Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Naprawa bocznej strony opony

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie Naprawa bocznej strony opony

    Hej, orientuje się ktoś, gdzie można w Szczecinie naprawić takie uszkodzenie opony jak na zdjęciach ? W jednej wulkanizacji odesłano mnie z odpowiedzią, że można tylko przykleić ten odstający kawałek gumy i tyle. Mi chodzi też o jakieś zabezpieczenie tej opony. Ktoś może coś polecić, albo wyrazić swoją opinię czy faktycznie się nie da ?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dobrze Ci odpowiedzieli, nie znam żadnego porządnego warsztatu wulkanizacyjnego który naprawia uszkodzenia bocznej ścianki. A już o gwarancji na taką naprawę - zapomnij.
    Przyklej lub wymień opone jak masz obawy co do niej.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Z tego co wiem, bocznych pęknięć i rozdarć się nie naprawia. Zbyt poważna ingerencja w strukturę opony. Gdyby wbiłby Ci się gwóźdź gdzieś na głównej powierzchni - można naprawić, ale czegoś takiego nie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dopytuję się tak, bo to 5 miesięczna opona jest. Myślałem, że skoro nie schodzi z niej powietrze, to będzie można jakoś zgrzać ten odstający kawałek z resztą struktury opony.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    Przecież ten płatek kilkumilimetrowej grubości gumy nie ma funkcji wytrzymałościowej. Trzyma cała konstrukcja pod tym, nie ma tu co naprawiać wg mnie tylko jeździć i tyle (oczywiście na podstawie zdjęć to mówię, nie wiedząc czy np. bąbla trochę tam nie ma świadczącego o uszkodzeniu konstrukcji opony - wtedy -> śmietnik).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Żaden bąbel się na szczęście nie robi. Chciałem po prostu dowiedzieć się czy mogę jakoś zabezpieczyć tą oponę za nim coś się będzie z nią dziać, albo opóźnić maksymalnie ten ewentualny etap dlatego myślałem, że będzie ktoś w stanie polecić gdzie to zrobią. No ale jak się nie da nic, oprócz zwykłego podklejenia tego kawałka to trudno.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Stary, nie pitol. Oderwał Ci się wierzchni kawałek gumy. Jeśli nie ma uszkodzenia struktury wzmocnienia opony, nie robi się bąbel, to nie będzie to miało innych skutków poza estetyką. Jak ma ładnie wyglądać to przyklej sobie frędzla klejem do gumy. Takich "napraw" nie robi się na gorąco. Na gorąco możesz robić głębokie wypełnienia, np gdy były przecięte druty/płótno wzmacniające i trzeba je połączyć odpowiednią łątą wzmacniającą a potem zalać gumą.
    P.S. Nawet uszkodzenia boczne, łącznie z uszkodzeniem struktury opony robi się na gorąco tyle że koszt pracy i materiałów jest na tyle duży że zazwyczaj się to nie opłaca a przeciętny Jasiu z wulkanizacji nie ma pojęcia jak to zrobić Naprawa na gorąco powinna kosztować 100 - 150 zł bo jest czasochłonna, trzeba oczyścić miejsce, usunąć gumę i odsłonić elementy wew.opony, zakończyć odpowiednio poprzecinane elementy, wkleić wzmocnienia, zawulkanizować. Czas, czas, czas.... Za naprawę standardowej opony nikt tyle nie zapłaci, a fachurę, który naprawi tak oponę kosztującą grubą kasę, z wysokim indeksem prędkości to zajdziesz jednego na kilkadziesiąt warsztatów...
    Teraz tą metodę stosuje się w naprawie opon specjalistycznych, ciężarowych, rolniczych itp.

    Niby wszyscy piszą na warsztacie "wulkanizacja" a kto jeszcze naprawdę wulkanizuje?

    Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica
    Ostatnio edytowane przez kripp ; 04-09-2017 o 08:26
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dzięki kripp za naprawdę konkretną odpowiedź wraz z Andrzejem podnieśliście mnie na duchu, że nie ma tragedii! W takim razie skleję to w celach estetycznych i zostawiam na dalsze sezony

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Zaślepka uszczelki szyby bocznej
    Utworzone przez sVIRUSx w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 09:38
  2. Renowacja bocznej obudowy konsoli
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 08:28
  3. Wymiana szyby bocznej
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 07:21
  4. demontowanie bocznej poduszki
    Utworzone przez Alfaauto w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 20:11
  5. [145] Listwa koło szyby bocznej
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory