściem w takie sytuacji jest folia koszt foli jest sporo większy ale uzyskasz znacznie lepszy efekt. Wadą plasti dipu jest też taka, że masz ograniczony wybór kolorów i wszystkie są matowe. Plasti dip jest prostym materiałem do położenia dlatego możesz to zrobić praktycznie samemu, jeżeli masz choć nieduże pojęcie o lakierowaniu wtedy koszta pomalowania całego auta wahają się w granicach 600-700zł.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Właśnie miałem pytać jak z trwałością tego rozwiązania. Bo to fajnie i łatwo schodzi ale pewnie kamyczki też ostro to uszkadzają. Szczególnie progi które są zawsze poobijane. No i zastanawia mnie jak jest z malowaniem wewnętrznych części. Jak powszechnie wiadomo, w AR147 przy otwartych tylnych drzwiach jest bardzo dużo oryginalnego koloru. To by wyglądało słabo gdyby z zewnątrz wyglądało idealnie a wewnątrz zostało aż tyle innego koloru.

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Istnieje jeszcze polska alternatywa dla plasti dipu i nazywa się - uwaga uwaga - plasti lak Ponoć taniej, ponoć podobna wytrzymałość do amerykańskiego odpowiednika. http://plastilak.pl/

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Na allegro puszka tego plastilaku kosztuje jakieś 35zł czyli prawie połowę taniej niż plastidip, a stawiam że to praktycznie to samo. Napisałem do sprzedającego ten plastilak na ile starcza taka pucha. Jeżeli wystarczy na wszystkie felgi to chyba zainwestuję bo 35zł to nie majątek a zobaczę jak bardzo trwała jest ta powłoka. Tym bardziej, że jakby okazało się że źle to wygląda to można zerwać i po sprawie.

    A jak się okaże, że po dłuższym czasie wygląda to dobrze i będzie dało radę tym pomalować całe auto (w co wątpię bo to jednak spray a nie natrysk) to być może się zdecyduję, bo będę mógł to nałożyć praktycznie wszędzie, czyli odpada problem oryginalnego koloru we wnętrzu, a w razie obicia czy zarysowania będę mógł położyć warstwę od nowa.

    Ktoś już używał tego plastilaku osobiście?

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Jakbyś szukał dobrego lakiernika to mam takiego malowałem u niego bellę oraz peugota żony jakbyś był zainteresowany więcej info na priw.Lakiernik z bliskich okolic Poznania

  9. #19
    marcin1234
    Gość

    Domyślnie

    Cześć
    nie było mnie troche.

    Wracają co tematu auta żony.
    To odnowili lakier chyba na maxa jak się dało.
    Zapłaciłem 1500 zł dostałem jeszcze rabat 30%
    A gratis dostałem polerkę szyby ( niewidzialna wycieraczka ) czy cos takiego
    Ogolnie byłem sceptyczny do takich serwisów ale nie żałuje bo sam bym tak nie odpicował auta

    a żonka zadowolona

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Co oznacza "odnowienie lakieru"? Malowanie, czy tylko kosmetyka? Oraz gdzie robiłeś?

Podobne wątki

  1. Ile za polerowanie całego auta?
    Utworzone przez Chasim w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2022, 11:00
  2. oklejanie całego auta! :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 17:27
  3. [166] Malowanie całego auta - opinie
    Utworzone przez Kowalm w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 23:25
  4. [156] Malowanie całego auta
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2007, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory