Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] specjalista od sprzęgła w JTD poszukiwany!!

  1. #1
    daniel95
    Gość

    Domyślnie [156] specjalista od sprzęgła w JTD poszukiwany!!

    WITAM, poszukuje fachmana który potrafi po zdjęciu skrzyni zdiagnozowac mój kłopot, najlepiej gdyby nie był drogi, ale nawazniejsza jest dla mnei fachowośc. Kłopot mój polega na tym, iż na pierwszym i wstecznym biegu zauważam drżenie auta podczas ruszania, czasem jak dodam wiecej gazu lub odpowiednio pooperuje sprzęgłem tego objawu nie mam. Opinie sa podzielone, jedni twierdza że docisk inni że koło dwumasowe. znam silniki JTD z firmowyh fiatów i na kilkanaście egz. które przelatały oko 300-400tys km żaden nigdy nie miał wymienianej dwumasówki. Wiem że warsztaty naciagaja na takie wymiany, a czesto nie jest to potrzebne, tak jak mi nie sa potrzebne zbędne koszty. Jesli możecie cos polecic lub poradzić czekam na opinie. udało mi sie ustalic iż sprzegło valeo do mnie to 821 324 (moge miec za około 560zł). POMOCY!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SeBa_145
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Będzin-Warpie
    Auto
    AR 145 JTD 99'
    Postów
    92

    Domyślnie

    Witam
    Miałem wcześniej ten sam problem co ty. Na 1-wszym i wstecznym autem drżało podczas ruszania dopiero jak dodałem więcej gazu to ruszyło się płynnie. Powodem tego jest już wyrobione tzw. słoneczko w tarczy sprzęgła. Ja tak przejeździłem miesiąc czasu i podczas ruszania już całkowicie się rozsypało. Ja wymieniłem całe sprzęgło właśnie takie jak napisałeś Valeo 821 324. Po wyciągnięciu sprzęgła okazało się że te słoneczko już całkowicie pękło. Też miałem obawy że to może być koło dwumasowe ale wystarczy samo sprzęgło wymienić .
    Pozdrawiam Seba

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    A kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy? - może po prostu masz zapowietrzone sprzęgło
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    daniel95
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniałem ostatnio termostat i do tego wyciagałem akumulator, wiec miałem dostep do odpowietrznika sprzegła, ale jak sie za to zabrałem to niestety moje umiejetności sie skonczyły: wciśnałem sprzegło odkreciłem zaworek, ale potem musiałem pedał "dzwigać 'ręcznie z podłogi wiec zaprzestałem działań (nic sie nei poprawiło), co do wieku płynu nie jestem w stanie nic powiedziec poniewaz auto mam drugi tydzień. Dodam że wczoraj po południu nie miałem takiego kłopotu z drżeniem ale, dzis od rana niestety to samo.

  5. #5
    rafaello
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    niedawno wymieniałem w swojej Alfce sprzęgło... przytocze moje rozważania na ten temat ze stronki "alfa romeo":

    (...)u mnie jakoś od dwóch miesięcy coś podobnego sie dzieje przy ruszaniu... z tym ze dość zmiennie, czasem dość dobrze wyczuwalne jest szarpanie, a czasem bardzo słabo, choć jednak cały czas czuć ze nie ma tej płynności w porównaniu z innymi autami którymi czasem gdzieś sie przejadę...
    W związku z tym, że ostatnio przy temperaturach troszke poniżej O st.C występuję tylko bardzo delikatnie wyczuwalne szarpanie, wstrzymuję sie z wymianą do czasu jak rzeczywiście bedzie to upierdliwe(...)

    (...)efekt, delikatne szarpanie podczas ruszania z miejsca i akurat u mnie bardziej pomaga dodanie troszke wiecej gazu(...)

    (...)sprzegło nie ślizga sie jak narazie, jest jedynie delikatne szapranie podczas gdy ruszam i jeszcze jest na "półsprzegle" bez dodawania gazu...lekkie dodanie gazu troche łagodzi objawy(...)

    (...)No i jestem po wymianie sprzęgła...
    po zdemontowaniu starego okazało sie, że powyszczerbywane były z jednej strony spreżynki docisku w miejscu ich styku z łożyskiem wyciskowym... i stąd nierównomierne odciąganie docisku przez łożysko (w jednym miejscu wyszczerbione było rownież łozysko wyciskowe), tarcza sprzęgła była ok wiec to nie jej wina szarpania i całe szczeście dwumas również ok
    Zdziwiłem sie jak leciutko pracuje teraz pedał sprzęgła
    normalnie prawie go nie czuć (wczesniej zdecydowanie czuło sie pod stopą sprzęgło...) i zero szarpania , sama przyjemność
    no poza dziurą w kieszeni
    wymiana kompletnego sprzegła, uszczelniacz na wale no i przy okazji gumki stabilizatora dostała Alfka nowe...i 1000zł w plecy ale powiększyła sie przyjemność jazdy (...)

    sprzęgło Valeo - 565zł - MMarket Łódź,
    uszczelniacz - 95zł - MMarket Łódź;

    Jesli chodzi o koło dwumasowe to jednymi z typowych objawów jego uszkodzenia (sa to informacje od znajomego mechanika oraz wyczytane w necie...) są:
    - stuki oraz chrobotanie dochodzace z okolic skrzyni; wieksze rozklekotanie kola dwumasowego mozna wyczuc przykladajac reke do obudowy skrzyni nad kołem zamachowym...,
    - drżenie, "telepotanie" kabiny przy pracy silnika na biegu jałowym,
    - podczas gaszenia silnika z wciśniętym sprzegłem słyszalne cos w rodzaju: klap, klap ,klap, (wzajemne uderzenia rozklekotanych czesci kola zamachowego..)
    - podczas jazdy np. na 2 biegu, dynamiczne przemienne dodawanie i ujmowanie gazu wywołuje słyszalne i wyczuwalne stuki...,
    - itd....

    Pozdrowionka

  6. #6
    daniel95
    Gość

    Domyślnie

    no to obiawy niemal identyczne jak u mnie, dzwonienia nie mam, telepanai auta (biorąc pod uwage że to diesel) tez nie, odpala i gaśnie ładnie nic nie dzwoni... wczoraj jescze troche z tym kombinowałem i zaobserwowałem jescze jedna rzecz, ruszając odpuszczam sprzegło do momentu kiedy zaczyna "telepać" i w tej pozycji zatrzymuje pedeł, auto chwile podrży po czym "łapie przyczepność" tak jakby nagle wszytsko sie naprawiło jest przy tym delikatny kangurek to tyle moich spostrzezeń, Ew. mozecie napisac czy ze zdjeciem skrzyni jest jakiś kłopot typu wyciagane beli/sanek z pod silnika czy wystarczy rozpiac półoś i opuscić skrzynię?

Podobne wątki

  1. [159] poszukiwany specjalista od alf okolice Krakowa, Bielsko- Biała
    Utworzone przez Damian2014 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 22:52
  2. Specjalista od fiata
    Utworzone przez jusci w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 21:36
  3. Poszukiwany specjalista od LPG Kutno lub okolice Lodzi
    Utworzone przez zadra66 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 14:44
  4. [159] Poszukiwany dobry specjalista od geometrii zawieszenia.
    Utworzone przez gpjaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory