Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Grupowe czyszczenie wtrysków JET CLEAN TRONIC Liqui Moly

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar yeye
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4
    Postów
    266

    Domyślnie Grupowe czyszczenie wtrysków JET CLEAN TRONIC Liqui Moly

    Wychodzę do was z inicjatywą, aby zorganizować grupowe czyszczenie wtrysków poprzez urządzenie Jet Clean Tronic firmy Liqui Moly.
    Chciałem zrobić to samemu, ale pomyślałem, że może ktoś z forum też będzie zainteresowany.

    Trochę informacji na temat samego urządzenia:

    Jet Clean Tronic jest urządzeniem do czyszczenia wszystkich układów wtryskowych silników Diesla, a także silników benzynowych. Osady, które gromadzą się na elementach układów wtryskowych, a także w komorze spalania są częstą przyczyną nierównomiernej pracy silnika, podwyższonego spalania oraz emisji większej ilości szkodliwych substancji w spalinach, kolejnym objawem zanieczyszczonego układu wtryskowego jest również często duże zadymienie zwłaszcza przy gwałtownym obciążeniu silnika (np. wyprzedanie).
    Ponadto w silnikach zasilanych gazem po dłuższej eksploatacji na tym paliwie pojawiają się często problemy z pracą silnika na benzynie jest to spowodowane odkładaniem się dużej ilości zanieczyszczeń na wtryskiwaczach, ponadto w wielu typach instalacji gazowych po przełączeniu na”gaz” odcinany jest dopływ paliwa do wtryskiwaczy a to z kolei powoduje „zapiekanie” wtryskiwaczy . W silnikach benzynowych można również wykonać czyszczenie układu dolotowego, oraz zasysanie zanieczyszczeń stałych z sitka wewnątrz wtryskiwacza. Czyszczenie kolektora dolotowego jest szczególnie istotne w samochodach które są eksploatowane głównie w ruchu miejskim.
    Natomiast w nowoczesnych silnikach Diesla typu Common Rail oraz wyposażonych w pompowtryskiwacze utrzymanie czystości układu wtryskowego niewątpliwe przyczyni się do dłuższej żywotności poszczególnych elementów tych układów, ponieważ jak wiadomo są one bardzo wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia w układzie paliwowym. Rozwiązaniem tych problemów jest regularne czyszczenie układu wtryskowego oraz paliwowego. Urządzenie Jet Clean Tronic w połączeniu ze środkami chemicznymi Liqui Moly doskonale nadają się do tego celu. Oprócz rozpuszczania osadów w układach wtryskowych Jet Clean Tronic pozawala na opróżnienie zbiornika paliwa do którego omyłkowo zatankowano niewłaściwe paliwo, a także oczyszczenie zbiornika paliwa z wody.
    Czyszczenie układu wtryskowego ma bardzo istotny wpływ na zmniejszenie ilości substancji szkodliwych w spalinach, co można zaobserwować na przedstawionych wynikach analizy spalin.



    Możliwości Jet Clean Tronic:
    Silnik benzynowy:
    • rozpuszczanie osadów we wtryskiwaczach i „szynie” wtryskowej – jest to automatyczny cykl czyszczący, który trwa 8 minut
    • czyszczenie całego układu wtryskowego, a także komory spalania, zaworu dolotowego – cykl ten trwa od 20 do 40 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia elementów układu wtryskowego, silnik pracuje na specjalnych środkach czyszczących.
    • zasysanie zanieczyszczeń z siateczki wtryskiwacza – cykl automatyczny trwa 90 sekund na każde 4 wtryskiwacze
    • czyszczenie kolektora dolotowego – cykl ten trwa od 15 do 35 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia kolektora dolotowego, silnik w czasie trwania tego procesu pracuje na benzynie i dodatkowo przewodem podciśnieniowym do kolektora dolotowego podawany jest środek czyszczący.
    Silnik Diesla:
    • czyszczenie całego układu wtryskowego i komory spalania - proces ten trwa około 35 minut, silnik powinien w tym czasie pracować na specjalnym płynie czyszczącym, podczas czyszczenia układu wtryskowego wyczyszczone zostaną:
    • czyszczenie pompy wtryskowej
    • czyszczenie turbiny ze zmienną geometrią VTG
    • czyszczenie kolektora dolotowego
    • czyszczenie filtra cząstek stałych DPF

    Jak wiecie nie mam nic wspólnego z firmą Liqui Moly, więc nie wcisnę wam kitu, że jest to najlepsze urządzenie na świecie – MEGA, HIPER, SUPER,WOW. Jedynie co mogę powiedzieć, to to, że na 100% są to lepiej wydane pieniądze niż STP z Reala.

    Podzwoniłem po różnych warsztatach w Szczecinie i najlepszą ofertę przedstawiła nam firma:
    SEKULA MOTOSERWIS
    Ul. Łukasińskiego 106b
    Tel 91 852 22 56
    Tel 91 487 87 88

    Koszt operacji to 180zł + otrzymujemy preparat podtrzymujący efekt czyszczenia Liqui Moly – wartości około 35 zł
    Czas podłączenia i samego czyszczenia to około 2h.

    W poniedziałek mam dać odpowiedz co do terminu oraz ilości osób, jeśli będzie więcej osób chętnych może uda mi się coś jeszcze wynegocjować.

    Z uwagi na czas operacji, obowiązywałby termin 2 tygodniowym, w którym moglibyśmy pojawić się w warsztacie, wcześniej umawiając się telefonicznie.

    Prosiłbym osoby chętne na taki zabieg o zapisywanie poprzez podanie rodzaju silnika.

    Do mnie kontakt poprzez PW lub tel. 504563182

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    cuore 1.9 jtd 16v

  3. #3
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał yeye Zobacz post
    czyszczenie filtra cząstek stałych DPF
    ...To osobna procedura,robilem...lzejszy o 400 zl

    ---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

    plus 200 zl za wtryski i uklad paliwowy

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Mariano1980
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Stąporków, Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105, 1999,
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    ...To osobna procedura,robilem...lzejszy o 400 zl

    ---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

    plus 200 zl za wtryski i uklad paliwowy
    I czujesz różnicę? może warto się skusić

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar yeye
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4
    Postów
    266

    Domyślnie

    wydaje mi się, że przy cenie 800zł za jeden wtrysk to warto spróbować.
    Standardowa cena w Szczecinie to 200-300zł w zależności od warsztatu.

    ja, znalazłem takie informacje:
    http://www.blogomotive.pl/index.php/...ic-w-praktyce/

    http://tylik.motogrono.pl/jet-clean-tronic/


    Ostatnio edytowane przez yeye ; 28-01-2012 o 17:47

  6. #6
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Czyli za 180zł jest caly pakiet?
    Silnik Diesla:
    • czyszczenie całego układu wtryskowego i komory spalania - proces ten trwa około 35 minut, silnik powinien w tym czasie pracować na specjalnym płynie czyszczącym, podczas czyszczenia układu wtryskowego wyczyszczone zostaną:
    • czyszczenie pompy wtryskowej
    • czyszczenie turbiny ze zmienną geometrią VTG
    • czyszczenie kolektora dolotowego
    • czyszczenie filtra cząstek stałych DPF
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar yeye
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4
    Postów
    266

    Domyślnie

    Z tego co się właśnie dowiadywałem
    za 180zł mamy czyszczenie układu wtryskowego i komory spalania
    reszta pozycji jest dodatkowo płatna

  8. #8
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano1980 Zobacz post
    I czujesz różnicę? może warto się skusić
    Ja to zrobilem bardziej ze wzgledow profilaktycznych i narazie tylko DPF.Dopiero teraz,przy,a raczej przed sama wymiana oleju zrobie czyszczenie uladu paliwowego.Tak aby odrazu zlac ten olej na ktorym auto bedzie chodzilo podczas czyszczenia.Co by cos przypadkiem nie przeniknelo

    ---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

    co ciekawe firma Liqui Moly wypuscila preparat uszlachetniajacy do paliwa,a zarazem odsiarczajacy w formie koncentratu,a jak wiadomo siarka jest dla wtryskow Bee,

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja bym sie pisał. 2.4 JTD 10v

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar yeye
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4
    Postów
    266

    Domyślnie

    Rozumiem, że już więcej osób chętnych nie ma...
    Będę chciał w najbliższych dniach umawiać się na jakiś konkretny termin.

Podobne wątki

  1. [159] Liqui Moly spulung/Purge płukanie wtrysków - bezpośrednie połączenie diesel
    Utworzone przez Jambo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 16:22
  2. Dodatek Liqui Moly
    Utworzone przez wojtus75_1995 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-02-2018, 15:55
  3. Czyszczenie wtryskiwaczy maszyną LIQUI MOLY
    Utworzone przez KaaC w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 20:03
  4. [159] Jet Clean Tronic a czyszczenie turbo czy to dobry pomysł czy strata pieniedzy:??
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 08:29
  5. 156 Ocena LiQUI Moly
    Utworzone przez Aster156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory